VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci z Lubiny si ve škole oběd nedají

Lubina - Už po neděli vyhrabou školáčci ze dna skříně aktovky a brašny a vyrazí vstříc vědomostem. Ne v každé škole si však v poledne pochutnají na obědě.

28.8.2008
SDÍLEJ:

Žáci z Lubiny budou navštěvovat dvě školy. V jedné je čeká učení, v druhé oběd. Foto: archiv

Realizace nové elektroinstalace nebo rekonstrukce budovy. To bylo v minulých letech důvodem, proč zahájila základní škola v Lubině výuku se zpožděním. Letos si sice žáci prázdniny neprodlouží, zato se však ve škole nenaobědvají. Spolu se začátkem školního roku totiž započne v lubinské škole také rekonstrukce jídelny. „V loňském roce jsme provedli rekonstrukci budovy školy a díky tomu nám ministerstvo schválilo otevření páté třídy a navýšení počtu dětí,“ řekla ředitelka Základní školy Kopřivnice - Lubina Ivana Davidová. „S tím ale zároveň přišla i komplikace ohledně školní jídelny.“

Prostory určené pro stravování totiž nepojmou dostatečný počet dětí a nevyhovují všem normám. Proto přistoupila škola k rekonstrukci jídelny. „Bohužel se protáhlo výběrové řízení, kdy byla až na třetí pokus vybrána a schválena firma,“ vysvětlila Davidová příčiny, které ovlivnily skutečnost, že rekonstrukce stravovacích prostor za půl druhého milionu proběhne až v průběhu září a října.

Rodiče školáčků se ale nemusí obávat, že by jejich ratolesti strádaly hladem. Po celou dobu rekonstrukce totiž budou žáci z Lubiny dojíždět autobusy na obědy do jídelny Základní školy Alšova. „Po domluvě s ředitelem Milanem Burešem a ředitelkou Davidovou jsme upravili harmonogram obědů dětí obou základních škol tak, aby bylo stravování všech žáků plynulé,“ uvedla vedoucí odboru školství při Městském úřadu Kopřivnice Radomíra Michálková.

„Problémy by neměly být ani z kapacitního hlediska, protože z jídelny Alšova se obědy do Lubiny pravidelně dodávají,“ doplnila Michálková.
Dopravu zhruba sedmdesáti dětí zajistí během rekonstrukce jídelny dva autobusy, hrazené Kopřivnicí. V nich bude na žáky dohlížet pedagogický dozor.

Autor: Markéta Kovalová

28.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kompostování. Ilustrační snímek

Kompostéry: město se spojí s dalšími

První kolo MOL Cupu: Benešov vs. Baník

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

Pokuta za rychlost může dovolenou pořádně prodražit

Nástrahy čekají například v opravovaných úsecích v Rakousku, kde jsou automatické radarové systémy.

Obnovená premiéra ploché dráhy se blíží. Pořadatelé poodkryli startovní listinu

Několikaměsíční úsilí plochodrážního klubu v Kopřivnici o zachování ploché dráhy dopadlo úspěšně a už tuto neděli 25. června čeká kopřivnický letní stadion obnovená plochodrážní premiéra, když se uskuteční Přebor České republiky s mezinárodní účastí a 2. Memoriál Michala Matuly.

Starý Jičín se v sobotu ocitne v době války

O několik desítek let nazpět se o víkendu vrátí hrad ve Starém Jičíně. Uskuteční se tam akce, která návštěvníky zavede do Itálie roku 1944, tedy do doby, kdy se odehrávala druhá světová válka.

Hodslavice chystají velkou slávu

Dne obce Hodslavice spojené s 15. ročníkem Memoriálu otce Jana Bittnera připravuje na sobotu 24. června obec ve spolupráci s místními spolky a Salesianským hnutím mládeže. 

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies