VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájem o granty na kulturu je velký

Nový Jičín – Desítky miliony korun ročně Nový Jičín vynaloží na kulturní dění ve městě. Nejvíce peněz spolknou logicky zařízení jako Beskydské divadlo či Městské kulturní středisko, dotace ovšem dostávají i jednotlivci a nejrůznější spolky.

14.9.2011 1
SDÍLEJ:

Mezi nejnákladnější kulturní akce v Novém Jičíně bývají slavnosti města.Foto: Deník/Věra Růčková

V rozpočtu na letošní rok lze finanční podporu na kulturu města rozdělit do tří okruhů. V tom první městská kasa myslí na tři největší příspěvkové organizace Nového Jičína: Beskydské divadlo, Kino Květen a Městské kulturní středisko (MSK). Na účet divadla mířila tento rok částka více jak 10,5 milionů korun, kino získalo necelé 3 miliony a nejvíce dostalo MSK. „Zde je však zahrnuto i provozování amfiteátru na Skalkách, provoz městské knihovny, včetně nákupu knih a podobně,“ rozvedla tisková mluvčí města Marie Machková.

Dalším okruhem jsou granty z kategorie Kulturní činnost v Novém Jičíně, kde zastupitelé schválili z rozpočtu částku 810 tisíc korun. Největší příspěvek získalo na celoroční aktivity Sdružení přátel dětského pěveckého sboru Ondrášek (220 tis. Kč), ale přerozdělili se i částky v jednotek tisíc, třeba na organizování plesu, taneční akce nebo hudebního projektu. Grantové příspěvky byly pro tento rok schváleny devětadvaceti žádostem.

Třetím a posledním okruhem jsou dotace do kulturní oblasti. Jejich aktuální výše činní téměř 26 tisíc korun a rovných dvacet získala například Římskokatolická farnost Hodslavice na místní revitalizaci dřevěného kostela svatého Ondřeje.

Co rozhoduje o tom, jaký kus s rozpočtového koláče si ukrojí kultura v Novém Jičíně objasnila Marie Machková: „Výše příspěvků je různá, aktuálně podle schváleného rozpočtu, popřípadě rozpočtových úprav podle stavu budov, v případě rekonstrukce budov je příspěvek mnohem vyšší.“ Zájemci o finanční podporu o ní mohou zažádat na základě Zásad grantového řízení města Nový Jičín nebo výjimečně při mimořádné události v průběhu roku písemnou žádostí adresovanou Radě či Zastupitelstvu města Nový Jičín. „Zájem je velký a výše schválené částky je odvislá od možnosti rozpočtu. V případě grantových příspěvků jsou tyto žádosti posuzovány v grantových komisích a podle výše schválené výše financí určené pro grantové řízení jsou pak jejich požadavky kráceny,“ doplnila tisková mluvčí.

Autor: Adam Knesl

14.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení