VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volby v Šenově: dva nepřátelské tábory

Šenov u Nového Jičína /FOTOGALERIE/ - Tolik nevraživosti, kolik jí bylo cítit mezi dvěma tábory zastupitelů a obyvatel na ustavujícím zasedání zastupitelstva v Šenově u Nového Jičína, se vidí málokde. Obec má nové vedení.

15.11.2010 18
SDÍLEJ:

Vojtěch Hývnar se stal novým starostou Šenova u Nového Jičína. Ve funkci vystřídal Vladimíra Demetera.Foto: Deník/IVan Pavelek

Ustavující zasedání v Šenově u Nového Jičína vedl starosta Vladimír Demeter (ODS) a jeho jméno také navrhl zastupitel Miroslav Frömel (ODS) jako jméno kandidáta na starostu. Zastupitel Jaromír Kadlec (SNK Vize 2014) navrhl kandidáta Vojtěcha Hývnara (ČSSD). Předsedkyně volební komise Jana Šromová (SNK v Šenově u Nového Jičína) pak dala prostor všem přítomným, aby se před volbou vyjádřili.

Demeter uvedl, že všichni občané jeho práci znají a on že dokáže posoudit, jaké má obec možnosti. „Byl bych rád, kdybychom dokončili záměry, které jsou rozjednané a důležité pro obec. K realizaci je připraveno mnoho projektů. Chci tady pracovat pro občany a myslím si, že mám lidem co nabídnout,“ řekl Demeter a upozornil, že v sobě ještě stále má nějaký náboj.

Hývnar připomněl, že pracoval osm let v různých funkcích zastupitelstva v Novém Jičíně. „A chtěl bych pokračovat v práci pana Demetera, ale s lepšími výsledky,“ poznamenal Hývnar.

Poté se ke slovu dostali občané a bylo patrné, že je obec rozdělena na dva tábory. Občan Kopřiva hájil Demeterovu práci. „Věřím, že pan Demeter má ještě co nabídnout. Jinak to tady nechci rozvíjet, a to, co jsme měli ve svých schránkách v předvolební kampani, nechci komentovat. O tom si každý udělá obrázek sám,“ naznačil Kopřiva. Občan Palkovič upozornil, že Demeter vykonal od osamostatnění obce kus práce. „To nejde ani vyjádřit, co všechno tady vyrostlo. A co se udělalo o povodních… A to nemluvím o přístupu. Doufám, že zastupitelstvo při volbě použije rozum,“ řekl Palkovič.

Občan Novák ocenil Demetera, že vykonal kus práce. „Ale jako občan mě osobně zklamal. Není to tady v obci tak špatné, ale mohlo by se tady žít i trochu lépe a upřímněji,“ vyjádřil se Novák. Demeterovi poděkoval i další přítomný. „Ale divím se těm, kteří odsouhlasili tady Vojtíška, že vůbec nehleděli na jeho minulost a podobně. V Jičíně měl hodně funkcí a víte, jak dopadl,“ naznačil.

To, že se udělalo kus práce, odsouhlasil i další řečník. „Jenže pravdou je, že je jednoznačně nutná změna. Protože ta natvrdlost a zkostnatělost jednání na obci, ignorance a podobně, to musí skončit. Proto to tak dopadlo a bývalé opoziční strany dnes mají osm hlasů a starostovy jen sedm,“ zaznělo.

Občan Stodůlka řekl, že se domnívá, že lidé volili zastupitelstvo a nikoliv změnu. „Ta totiž nemusí vést jen k lepšímu, ale i k horšímu,“ upozornil. Jako argument zaznělo, že by právě proto měl dostat možnost někdo další. Argumenty pro a proti jednotlivým kandidátům byly k slyšení dlouhé minuty.

Potom už začala samotná volba. Demeter, který se sám zdržel hlasování, získal šest hlasů, jeho protikandidát osm. „Jen chci ještě říci, že do března jsem byl připraven k odchodu z obecního úřadu. V obci se našlo hodně zrůdných lidí, kteří mě špinili různými pamflety a podobně. Nemyslím si, že to je seriózní chování. Noví lidé na sebe berou určitou zodpovědnost, a já se obávám, aby ty čtyři roky nebyly zatracené,“ pronesl hned po volbě Demeter. Nový starosta se mu snažil vyslovit poděkování za vykonanou práci, ale Demeter jej přerušil s tím, že mu již poděkovali občané. „Vy to ode mne nechcete slyšet? Je mi to líto, že to tak je, ale chtěl jsem vám poděkovat,“ poznamenal Hývnar, jenž se pak ujal řízení zasedání.

V něm zastupitelé dále zvolili jako místostarostu obce Jaromíra Kadlece, zbývajícími členy rady se stali Olga Pallová (SNK v Šenově u Nového Jičína), Vladimír Seifert (TOP 09) a Miroslav Zeť (SNK Vize 2014).

Autor: Ivan Pavelek

15.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:
Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení