VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení táborů prý je prověřené

Novijičínsko - Obavy, rodičů, že by se jejich děti mohly při pobytu na letním táboře setkat s nepovolaným či nebezpečným člověkem v podobě vedoucího jsou podle dětských zařízení na Novojičínsku plané.

15.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zuzana Plocková

Například v Domě dětí a mládeže (DDM) Kopřivnice zajišťují vedení letních táborů interní pracovníci – pedagogové z DDM. „Pouze u dvou turnusů máme hlavní vedoucí externistky, které s námi spolupracují již více než deset let a absolvovaly kurz hlavních vedoucích,“ sdělila ředitelka DDM Eva Mülerová a dodala, že ostatní personál sice je složený z externistů, ale ze tří čtvrtin z odchovanců DDM.

U táborů pořádaných Sportovními areály Studénka, zabezpečuje vedení táborů Plavecká škola Kopřivnice, která tábory spoluorganizuje.
Novojičínské tábory, které organizuje Středisko volného času (SVČ) Fokus, mají dva interní pedagogy na každém turnusu. „Ostatní vedoucí jsou z řad externistů, kteří se střediskem spolupracují v průběhu celého roku jako vedoucí zájmových kroužků,“ upřesnil zástupce ředitelky střediska Martin Jakůbek.

Také v SVČ Luna v Příboře jsou v čele táborů interní zaměstnanci. Podle ředitelky Lenky Nenutilové, každý z nich zodpovídá za dvě prázdninové aktivity. Jako externí vedoucí táborů jezdí hlavně vedoucí zájmových kroužků. „A máme spoustu vedoucích a instruktorů, kteří s námi na tábory a pobyty jezdili od dětských let a které jsme postupně pro tuto činnost vychovali,“ doplnila Nenutilová.

Vedoucí kroužků, kteří celoročně spolupracují se SVČ BAV klub Příbor, jsou zároveň vedoucími na jejich táborech. Jedná se rovněž, jako jinde, o externisty, kteří zařízení pomáhají po celý rok.

Celoroční spolupracovníci z řad externistů jezdí na tábory rovněž s DDM Bílovec. „Vedoucí táborů dělají rovněž vlastní zaměstnanci,“ poznamenala Tamara Knoppová z DDM Bílovec.

Také v Odrách jezdí jako vedoucí táborů samotná vedoucí tamního DDM Miroslava Horáčková. „Další vedoucí jsou lidé, kteří s námi jezdí patnáct až třicet let a mají dlouholetou praxi. Ostatní beru z řad lidí, kteří s námi už nějakou dobu pracují, nebo s námi od dětství jezdil, takže vím, jaký je a že se na něj mohu spolehnout,“ ubezpečila Horáčková.

Autor: Ivan Pavelek

15.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení