VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Odrách zavedli vyhlášku o požívání alkoholu na veřejném prostranství

Odry - Na posledním zasedání zastupitelstva byla schválena vyhláška, která zakazuje užívání alkoholu na některých veřejných prostranství ve městě.

28.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Konec opilců v Odrách? Takovou naději mají nyní obyvatelé Oder. Město se dlouhodobě potýká s alkoholem omámenými občany, kteří pak často projevují své destruktivní nálady na veřejných prostranstvích. Na zasedání zastupitelstva, které se konalo 25. března, byla schválena obecně závazná vyhláška o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Městští policisté budou již brzy obcházet vybrané zóny, kde je taková aktivita nejčastější, a pokutují občany, porušující vyhlášku.

O pijanství na veřejném prostranství se začalo vážně mluvit na Radě města v únoru. Ta projednala stížnost občanů, která se týkala nadměrného pití alkoholu v prostoru autobusového nádraží a rozhodla o vypracování vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Zastupitelé pak vyhlášku mohli schválit, nebo ji smést ze stolu. „Projednávali jsme situaci ohledně konzumace alkoholu na zastupitelstvu i v radě města. Dostávali jsme i podněty od obyvatel města a policistů ČR. Proto jsme přišli s touto vyhláškou, která by zapovídala konzumaci alkoholu na některých veřejných prostranstvích ve městě,“ informoval zastupitele tajemník Městského úřadu Oder Petr Mlčoch, kterého rada města pověřila zpracováním vyhlášky. Tajemník zastupitelům připomněl, že vyhláška je zpracovaná velmi jednoduše. Při jejím tvořením se vycházelo z vyhlášek, které už užívají jiné obce.

Město muselo, vzhledem k omezenému počtu strážníků, vybrat nejvíc postižené zóny, které budou strážníci ošetřovat. Pijani se tak budou muset vyhýbat území městské památkové zóny, dále území základní školy Komenského včetně tělocvičny, Komenského ulice až ke třídě prvního Máje. Posledním územím je hřbitov, bývalý park rudoarmejců, autobusové a vlakové nádraží, stávající Penny market a pravděpodobně i nově vznikající prodejna Lidl. Počet zón a jejich velikost se může časem zvětšit, pokud budou strážníci schopni území pokrýt.

K tomu, že vyhláškamá platit jen v určených zónách, se negativně vyjádřil například zastupitel Květoslav Wiltsch, který vyjádřil přesvědčení, že je třeba ošetřit mnohem větší území města. Starosta Pavel Matůšů však jeho názor nesdílel. „Uvědomme si, máme zatím městskou polici jedna plus čtyři, přičemž nyní je to pouze jedna plus jedna, protože jsou ostatní na školení,“ připomněl starosta. „Musíme také konzultovat s městskou policií, zdali budou vůbec schopni navržená území pokrýt. Pak se budeme rozhodovat, jestli počet zón zvýšíme nebo ne,“ ujasnil. „Podle toho, co jsem slyšel od pana Wiltsche, bychom měli vzít křídu a obtáhnout celé město, ale jsem zvědav, jak by to bylo kontraproduktivní vzhledem k ostatním občanům, kteří si chtějí dát například na své zahradě flašku vína,“ upozornil místostarosta Jiří Vlček.
Vyhláška byla zastupiteli nakonec schválena a nabude účinnosti prvního května tohoto roku.

Autor: Věra Růčková

28.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení