VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavba zkomplikuje dopravu ve městě

Kopřivnice - V Kopřivnici se v těchto dnech naplno rozběhly práce na projektu Bezbariérové město. Kromě odstranění překážek však výstavba přinese také komplikace pro řidiče projíždějící městem.

24.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Cílem projektu Bezbariérové město je postupně odstranit překážky, které v Kopřivnici ohrožují bezpečnost chodců a ztěžují pohyb osobám s nejrůznějšími omezeními.

Při první etapě úprav naběhnou pracovníci do úseku vedoucího od kulturního domu, přes okružní křižovatku a ulici Obránců míru až po napojení ulice Zdeňka Buriana v blízkosti domu s pečovatelskou službou. Kopřivnici tak čekají v následujících týdnech přechodná dopravní omezení.

V nejbližších dnech přijde na řadu částečná úprava stávající okružní křižovatky v centru města. Zde bude provoz po dobu úprav řízen pracovníky stavby. „Řidiči by měli při průjezdu stavbou dbát zvýšené opatrnosti a respektovat pokyny i přechodná dopravní značení,“ zdůraznila tisková mluvčí Kopřivnice Lucie Petříčková.

Další aktuální omezení se týká prostoru mezi ubytovnou na ulici Obránců míru a domem s pečovatelskou službou na ulici Česká, kde vznikne místo pro skládku materiálu, umístění stavebních buněk a parkování stavebních strojů. „Město Kopřivnice proto žádá občany o přeparkování vozidel z daného území,“ pokračovala Petříčková.

Kromě zmiňované křižovatky bude upraven také chodník u ZŠ Dr. Milady Horákové, chodníky po obou stranách ulice Obránců míru a také stávající stání za křižovatkou u kavárny. „Autobusové zastávky na Obránců míru budou upraveny tak, aby je v budoucnu mohly obsluhovat bezbariérové autobusy a ve směru od Nového Jičína bude vybudován také autobusový záliv,“ nastínila mluvčí Petříčková a dodala, že před křižovatkou ulic Obránců míru a Ke Koryčce bude vyznačen levý odbočovací pruh a vznikne nový přechod s vloženým ostrůvkem. Rekonstruován bude také přechod v blízkosti křižovatky Obránců míru a Zdeňka Buriana.

Kopřivnici čekají v budoucnosti nejen úpravy pro pohodlnější a bezpečnější pohyb chodců, ale ještě před dokončením řada omezení, které budou muset respektovat jak dělníci, tak majitelé vozidel. „Jelikož bude celý prostor Obránců míru vystaven zvýšenému pohybu stavebních strojů a dělníků, bude v jednotlivých realizačních celcích omezena rychlost a průjezdná část komunikace bude zužována dle potřeby stavby,“ nastínila Petříčková s tím, že pokud budou stavební práce probíhat bez komplikací, měly by být ukončeny v závěru září.

Na tyto úpravy získalo město dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) ve výši 9,7 milionů korun. Ve výběrovém řízení na dodavatele stavby však byla vysoutěžena celková cena cca 7,7 milionů korun. „Po propočtení způsobilých výdajů předpokládáme, že reálný příspěvek SFDI bude necelých čtyři a půl milionu korun. Zbytek částky pak bude tvořit spoluúčast města,“ informovala tisková mluvčí.
Kromě akcí realizovaných díky dotaci SFDI odstartovaly v současnosti také stavební práce na přechodu přes ulici Štefánikova. Na tu získalo město dotaci z Moravskoslezského kraje a kvůli bezpečnosti chodců zde bude vybudován dělící ostrůvek a instalováno speciální nasvícení. Tyto práce by měly být ukončeny do konce srpna.

Autor: Markéta Kovalová

24.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení