VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci z Lubiny si ve škole oběd nedají

Lubina - Už po neděli vyhrabou školáčci ze dna skříně aktovky a brašny a vyrazí vstříc vědomostem. Ne v každé škole si však v poledne pochutnají na obědě.

28.8.2008
SDÍLEJ:

Žáci z Lubiny budou navštěvovat dvě školy. V jedné je čeká učení, v druhé oběd. Foto: archiv

Realizace nové elektroinstalace nebo rekonstrukce budovy. To bylo v minulých letech důvodem, proč zahájila základní škola v Lubině výuku se zpožděním. Letos si sice žáci prázdniny neprodlouží, zato se však ve škole nenaobědvají. Spolu se začátkem školního roku totiž započne v lubinské škole také rekonstrukce jídelny. „V loňském roce jsme provedli rekonstrukci budovy školy a díky tomu nám ministerstvo schválilo otevření páté třídy a navýšení počtu dětí,“ řekla ředitelka Základní školy Kopřivnice - Lubina Ivana Davidová. „S tím ale zároveň přišla i komplikace ohledně školní jídelny.“

Prostory určené pro stravování totiž nepojmou dostatečný počet dětí a nevyhovují všem normám. Proto přistoupila škola k rekonstrukci jídelny. „Bohužel se protáhlo výběrové řízení, kdy byla až na třetí pokus vybrána a schválena firma,“ vysvětlila Davidová příčiny, které ovlivnily skutečnost, že rekonstrukce stravovacích prostor za půl druhého milionu proběhne až v průběhu září a října.

Rodiče školáčků se ale nemusí obávat, že by jejich ratolesti strádaly hladem. Po celou dobu rekonstrukce totiž budou žáci z Lubiny dojíždět autobusy na obědy do jídelny Základní školy Alšova. „Po domluvě s ředitelem Milanem Burešem a ředitelkou Davidovou jsme upravili harmonogram obědů dětí obou základních škol tak, aby bylo stravování všech žáků plynulé,“ uvedla vedoucí odboru školství při Městském úřadu Kopřivnice Radomíra Michálková.

„Problémy by neměly být ani z kapacitního hlediska, protože z jídelny Alšova se obědy do Lubiny pravidelně dodávají,“ doplnila Michálková.
Dopravu zhruba sedmdesáti dětí zajistí během rekonstrukce jídelny dva autobusy, hrazené Kopřivnicí. V nich bude na žáky dohlížet pedagogický dozor.

Autor: Markéta Kovalová

28.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na pacienty při onkologických zákrocích čeká díky novému monitoru vitálních funkcí vyšší bezpečnost.

Na pacienty dohlíží nová technika

Asi dvacítka chlapů, hlavně hasičů, se v sobotu v podvečer v centru Bernartic nad Odrou chopila žebříků, stojek, provazů a pustila se do stavění máje.
21

V Bernarticích nad Odrou už stojí máj

Motorkářům a strojům žehnal farář

Kolem pěti desítek motorkářů se objevilo v sobotu v pravé poledne v Bílovci, aby se tam v kostele svatého Mikuláše zúčastnili požehnání a na Slezském náměstí následného žehnání motorek, které provedl bílovecký farář Lumír Tkáč.

Hledaného muže našli mrtvého v potoce

Pravděpodobně obětí velké vody se stal pětasedmdesátiletý muž z Příbora. V pátek 28. dubna odešel z domu, poté už o sobě nedal vědět.

Po městě mají jezdit elektrobusy

Velké změny čekají městskou hromadnou dopravu v Novém Jičíně. Ještě letos má její provoz převzít společnost Arriva Morava. Cestující se mohou těšit na nové ekologické autobusy.

U příležitosti výročí vystaví na zámku listiny Marie Terezie

Letos v květnu uplyne dlouhých tři sta let od narození významné panovnice Marie Terezie.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies