VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve školách panuje čilý stavební ruch

Letní prázdniny jsou ideálním obdobím pro větší rekonstrukce ve školách. Nejinak je tomu i na Novojičínsku, kde se opravuje hned několik školských zařízení.

19.7.2016
SDÍLEJ:

Mnohé školy na Novojičínsku v těchto dnech okupují řemeslníci. Vyměňují okna, dveře, podlahy či topení, malují, modernizují toalety a další školní prostory. Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Za dva měsíce se dá stihnout mnoho práce, a tak patří období letních prázdnin opravám a rekonstrukcím. Školáci i učitelé si užívají zaslouženého volna a ve školních objektech je vystřídali stavební dělníci a další řemeslníci.

Základní školy ve Frenštátě pod Radhoštěm projdou během léta několika změnami a děti se v září mohou těšit na mnoho novinek. „Město Frenštát pod Radhoštěm investuje v tomto období ve školách a školkách do převážně stavebních prací celkem jeden milion a 665 tisíc korun," informovala mluvčí města Iva Vašendová.

NEJEN NOVÁ OKNA

Základní školu Tyršova 1053 čeká výměna oken v přístavbě budovy školy za 556 tisíc korun. „Jedná se o poslední část výměny oken v budovách základních a mateřských škol. Nyní budou mít nová okna všechny školy a školky ve městě," uvedla Jana Machková z odboru investic a rozvoje města.

To Základní škola Záhuní 408 se dočká v rámci celého vytápěcího systému instalace termostatických ventilů. Přibude také nová část šatních kójí. „Stávající prostory pro šatny kapacitně nevyhovovaly, proto bylo nutné obnovit tři šatní kóje, které musely být zrušeny při budování průchodu do pavilonu družiny," vysvětlila Jana Machková.

V budově základní školy Tyršova 913 dojde k výměně vstupních dveří do školní družiny. Nový vstup bude včetně videovrátného pro zajištění větší bezpečnosti ve škole.

Součástí oprav škol bude také výmalba místností, nátěry dveří a radiátorů, opravy podlah a řada dalších prací. „Nezapomínáme ani na školky. V současné době probíhá čtvrtá etapa rekonstrukce sociálního zařízení v mateřské škole Markova za více jak sto tisíc korun," uzavřela Jana Machková.

Čilý stavební ruch panuje také ve školách v Bílovci, kde hodlají proinvestovat miliony korun.

V Základní škole T. G. Masaryka v Bílovci zahájí příští topnou sezonu s novou kotelnou, novými radiátory, regulačními ventily a rozvody. Celkové náklady na rekonstrukci otopné soustavy byly téměř dva miliony korun.

„V průběhu července a srpna ve škole bude provedena i první etapa opravy kanalizačního systému, kde počítáme s náklady ve výši asi dvou set tisíc korun. Havarijní stav kanalizace bude řešen také v Základní škole Komenského," poznamenal starosta Bílovce Pavel Mrva a upřesnil, že akce v ZŠ Komenského v celkové hodnotě téměř čtyři miliony korun bude mít několik etap, přičemž první bude stát 600 tisíc korun.

Rekonstrukce kanalizace v této škole by měla být ukončená v roce 2018.

Město ale chystá i další investice do školství. V průběhu letošních prázdnin nechá v Základní škole Komenského zrekonstruovat kuchyňský výtah, v mateřské škole ve Wolkerově ulici dojde na opravu sociálního zařízení a budovu základní umělecké školy čeká výměna oken v hodnotě 700 tisíc korun.

„Snažíme se, aby stavební práce co nejméně zasahovaly do výuky v průběhu školního roku, a využíváme toho, že školní budovy o prázdninách z větší části zejí prázdnotou," podotknul Pavel Mrva.

Zkrátka nepřijde ani historická budova Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci. V části, kde po tři desetiletí sídlila městská knihovna, se v současné době provádí rekonstrukce v hodnotě 900 tisíc, kterou financuje ze svých zdrojů Moravskoslezský kraj.

Knihovna se na jaře letošního roku přestěhovala do zrekonstruovaného objektu na Slezském náměstí. „Uvolněné prostory budou po výměně dveří, podlahové krytiny, rekonstrukci osvětlení, vybudování bezbariérového přístupu a dalších úpravách předány k užívání Základní umělecké škole Bílovec pro výuku výtvarných oborů," uvedl ředitel gymnázia Vít Schindler.

Město Štramberk se naopak pustilo do nutné kompletní rekonstrukce mateřské školy na Bařinách.

Autor: Simona Mikšová, Ivan Pavelek

19.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení