VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavbu kanalizace by neměla přerušit ani zima

Lubina, Novojičínsko - Výstavba kanalizace v několika obcích Novojičínska, se svou délkou přes padesát kilometrů jedna z nejdelších, je v plném proudu. Příznivý vývoj počasí naznačuje, že by stavbu nemusela přerušit ani zima.

23.11.2011
SDÍLEJ:

POKUD BUDE i nadále přát počasí, práce na stavbě komunkace budou přes zimní měsíce pokračovat. Ilustrační foto.Foto: Archiv

Obyvatelé Lubiny, městské části města Kopřivnice, si mohou oddechnout. Přestože zima již velmi intenzivně klepe na dveře, díky příznivému počasí zatím k žádnému zdržení výstavby kanalizace nedošlo. Pokud bude stavbařům počasí i nadále nakloněno, dá se předpokládat, že upravený harmonogram projektu Odkanalizování vybraných měst a obcí Novojičínska, kam Lubina spadá, stavbaři dodrží.

V současné době je v Lubině položeno zhruba 3500 metrů kanalizačního potrubí. „Fyzicky je k dnešnímu dni položeno přes třicet procent sítě a díky posílení pracovní čety a vhodnému vývoji počasí se daří plnit upravený harmonogram stavby,“ okomentoval současný stav výstavby Jaroslav Šula, kopřivnický místostarosta, který má Lubinu na starosti.

Vzápětí připustil, že se ani tato výstavba, stejně jako mnoho dalších, nevyhnula komplikacím. Ty způsobilo nejen to, že dělníci museli pracovat na v dopravě velmi frekventovaných úsecích, ale také hloubka, do které bylo nové kanalizační potrubí pokládáno. Ta v některých případech dosahovala téměř čtyř metrů. „Firma, která má výstavbu kanalizace na starosti, musela zohlednit nejvýznamnější komplikace a vyhotovit nový, aktuální harmonogram prací, ve kterém vzala na vědomí zjištěné podmínky na staveništi, které naplánované práce brzdily,“ vysvětlila důvod aktualizování plánu výstavby mediální zástupkyně Svazku obcí regionu Novojičínska Simona Součková.

Přestože se kanalizace pokládá do velké hloubky, komunikace jsou i přes stále probíhající práce připraveny na zimní provoz. „Kromě toho, že zhotovitel zajistil zapravení rýh vzniklých při výkopech, přislíbil také čištění komunikací, řádné dosypávání všech výtluků a pravidelnou zimní údržbu v krátkodobě neprůjezdných úsecích,“ uvedl místostarosta Šula a pokračoval: „Pokud bude panovat příznivé počasí, budou dělníci pokračovat v pokládce kanalizace v kratších padesátimetrových úsecích. Dobrá zpráva je, že staveniště bude jen částečně uzavřeno, aby bylo přístupné z jedné či druhé strany.“

Jiný postup prací nastane, pokud začne sněžit. „Pak se bude postupovat jen v těch úsecích, které nebudou vyžadovat komplikované objížďky. Konečná úprava asfaltovým povrchem v tom případě proběhne na jaře příštího roku,“ doplnil Šula.

O průběhu výstavby kanalizační sítě jsou obyvatelé Svazku obcí regionu Novojičínska informováni. „Občané dostávají do svých schránek letáky s informacemi, které jsou vyvěšovány i na oficiálních plakátovacích plochách. Připouštíme, že došlo k časové prodlevě z důvodu posílení pracovních čet v jiném úseku, který byl vázán termínem. Konkrétním příkladem bylo dokončení krajské komunikace,“ připustil zástupce manažera projektu Mojmír Kramoliš a dodal: „Všichni se ale skutečně snaží, aby těch nepříjemných situací bylo co nejméně. Musíme to dokončit, a s tím bohužel souvisí i přechodný diskomfort.“

Autor: Jana Hromočuková

23.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Ilustrační foto.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Dva lidské životy si vyžádala nehoda na dálnici nedaleko obce Kujavy na Novojičínsku.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení