VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Kopřivnici se opravuje, co se dá. Nyní i radnice

Kopřivnice - V Kopřivnici se „roztrhl pytel“ s opravami a rekonstrukcemi. Po zahájení prací na hlavním tahu městem došla řada i na samotnou radnici. Tu čeká rekonstrukce vestibulu.

20.4.2012
SDÍLEJ:

VESTIBUL radnice by se měl změnit k nepoznání. Foto: Archiv/Deník

Asi v žádném jiném městě na Novojičínsku se v současné době nerekonstruuje v takové míře jako v Kopřivnici. Chvíli poté, co se rozběhly práce na rekonstrukci ulic Štefánikova a Štramberská budou stavebníci k vidění také na kopřivnické radnici. Od příštího týdne se začne rekonstruovat její vestibul.

Důvodem přeměny vstupu do kopřivnického úřadu je jeho nové, přehlednější uspořádání. Podle tiskové mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčkové je cílem architektonických změn především usnadnit vstup lidem s handicapem, přiblížit návštěvníkům služby Czech Pointu, zviditelnit pracoviště informační služby a zlepšit tepelný komfort ve vstupním prostoru budovy.

Rekonstrukce přinese návštěvníkům výhody. „V jejím rámci dojde k přemístění pracoviště informací více do středu vestibulu, tak, aby mohla být v prostoru za pokladnou umístěna nejen podatelna, ale nově také kanceláře Czech Pointu,“ prozradil Jiří Jurena z odboru rozvoje města. Na snadnější vstup se mohou těšit vozíčkáři. Nevyhovující vstupní dveře nahradí nové. „Stávající dveře budou vyměněny za dveře automatické a velké skleněné stěny u hlavního vstupu nahradí výplně splňující současné tepelně technické normy,“ prozradil Jiří Jurena.

Ačkoliv stavební práce na radnici vyvolají určitá omezení, návštěvníků by se měly dotknout minimálně. „Během příštího týdne bude totiž ve vestibulu vybudována sádrokartonová stěna, která zabezpečí staveniště a oddělí jej od prostoru pro pohyb příchozích občanů. Také rekonstrukce předních vchodů by měla proběhnout postupně, tak, aby bylo vždy možné jeden z nich využít,“ sdělila mluvčí Petříčková. Po dobu uzavření bezbariérového vstupu bude navíc lidem na vozíku a maminkám s kočárky k dispozici zadní vchod u služebny městské policie.

Omezení se dotknou komfortu návštěvníků. „Dojde ke zúžení chodeb, odstranění sedaček a dočasnému výpadku provozu kiosků s veřejným internetem,“ doplnila další informace Lucie Petříčková. „Pracoviště informací zůstane v přízemí po celou dobu rekonstrukce, akorát bude prozatímně umístěno do prosklené kanceláře,“ upřesnil vedoucí oddělení vnitřní správy Petr Mareček.

Obyvatelé města se k rekonstrukci staví rozdílně. Jedni ji vítají, jiní ne. „Myslím, že je to zbytečné vyhazování peněz. Stačí bohatě takový vestibul, jaký máme teď,“ vyjádřila svůj názor jedna z obyvatelek. Jiný občan vidí změny pozitivně. „Je dobře, že se ta stará, škaredá budova změní. Už nějakou opravu potřebovala.“

Autor: Jana Hromočuková

20.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DUO NEJZKUŠENĚJŠÍCH! Letní posila kopřivnické Tatry David Stříž (vlevo) spolu s hrajícím asistentem Martinem Tomáškem, jenž hrával extraligu za Vítkovice a působil třeba i v ruském Novosibirsku.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.  

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení