VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výměna řidičáků se nestihne

Region - Na Novojičínsku si nepřišlo vyřídit nový řidičský průkaz stále více než čtyři tisíce lidí. Přitom kdo přijde až v polovině prosince, musí počítat s tím, že nový řidičák do konce roku mít nebude.

20.11.2010
SDÍLEJ:

Výměna řidičských průkazů-ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Pavlína Macelová

Pět novojičínských městských úřadů, kde probíhá výměna řidičských průkazů, hlásí: Řidiči, přijďte co nejdříve! Apel se týká především těch občanů, jejichž licence byly vydány v letech 1994 až 2000. I přesto, že listopad je již ve své druhé polovině, až na pár výjimek u přepážek plno není.

Nejvíce práce do konce letošního roku budou mít úředníci bezesporu na odborech dopravy v Novém Jičíně a Kopřivnici. Na každém z nich si nepřišlo včerejšímu poledni podat žádost o nový řidičský průkaz 1400 lidí. „Na výměnu čeká ještě hodné řidičů,“ potvrdila Miroslava Bartoňová z novojičínského odboru dopravy a silničního hospodářství. Ta Deníku sdělila, že lidé chodí čím dál více, především v pondělí. „Konečně se probudili. V pondělí máme na vyřízení i sto padesát žadatelů,“ poznamenala. Ovšem již nyní je jisté, že všichni mít nový řidičák do 31. prosince 2010 nebudou. „Časově to nelze zvládnout. Kdo přijde až v polovině prosince, tak řidičák do nového roku mít nebude,“ říká Bartoňová. V Novém Jičíně jsou úřední dny na odboru dopravy nejen v pondělí a ve středu, ale také v úterý a ve čtvrtek.

Obdobná situace panuje také ve druhém největším městě okresu, Kopřivnici. „Lidé k nám mohou přijít ve všechny dny v týdnu,“ informuje mluvčí radnice Lucie Petříčková. „Chybí sice vyměnit tisíc čtyři sta řidičáků, ale je možné, že ne všichni si je budou vyměňovat. Například ti, kteří již nejezdí,“ dodala. Na kopřivnickém úřadě i přes vysoký počet nevyřízených licencí neplánují prodlužovat provozní dobu. „Lidé už to vědí dost dlouho, že si musejí řidičský průkaz vyměnit,“ podotkla Petříčková.

Pět dnů v týdnu jsou otevřeny přepážky také na dopravním odboru v Odrách, kde by mělo do konce roku dojít přibližně pět set vlastníků končících řidičáků. Jak přiznal vedoucí odboru Jan Skalka, po výzvě v médiích si lidé ve větším počtu cestu na úřad najdou, ale nejde o žádná závratná čísla. „Pokaždé, když je výměna, tak to můžeme dávat do zpravodaje, vyhlašovat v rozhlase, dávat do televize, ale lidi nakonec přiběhnou až mezi svátky. Přitom už teď je nejvyšší čas, aby začali chodit,“ připomíná Skalka. Stejnou zkušenost potvrdila také šéfka odboru dopravy ve Frenštátě pod Radhoštěm Anna Padrtová.

Přitom, kdo nebude otálet a přijde v těchto dnech, bude zde obsloužen během 15 minut. „Kdo nejezdí a přijde až příští rok, tak zaplatí pouze padesátikorunový poplatek,“ doplnila. Nejméně práce s výměnou řidičských průkazů budou mít zřejmě v Bílovci, kde nepřišlo doposud 220 řidičů.

Všechny řidičské licence, vydané mezi roky 1994 až 2000, pozbývají k 1. 1. 2011 platnost. Kdo s nimi bude řídit i po tomto datu, dopouští se přestupku, za který mu hrozí pokuta až ve výši 2500 korun.

Autor: Adam Knesl

20.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Náročné podmínky letošní Gracie.

Lilo jako z konve, vyhrála Anouska Koster

NOVOJIČÍNSKÝ gólostroj Radovan Lokša se na jaře trefil již jedenáctkrát.

Kanonýr Lokša: Počet gólů? Prostě jich chci dávat co nejvíce

Sváteční odpoledne zpříjemní Prvomájové Balábilé

Zábavné sváteční odpoledne pro celou rodinu slibuje na státní svátek 1. května v Kopřivnici akce nazvaná Prvomájové Balábilé.

Milovníci pohybu vyrazí na tradiční pochod

Oddíl volejbalu TJ Petřvald láká všechny turisty a milovníky zdravého pohybu na tradiční turistický pochod Petřvaldská šerpa.

AKTUALIZUJEME

Kvůli dešti na mnoha místech zasahují hasiči, lidé sčítají škody

DENÍK SLEDUJE/ Dešťové srážky mají na svědomí zvýšené hladiny vodních toků na severu Moravy a ve Slezsku. Vodohospodáři také zvýšili odtok z některých přehrad. U některých řek hrozí vylití.

AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies