VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výchovné problémy rodiče vyřeší snáz

V Novém Jičíně vzniklo nové středisko výchovné péče Změna, kam docházejí děti s poruchami chování. Až doposud musely dojíždět do ambulancí mimo okres, které jsou svou kapacitou přetížené.

27.1.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: Deník

Především dětem s výchovnými problémy a jejich rodičům či zákonným zástupcům je určeno středisko Změna, jež má své zázemí ve Slovanské ulici číslo 3. Tato služba v Novém Jičíně dlouhodobě chyběla a nejbližší zařízení tohoto typu jsou ve Valašském Meziříčí a v Ostravě.

„Středisko výchovné péče Změna působí hlavně preventivně. Není řešením zavírat děti, které mají výchovné problémy, do ústavů. Řešením je najít cestu, jak tento nežádoucí stav změnit. Projekt výchovného ústavu se nám líbil, proto ho město podpořilo. Věřím, že pomůže řadě rodin v nelehké životní situaci," řekla místostarostka Nového Jičína Blanka Faluši.

Služba je zdarma

Konkrétně radnice výchovnému ústavu bezplatně poskytla prostory pro diagnostickou, preventivně výchovnou, terapeutickou a poradenskou činnost. Zařízení pomáhá dětem a mládeži s poruchami chování a jejich rodičům zvládnout problémy ve škole i v rodině. „Provoz střediska výchovné péče po odborné stránce zajišťují dva speciální pedagogové s psychoterapeutickými výcviky, psycholog a sociální pracovník," uvedla mluvčí radnice Marie Machková s tím, že zařízení poskytuje ambulantní služby klientům bez věkového omezení a zdarma.

„Navštívit ho mohou rodiče či pěstouni s dětmi i s dospívajícími, u nichž se například objevilo záškoláctví, první experimenty s drogami, agresivní chování, nerespektování autorit a podobně," uvedla Miroslava Scholze ze sociálního odboru novojičínské radnice.

Kromě toho, že porady ve zmíněných městech jsou kapacitně zatížené, sociálně slabým rodinám dojíždění zatěžovalo rodinný rozpočet. Na středisko Změna se může obrátit kterákoli rodina. „Nebo může návštěvu doporučit odbor sociálně právní ochrany dětí. Se zařízením bude spolupracovat nejen náš sociální odbor, ale i kolegové z Kopřivnice, Bílovce, Oder a dalších měst," dodala Scholze.

Kromě osobní návštěvy Změny na Slovanské ulici je možné pracovníky kontaktovat také telefonicky na číslech 556 764 933 nebo 556 764 931.

Autor: Adam Knesl

27.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení