VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení Bílovce zahájilo sérii veřejných schůzí s občany. Účast byla vysoká

/DENÍK BYL U TOHO/ Sérii veřejných schůzí s obyvateli města a místních částí zahájili v pondělí v podvečer starosta, místostarostka a úředníci města Bílovec.

8.2.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Přijíždím v pondělí večer do Lhotky, druhé nejmenší místní části Bílovce. Je pět hodin večer a v místní budově osvětové besedy začíná veřejná schůze.

K mému překvapení je tak plno, že si téměř není kam sednout. Z 89 obyvatel je tady patnáct dospělých, což kvituje starosta Bílovce Pavel Mrva slovy, že tak vysokou procentní účast už asi nikde nezažijí.

Z promítaných grafů se přítomní dozvídají, že Lhotka společně s Ohradou jsou pouhé dvě místní části Bílovce, kde od roku 2013 počet obyvatel stoupl. A také to, že běžné výdaje v loňském roce pro tuto část byly ve výši 109 tisíc korun, dalších 220 tisíc korun město investovalo do opravy venkovní omítky objektu osvětové besedy. „Pro letošní rok je těch priorit více, jako primární byl požadavek místního osadního výboru na vyčištění propustku místní komunikace," říká Pavel Mrva a naznačuje, že pokud se výběrovým řízením sníží předpokládané náklady, může přijít na řadu další priorita.

Začíná diskuze, v jejímž úvodu místostarostka Sylva Kováčiková sděluje, že na radnici se přišel představit současný majitel žampionárny, jejíž sídlo je ve Lhotce. V té souvislosti zaznívá, že by měla vzniknout nějaká komunikace mezi Lhotkou a Bravanticemi, což vyvolává poměrně velkou polemiku nejen kvůli tomu, k jakým účelům by komunikace sloužila, ale také kvůli narovnání majetkových poměrů s tím spojenému. Přítomní zmiňují i další problémy v souvislostí s žampionárnou.

Dalším probíraným problémem je praskající povrch silnice, patně kvůli ujíždějícímu svahu a také rychlost automobilů projíždějících obcí. Starosta informuje, že i ve Lhotce město nechá nainstalovat stacionární radar, který bude informovat o aktuální rychlosti projíždějícího vozidla. „Může to pomoci," poznamenává starosta.

Nato odpovídá na dotazy několika lidí, zda by mohli být přítomní jednáním například se zástupci žampionárny, že ano, což oceňuje nejen předseda osadního výboru Martin Gwozdz.

Na kostele odbíjí šestá hodina večerní, místostarostka vypíná notebook s prezentací, starosta se ještě několikrát zeptá, zda má někdo nějaký dotaz.

Pár minut nato schůze končí. Lidé ze Lhotky ještě mezi sebou diskutují, zatímco zástupci města, mezi nimž je také tajemník Jiří Hodic, se balí. Po chvilce se loučí, nasedají do automobilů a odjíždějí. Jejich další zastávkou jsou Lubojaty.

„Tam to asi tak klidné jako tady nebude," slyším v uších slova, která prohodila místostarostka pár minut před odjezdem.

Autor: Ivan Pavelek

8.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Prudká bouřka zaměstnala hasiče i záchranáře. Chlapce na ulici zasáhl bl

Nová Jičín - MFK Vítkovice
26

MOL CUP: Nový Jičín potrápil Vítkovice

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.

Letní problém nemocnic. Nemají dostatek krve

Faktorů, proč nemocnice napříč celou zemí nemají v současné době dostatek krevních zásob, je několik. Aktuální problém se týka také transfuzního oddělení Nemocnice Nový Jičín.

Příborská lávka připomene diskopříběh

Nejen děti, ale i akční dospělí z Příbora a širokého okolí se už nyní těší na tradiční dovádivou akci Příborská lávka.

Vzpomínka na povodně: Tábory zalila voda

Škody za zhruba 900 milionů korun napáchaly podle prvotních odhadů povodně před dvaceti roky. Mnohým, pravděpodobně horším škodám zabránili hasiči.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení