VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na přejezdech panoval chaos

NOVOJIČÍNSKO - Tolik nadávek a sprostých slov jako ve středu 19. září na adresu Českých drah sotva kdy zaznělo. Důvodem byly železniční přejezdy uzavřené dlouhé minuty.

21.9.2007
SDÍLEJ:

Jeden z dlouho uzavřených přejezdů byl i u Hladkých Životic.Foto: DENÍK/Ivan Pavelek

Dlouhé fronty, nervozita a otazníky v očích řidičů. A také všudepřítomný chaos. Tak by se zjednodušeně dala popsat středeční situace. Železniční přejezdy například v Suchdole nad Odrou, v Hladkých Životicích i na dalších místech blikaly červeně a ty, co měly závory, je měly spuštěné. „Bylo to děsné. Přijeli jsme k přejezdu v Suchdole nad Odrou po čtvrt na tři. Stáli jsme tam asi čtyřicet minut, pak řidič nějakým způsobem otočil, nacouval do pole a jel zpátky. Do Oder dojel přes samotu,“ líčil situaci patnáctiletý Honza. „Přijeli jsme s více než půlhodinovým zpožděním. Vím, že někteří lidi nadávali, že jim ujely spoje,“ dodal Honza a poznamenal, že za celou dobu projel jeden motorový vůz a pak téměř krokem Pendolino. Obdobně to mohlo dopadnout i s cestujícími v dalším spoji, který vyjížděl o půl čtvrté odpoledne z Nového Jičína do Oder přes Jeseník nad Odrou. Když řidič uviděl dlouhou frontu od kolejí, zeptal se jen, jestli někdo vystupuje ve Vražném. Kladné odpovědi se nedočkal, tak otočil autobus a jel na Mankovice.

Snad nekonečná se zdála fronta na přejezdu u Hladkých Životic. „Přijela tam houkající sanita s rozsvíceným majáčkem. Po několika minutách osádka vyskočila, nadzvedla závory a auto projelo. Vypadali docela zoufalí,“ popsal situaci muž, jenž si nepřál uvést jméno. Podle něj i dalších bylo na věci nejhorší, že nikdo z Českých drah nedal nikomu vědět, co se vlastně děje a ani se nikdo neobjevil, aby nějak situaci řešil.

To potvrzuje i zážitek Kristýny Kramolišové, která se vracela zOstravy směrem na Hranice. „Ve Studénce jsme stáli přesně hodinu a pět minut. Nikdo nevěděl, co se děje. Pomalu projelo pendolino. Pak se asi po půlhodině rozjel rychlík zvedlejší koleje. Po nějaké době se tam začala rozčilovat paní, že jí ujede přípoj. Vtom se objevil průvodčí, nebo kdo to byl, a řekl jí, že si měla přestoupit na ten rychlík, který už ale byl dávno pryč. No, bylo to neskutečné,“ řekla naštvaně Kramolišová, že se nic nedozvěděli ani po dojezdu.

České dráhy se na požádání k problému vyjádřily. „Situaci způsobil výpadek napájení zabezpečovacího zařízení, který zasáhl železniční stanici Suchdol nad Odrou i okolní tratě. V takových případech se zabezepčovací zařízení na přejezdech automaticky rozblikají a spustí se závory, aby nedošlo k ohrožení silničního provozu“ sdělil Radek Joklík, manažer komunikace společnosti České dráhy a dodal, že vté době vlaky projíždějí přes přejezdy desetikilometrovou rychlostí, aby mohly včas zastavit. „V takových případech není v silách Českých drah zajistit dostatek proškolených pracovníků, kteří by mohli operativně provoz řídit. Zároveň přiznal, že výpadek trval zhruba dvě hodiny. „Je nám líto, že výpadek způsobil problémy mnoha řidičům, kteří čekali na přejezdech, ale před opětovným spuštěním se jěště vždy musí všechny systémy zkontrolovat,“ uzavřel Joklík.

21.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení