VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé Kopřivnice druhou hokejovou ligu podpořili

Dotacemi na podporu sportovních klubů ve městě se na svém předprázdninovém jednání zabývali kopřivničtí zastupitelé.

13.7.2016
SDÍLEJ:

HC Kopřivnice. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

O milionovou dotaci zažádal Hokejový klub Kopřivnice. Ten se díky postupu do druhé ligy v loňské sezoně stal vůbec divácky nejpopulárnějším sportovním celkem ve městě. Jednotlivá domácí utkání v uplynulé sezoně si nenechalo ujít více než 45 tisíc hokejových fanoušků.

MILIONOVÁ DOTACE

Částkou ve výši 650 tisíc korun chce vedení klubu zabezpečit účast družstva mužů ve druhé celostátní hokejové lize v blížící se sezoně 2016/2017, přičemž peníze použijí například na cestovné nebo právě pro pořádání domácích klání. Zbývající částka, konkrétně 350 tisíc korun, pak tvoří doplatek klubu za minulé období.

„V loňském roce jsme dělali městu čest nejen na poli sportovním, ale i v oblasti společenské," nechal se slyšet na červnovém zasedání zastupitelů města sportovní manažer Hokejového klubu Kopřivnice Jaroslav Hrubý.

Ačkoli dotaci hokejistům zastupitelé sedmnácti hlasy schválili, někteří měli k tomuto bodu patřičné výhrady. „Sport je důležitý, ale není priorita. První musíme udělat to, co je důležité, co většina občanů potřebuje," upozornil zastupitele Ivan Telařík.

Na tato slova nesouhlasně reagoval Ladislav Myšák. „Pro mě je sport důležitý a je priorita. Velmi si vážím toho, že se hokejisté snaží, podle mě více než ostatní, natahovat ruku ve vztahu k městu," řekl a také poukázal na to, že je klub velice aktivní také ve shánění jiných sponzorských příspěvků a darů.

Další dotace, která se zastupitelům vrátila na stůl po jejím posledním odložení, byla finanční podpora Tenisovému klubu Kopřivnice. Ten se ucházel o částku přesahující 256 tisíc korun, která by pokryla provozní a energetické náklady na provoz tenisové haly a přilehlých venkovních kurtů, stejně tak by peníze putovaly na odměny trenérů a na soustavnou a pravidelnou činnost dětí a mládeže do 18 let.

Některým členům zastupitelstva se ale nelíbila situace ohledně navýšení energetických spotřeb klubu. „Myslím si, že přiznání jednorázové podpory samotný problém nevyřeší a příští rok se nám to bude opakovat znovu," poznamenala Dagmar Jančálková a pokračovala: „V prvé řadě bychom měli vyřešit majetkové vztahy, potom se musíme podívat na způsob provozování objektu, vytvoření nové nájemní smlouvy a potom řešit další dotace."

K tomuto bodu se vyjádřil také starosta města Miroslav Kopečný, který zastupitelům vysvětlil, že zásadním problémem je špatný technický stav budovy. Tenisová hala není totiž zateplená a dochází tak k velkým únikům tepla.

„Jelikož je budova v majetku města a pozemky v majetku tenisového klubu, směřujeme řešení k tomu, abychom se s tenisovým klubem dohodli, jak dál v provozování celého tenisového areálu pokračovat," doplnil Miroslav Kopečný a na závěr dodal, že ač dotaci zastupitelé neschválili, určitě se k této záležitosti ještě vrátí.

Ivana Reková

Autor: Redakce

13.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení