VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení Bílovce zahájilo sérii veřejných schůzí s občany. Účast byla vysoká

/DENÍK BYL U TOHO/ Sérii veřejných schůzí s obyvateli města a místních částí zahájili v pondělí v podvečer starosta, místostarostka a úředníci města Bílovec.

8.2.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Přijíždím v pondělí večer do Lhotky, druhé nejmenší místní části Bílovce. Je pět hodin večer a v místní budově osvětové besedy začíná veřejná schůze.

K mému překvapení je tak plno, že si téměř není kam sednout. Z 89 obyvatel je tady patnáct dospělých, což kvituje starosta Bílovce Pavel Mrva slovy, že tak vysokou procentní účast už asi nikde nezažijí.

Z promítaných grafů se přítomní dozvídají, že Lhotka společně s Ohradou jsou pouhé dvě místní části Bílovce, kde od roku 2013 počet obyvatel stoupl. A také to, že běžné výdaje v loňském roce pro tuto část byly ve výši 109 tisíc korun, dalších 220 tisíc korun město investovalo do opravy venkovní omítky objektu osvětové besedy. „Pro letošní rok je těch priorit více, jako primární byl požadavek místního osadního výboru na vyčištění propustku místní komunikace," říká Pavel Mrva a naznačuje, že pokud se výběrovým řízením sníží předpokládané náklady, může přijít na řadu další priorita.

Začíná diskuze, v jejímž úvodu místostarostka Sylva Kováčiková sděluje, že na radnici se přišel představit současný majitel žampionárny, jejíž sídlo je ve Lhotce. V té souvislosti zaznívá, že by měla vzniknout nějaká komunikace mezi Lhotkou a Bravanticemi, což vyvolává poměrně velkou polemiku nejen kvůli tomu, k jakým účelům by komunikace sloužila, ale také kvůli narovnání majetkových poměrů s tím spojenému. Přítomní zmiňují i další problémy v souvislostí s žampionárnou.

Dalším probíraným problémem je praskající povrch silnice, patně kvůli ujíždějícímu svahu a také rychlost automobilů projíždějících obcí. Starosta informuje, že i ve Lhotce město nechá nainstalovat stacionární radar, který bude informovat o aktuální rychlosti projíždějícího vozidla. „Může to pomoci," poznamenává starosta.

Nato odpovídá na dotazy několika lidí, zda by mohli být přítomní jednáním například se zástupci žampionárny, že ano, což oceňuje nejen předseda osadního výboru Martin Gwozdz.

Na kostele odbíjí šestá hodina večerní, místostarostka vypíná notebook s prezentací, starosta se ještě několikrát zeptá, zda má někdo nějaký dotaz.

Pár minut nato schůze končí. Lidé ze Lhotky ještě mezi sebou diskutují, zatímco zástupci města, mezi nimž je také tajemník Jiří Hodic, se balí. Po chvilce se loučí, nasedají do automobilů a odjíždějí. Jejich další zastávkou jsou Lubojaty.

„Tam to asi tak klidné jako tady nebude," slyším v uších slova, která prohodila místostarostka pár minut před odjezdem.

Autor: Ivan Pavelek

8.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ďáblové Nový Jičín – HC Tatra Kopřivnice 5:2
31

První derby: Ďáblové přetlačili Tatru

GABRIEL NOVÁK, Rožnov pod Radhoštěm, nar. 4. 9. 2017, 46 cm, 2,93 kg. Nemocnice Nový Jičín.
10

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Je tady další ročník fotosoutěže Bílovec obyčejně i neobyčejně

Od září do prosince se mohou šikovní fotografové zapojit do soutěže s názvem Bílovec obyčejně i neobyčejně.

Policie řeší fiktivní zaměstnance i tajnou půjčku dcery na matku

Podvody i zpronevěry momentálně zaměstnávají kriminalisty z novojičínské policie.

Bude Vlčina nadále chátrat?

Frenštát pod Radhoštěm – K dalšímu období úpadku a chátrání je patrně odsouzen areál hotelového komplexu Vlčina na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm.

AKTUALIZOVÁNO

Situace na vodních tocích se uklidňuje, hladiny začínají klesat

„V řekách Povodí Odry sice teče vody více, ale srážky nejsou až tak intenzivní a upravená předpověď meteorologů také nesignalizuje, že by se situace měla zhoršovat. Spíše očekáváme uklidnění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení