VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zástupci Bílovce přijeli řešit problémy místních částí

Bílovec-Lhotka - V tomto týdnu objížděli zástupci Bílovce místní části, kde se seznámili s prioritami obcí na letošní rok. Například Lhotka žádá zpevnění komunikací, zhotovení chodníku či vybudování přístavby skladu.

18.2.2011
SDÍLEJ:

Šárka Sochorková (vpravo) zastupuje osadní výbor.Foto: Jiří Velký

Jedním z míst, kam tým odborníků z Bílovce, v čele se starostou Petrem Klimkem, zavítal, byla Lhotka.

Výčet akcí, které by chtěl osadní výbor za finanční pomoci města v příštích letech realizovat, měl hodnotu téměř milionu a půl. Místní části přitom každý rok získávají od města k dispozici „pouze“ 150 tisíc na své investiční akce. „Ten objem je mnohonásobně vyšší, než je vyčleněno prostředků. Je jen na osadním výboru, jak bude chtít investovat sto padesát tisíc v letošním roce. Bohužel, další finanční prostředky z rozpočtu města nebudou uvolněny, protože je rok, ve kterém se snažíme šetřit,“ konstatoval starosta Klimek po přečtení seznamu na veřejné schůzi ve středu v podvečer.

Šárka Sochorková, předsedkyně osadního výboru, vyjádřila například nespokojení nad stavebními pracemi, provedenými v loňském roce na místní kapličce. Podle ní byly finanční náklady na opravu neúměrně vysoké tomu, co bylo skutečně provedeno. Přítomný vedoucí odboru investic, Radoslav Bialík, jí však odvětil, že všechny práce jsou podloženy fakturami a odpovídají zadání. „Vždy se provádějí pravidelné kontroly. Minimálně desetkrát jsem na té stavbě byl, máme k dispozici fotky, takže kontrola probíhala,“ uvedl Bialík.

Další věcí, se kterou nejsou obyvatelé spokojeni, je stav opěrné zdi, jež byla v obci postavena v roce 2008. „Řešili jsme to už, jak se stavěla, protože nebyla udělána tak, jak měla být. Po dvou letech je zeď vychýlená o dvanáct centimetrů, je za svým těžištěm a čekáme, kdy spadne,“ rozvedla Šárka Sochorková. I na tuto otázku jí odpověděl Radoslav Bialík: „Záruka na stavbu je šedesát měsíců. Postupovalo se v souladu s instrukcemi investora. Po dešťovém období však došlo k narušení části statiky zídky. Na váš podnět jsme to konzultovali a provedlo se měření,“ odpověl Bialík a vzápětí dodal, že má informace o naklonění horní části zdi o osm centimetrů. „Po ukončení zimního období provedeme dodatečné měření, kdy se na zídku osadí kontrolní body, abychom zjistili, zda dochází k jejímu postupnému narušování,“ uzavřel vedoucí odboru. Toho však ihned doplnil starosta Klimek a řekl, že je nepřípustné, aby k takovémuto stavu docházelo už po dvou letech. „Měli bychom vyzvat firmu, která to realizovala, a v rámci reklamace by se s tím měl dělat pořádek,“ zdůraznil.

Jednou z mnoha probíraných záležitostí byla i nedávno schválená vyhláška o omezení hluku v neděli. Šárka Sochorková upozornila, že s osadními výbory tuto vyhlášku nikdo nekonzultoval a konkrétně ve Lhotce je takovéto omezení nepřiměřené a žádají výjimku. „Při příležitosti veřejné schůze jsem požádala lidi, aby se podepsali na tuto listinu. Takže tímto vám předávám žádost o zrušení vyhlášky. Je tady přes padesát podpisů,“ pronesla Sochorková ke starostovi, kterému předložila arch. Tajemník Rostislav Musila slíbil, že žádost bude zavčasu připravena pro radu města a následně bude projednána na zastupitelstvu, které se bude konat v dubnu. „Tady je vidět ten rozdíl, protože jsou obce, kde už jsme byli, a kde to kvitovali. Je to opravdu jen na vás, pokud je většina pro, tak v tom nevidím problém,“ podotkl Petr Klimek.

Další veřejné setkání místních částí se zástupci města čeká ještě Starou Ves, a to ve středu v 17 hodin.

Autor: Věra Růčková

18.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení