VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vystupující školáci museli mít na další program vstupenky

Odry - Poněkud trpkou příchuť měl pro někoho Oderský den, který se uskutečnil v sobotu 16. června. Pokud totiž chtěli školáci po svém vystoupení vidět další program, museli mít vstupenky.

19.6.2012 13
SDÍLEJ:

Jednou z hvězd Oderského dne byl Vlasta Redl s jeho kapelou.Foto: Ivan Pavelek

Vystoupením dětí ze základních a mateřských škol patřilo sobotní dopoledne. Sklidily zasloužený potlesk, což pro ně bylo největší odměnou. To, že by za odměnu mohly zůstat na další program, z něhož by je přinejmenším mohl zajímat Bořek Stavitel, bylo nemyslitelné. Přesněji řečeno nemyslitelné, pokud by jim školy nekoupily vstupenku. Taková pravidla totiž stanovil pořádající Dělnický dům v Odrách, jinak stejně jako školy příspěvková organizace města. „Nám to tak bylo řečeno. Dostali jsme lístky ve slevě za třicet korun a těm dětem jsme to dali jako odměnu za to, že tam vystoupily. Víme ale, že se to rodičům nelíbí," uvedla Renata Šandová, zástupkyně ředitele Základní školy Pohořská v Odrách. Zároveň dodala, že to považovala za odměnu pro vystupující děti.

To, že měli kupovat vstupenky pro své vystupující školáky, potvrdil také Radek Hendrych, zástupce ředitele oderské Základní školy v Komenského ulici. Ta měla platit 1600 korun, druhá škola ještě o pět set korun více.

Vstupenky musely být

Řeči o vstupném potvrdila ředitelka Dělnického domu v Odrách Ivana Sochorová. „Ano, děti měly vstupenky. Domluvili jsme se tak s řediteli škol, měly vstupenky zlevněné, ale tak to je už poněkolikáté. Žádné dítě, které vystupovalo, neplatilo," řekla nejprve Ivana Sochorová. Posléze připustila, že pokud chtělo dítě po vystoupení zůstat, muselo mít vstupenku. „Tu by mělo mít," poznamenala. Na dotaz, proč Dělnický dům v takovém případě nerozdával školám pro děti volné vstupenky, jen odvětila: „Prostě je to takhle. Ale já nevím, jak to přesně paní Bosáková (pracovnice Dělnického domu, která má na starosti vstupenky pozn. red.) má. Je pravda, že za to ručím, ale nevím, jak tam přesně ty domluvy jsou."

Právě „volňásky" řešili stejnou situaci dva týdny předtím při dni města ve Fulneku. „Těm, co vystupovali, jsme dávali volnou vstupenku, a to i těm, kterým jsme platili," uvedla vedoucí Městského kulturního centra ve Fulneku Pavlína Tvardková.

Nad povinností školáků mít vstupné na další program se podivovala Marie Velká, vedoucí odboru kultury bílovecké radnice. „Proč by platili vstupné? To by u nás určitě nebylo," sdělila Marie Velká. Obdobné je to také v Novém Jičíně, kde se vstupné neplatí vůbec. „Od nás vystupující děti ještě něco dostanou," uvedla jedna z pracovnic kulturního centra.

Ne všichni ale v Odrách „slepě poslechli". Ředitelka Mateřské školy Čtyřlístek Hana Molnárová vstupenky nekoupila. „Vím, že byla podmínka, že to dítě tam po vystoupení mohlo zůstat jen hodinu. Pak muselo mít lístek, nebo odejít. Ale my jsme jim to nezaplatili. Já na to nemám fondy, takže jsem to zamítla," přiznala Hana Molnárová.

Podle většiny lidí nebo kulturních pracovníků, které Novojičínský deník oslovil, byla povinnost vystupujících školáků mít vstupenku pro další program krokem vedle. „My jsme rádi, že s nimi můžeme spolupracovat. Vždyť oni nám pomáhají spoluvytvářet ten kulturní program. Ten den města je v podstatě taková výkladní skříň, kdy oni mohou ukázat, co se naučili. A chtít po nich nějaké vstupné? Myslím si, že to je hodně špatné. To není dobrá zpráva," vyjádřil se k věci Marian Žárský, ředitel Městského kulturního centra Frenštát pod Radhoštěm.

„Jako rodiče se mě ani neptejte. Děcko tam jde jako součást programu a ještě by mělo platit za to, aby mohlo vidět ty ostatní? Pro to nemám slušných slov," komentovala záležitost jedna z oderských maminek, která si z pochopitelných důvodů nepřála uvést jméno. 

Autor: Ivan Pavelek

19.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení