VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlčina je opět na prodej

Frenštát pod Radhoštěm - Podvod! I taková slova padají z úst zastupitelů Frenštátu pod Radhoštěm poté, co se dozvěděli, že hotel Vlčina, který město nedávno prodalo, je na prodej. Nový majitel chce o deset milionů více, než zaplatil.

26.5.2009
SDÍLEJ:

Antonín Reček je jedním ze zastupitelů Frenštátu pod Radhoštěm, kteří byli v roce 2006 zásadně proti prodeji hotelového komplexu Vlčina. Foto: Deník/Ivan Pavelek

To, že je hotelový komplex Vlčina na prodej se Deníku podařilo zjistit z materiálů jedné realitní kanceláře. „Je na prodej nová i stará Vlčina. Nejsou tam žádné problémy. Je to pro někoho, kdo to koupí a bude to provozovat, případně to může modernizovat. Cena je třicet milionů korun,“ uvedl zástupce realitní kanceláře.

Právě různé nedořešené majetkové problémy uváděl rožnovský podnikatel Pavel Zeť jako důvody, proč ještě Vlčinu nezprovoznil. Právě jemu totiž většinou hlasů zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm v říjnu 2006 Vlčinu prodali za 19,9 milionu korun.

Zastupitelé se, mimo jiné, rozhodovali i mezi nabídkami Miloty Srkala, který nabízel 21,9 milionu, a společnosti Ultimate, která nabízela 22,9 milionu korun. Přestože tehdy měli jako hlavní kritérium cenu, přiklonili se k Zeťovi, který slíbil, že jako vlastník nedaleké koliby vrátí Vlčinu na úroveň, na jaké byla kdysi, a zároveň slíbil asi šedesátimilionovou investici.

Jenže zanedlouho se nestačili divit. Zhruba za rok vznikla společnost Vlčina Resort, podle výpisu z internetového obchodního rejstříku zapsaná 3. listopadu 2007. Předsedou představenstva je Milota Srkal, místopředsedou je Pavel Zeť a třetím členem představenstva je Pavel Machula, jenž figuruje v internetovém výpisu společnosti Ultimate jako předseda jejího představenstva. Jedním z členů dozorčí rady je mimo jiné Pavel Lacko, který byl ve chvíli, kdy zastupitelstvo rozhodovalo o prodeji, ve funkci člena Rady města Frenštátu pod Radhoštěm. Město tak už při prodeji prodělalo tři miliony korun.

Proti tehdejšímu prodeji se stavěli pouze čtyři zastupitelé. Jedním z nich byl například současný zastupitel Antonín Reček. „Až bude zasedání zastupitelstva, tak bych tam rád vystoupil a poděkoval všem, kteří byli pro prodej, a významně tím podpořili turistický ruch ve Frenštátě pod Radhoštěm,“ vyjádřil se sarkasticky Reček, který o současném prodeji Vlčiny neměl ani potuchy.

Na cenu reagoval slovy, že se s tím dalo počítat. „Dostali to za necelých dvacet milionů, tak se na tom teď snaží vydělat. Naplnilo se to, o čem jsem nepochyboval už tehdy, a to, že půjde o spekulativní koupi,“ dodal Reček.

Zpráva o prodeji Vlčiny doslova šokovala dalšího zastupitele, který byl proti prodeji, Jiřího Unruha. „Myslím si, že jsme jako zastupitelé byli podvedeni. Mazali nám med kolem huby a někteří zastupitelé se nechali přesvědčit hezkými řečmi, aby zvedli ruku pro prodej. A je to tady,“ povzdechl si Unruh.

Podle něj už je jisté, že se Vlčina městu nevrátí. „V každém případě to vnímám jako podvod, ať už řízený nebo ne. Jediné, co se ještě dá, je poučit se z toho a nekývnout příště ukvapeně na líbivou nabídku. Vlčinu jsem vnímal jako stavbu architekta Jurkoviče, která je součástí města,“ řekl Unruh. „To, jakým způsobem to tenkrát probíhalo, bylo nějaké divné. Oni změnili kritéria ve prospěch druhého,“ připomněl Unruh.

Informace o prodeji zaskočila i současného zastupitele Pavla Orlíka. Zasedání, na kterém zastupitelé odsouhlasili prodej, bylo poslední, které řídil jako starosta města. „Zavázali se, že to neprodají. Dnes mě to velmi mrzí. Už i proto, že soutěžili zvlášť, a pak se z nich vyklubali partneři. Jsem tím hodně zklamaný,“ řekl Orlík.

Z osob, které figurují na výpisu společnosti Vlčina resort, se do uzávěrky nepodařilo nikoho zastihnout. Například v provozovně Paso – Zeť Pavel tamní pracovnice sdělila, že majitel se zřejmě objeví do dvou hodin odpoledne, a poté už tam pouze spínal záznamník. Ani ve fitcentru, které lze v telefonním seznamu najít pod jménem Pavel Zeť, nebyli schopni majitele sehnat.

Autor: Ivan Pavelek

26.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení