VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Fulneku budou uklízet sami

Fulnek - To, o čem se ve Fulneku hovořilo již dlouhou dobu, nabylo reálné podoby. Město zřizuje vlastní technické služby.

23.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Vedení města navrhlo zastupitelstvu na jeho posledním jednání, aby byly technické služby přiřazeny jako hlavní činnost k Městským lesům Fulnek. „Pokud se to schválí, ihned zahájíme první kroky, výběrovku na vedoucího střediska technických služeb a výběr techniky. Tak, abychom od srpna byli připraveni,“ uvedl vedoucí organizace Městské lesy Fulnek Jan Pjentak a dodal, že 1. listopadu by mohli zahájit zimní údržbu.

Zastupitele Bohumíra Kusého zejména zajímalo, proč vedení města ustoupilo od původně zamýšleného zřízení technických služeb, jako samostatné organizace. „Chápu, že do zimy se to nestihne, ale do budoucna to nezamítejme,“ řekl Kusý s tím, že městské lesy a technické služby budou stěží uříditelné. Naroste tam mnoho záležitostí s lesy nesouvisejících.

„Se sběrným dvorem naroste administrativa a další věci. Pak asi bude nevyhnutelné zřídit samostatnou organizaci,“ vysvětlil Kusý. Místostarosta Jaroslav Štekbauer ale uvedl, že objeli několik měst, v nichž technické služby fungují právě ve spojení s městskými lesy. „Technika, která je v lesích, se může v určitých případech použít i při kalamitě,“ vysvětlil Štekbauer. „Myslím, že provoz nám ukáže, a pak uvidíme, co to bude obnášet,“ doplnil Štekbauera starosta Josef Dubec.

Kusého myšlenku podpořila rovněž zastupitelka Jana Mocová, která požadovala, aby se do usnesení zahrnul úkol připravit návrh na zřízení samostatné organizace technických služeb, například od roku 2010.

„Já bych na to tak nespěchal. Samostatné technické služby mohou hospodařit jen s tím rozpočtem, který mají. V případě toho, že budou přidruženy pod Městské lesy, jsou tu jiné možnosti, a zanedbatelné není ani to využití techniky,“ oponoval vedoucí finančního odboru fulnecké radnice René Kyšák a zdůraznil, že kombinace vedlejší a hlavní činnosti je výhodná.

Údržbu města naposledy vykonávala pro Fulnek společnost LKW Mroček. Loni ale dala městu výpověď. Fulnek vyhlásil výběrové řízení, jenže jeho vítěz krátce po vyhlášení výsledku odstoupil, a město tak promptně řešilo úklid smlouvou s bíloveckou společností SLUMBI. Tehdy se poprvé objevila myšlenka, že by město mohlo zřídit své vlastní technické služby.

Autor: Ivan Pavelek

Místo události:
23.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Hřiště frenštátských hasičů za Domovem Hortenzie v sobotu patřilo záchranářům všeho druhu. Konal se tam další ročník oblíbené akce Den se záchranáři.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení