VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za odpady zaplatí více

Příbor – O šedesát korun více si letos za komunální odpad připlatí obyvatelé Příbora a jeho místních části. V minulém roce tyto poplatky přinesly radnici téměř tři miliony korun.

21.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Roční poplatek za komunální odpad pro rok 2011 je v Příboře stanoven na částku 420 korun a splatný je do konce května, nebo v případě dvou splátek stejné výše taktéž na konci května a posléze na konci září. Cena je pro všechny občany stejná, ovšem někteří lidé jsou do platby osvobození. Kteří, to Deníku sdělila Jana Kopková s finančního odboru příborského městského úřadu: „Jsou to poplatníci, kteří mají hlášen trvalý pobyt na adrese Masarykova 542, kde sídlí domov pro seniory. Pak to jsou poplatníci, kteří žijí v zahraničí po dobu delší než půl roku a musí to být doloženo dokladem, ze kterého je tato skutečnost jednoznačně zřejmá, například pracovní smlovou, dokladem o studijním pobytu a podobně.“ Třetí a poslední skupinou jsou obyvatelé, kteří sice mají ve Příboře hlášený trvalý pobyt, ale nepožadují přistavení popelnice. Minulý putovala do městské kasy za komunální odpad částka 2,9 milionů korun a tyto finance byly použity na zaplacení služeb firmě zajišťující vývoz odpadů.

U poplatků za psy radnice vybrala loni čtvrt milionů korun, z kterých se uhradili mimo jiné k zakoupení a instalaci sáčků na psí exkrementy nebo k úklidu veřejného prostranství. Lidé žijící v rodinných domech platí dvě stě korun. V místní částech Prchalov a Hájov pouze stovku, v činžácích či panelácích rovnou tisícovku. Radnice vyžaduje platbu do konce února, pokud však konečná částka činí více než pět set korun je možné ji uhradit ve čtyřech splátkách. Oproti poplatkům za odpad nejsou ty za psy pro všechny stejné. Slevu mají například lidé na invalidním, starobním, vdovské či sirotském důchodu, členové kynologického klubu jejíž pes má zkoušky. „A také členové mysliveckého sdružení za každého lovecky upotřebitelného psa,“ doplnila Jana Kopková. Někteří dokonce neplatí tuto taxu vůbec. Jsou majitelé psů žijící na samotě, jeden rok neplatí lidé, kteří si vzali čtyřnohého nalezence z útulku a také záchranářští psi se speciálními zkouškami k vyhledávání osob.

Více se k letošním poplatkům za komunální odpad a psy věnujeme na tématické straně 3 v úterním týdeníku Regionu.

Autor: Adam Knesl

21.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení