VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z mrtvého Radničního sklípku bude možná hudební klub

Nový Jičín - Využitím kdysi známého diskotékového prostředí Radničního sklípku v Novém Jičíně se zabývali místní zastupitelé. Prostory, které jsou již delší dobu nevyužité, by mohly posloužit hudebnímu klubu.

1.7.2008
SDÍLEJ:

Radnice v Novém Jičíně.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Město má k dispozici také projektovou dokumentaci na rekonstrukci Radničního sklípku, který sousedí s novojičínskou radnicí na Masarykově náměstí. „Zamýšlíme udělat z toho hudební klub. Mělo by se jednat o podnik, který městu nebude dělat ostudu,“ sdělil místostarosta Miloš Lossmann (ODS).

Studie se zabývá rekonstrukcí v celkovém objemu 12 milionů korun. „Dnes máme ještě zakonzervovaný bývalý J-klub, kde je také zpracovaná nová vize na jeho opravu,“ připomněl zastupitel Jaroslav Kotas (KSČM), který tak upozornil na nákladnou finanční stránku oprav obou objektů. Právě z bývalého J-klubu v blízkosti novojičínského azylového domu by mělo v budoucnu vyrůst víceúčelové kulturní zařízení, i se sálem s kapacitou 300 míst. Realizaci zpracovaného projektu však brzdí především finance, neboť celková rekonstrukce J-klubu vychází na téměř 52 milionů korun.

„Městské kulturní středisko, ve spolupráci s bytovým podnikem, zadalo na pokyn radnice zpracovat návrhy využití prostor Radničního sklípku pro účel pořádání kulturních akcí menšího rozsahu. V současnosti existuje již dříve zpracováná studie. Nebylo by možná od věci, zadat další studii, ať je to aktuálnější,“ přidal názor starosta města Ivan Týle (ODS). „Nová studie by vyšla na mnoho peněz,“ upozornil Lossmann. Finanční odbor města by měl akci zahrnout i do rozpočtu města na rok 2009. „Případně na další období,“ dodal místostarosta.

Studie na rekonstrukci Radničního sklípku se zabývá řadou položek, mezi nimiž se počítá i s částkou 4,5 milionu korun na vzduchotechniku a klimatizaci. Předpokládaná kapacita restaurace je 30 míst, součástí projektu jsou i šatny, sklad či ovládací technické stanoviště. „Mělo by se to doplnit o zpracování hlukové studie pro definitivní verzi projektu. Zastupitelstvo by se tím tak mohlo zabývat koncem září,“ navrhoval Týle, ke kterému se přiklonila většina zastupitelů.

„Škoda, že to zastupitelé oddálili. Podobné zařízení, jako navrhuje městské kulturní středisko, v Novém Jičíně v současnosti chybí,“ zareagoval z řad veřejnosti Martin Gazda.

Autor: Ellen Weissbrodová

Místo události:
1.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení