VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Získají Odry dotaci na Centrum veřejné správy?

Odry - Řeč je o objektu rozestavěného kina v Odrách, které by se za pomoci evropských fondů mohlo proměnit na takzvané Centrum veřejné správy, kam by se přestěhovala policie anebo také úřad práce.

26.3.2012
SDÍLEJ:

Objekt bývalého kina na třídě 1. máje v Odrách by se měl proměnit v reprezentativní budovu centra veřejné správy.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Město Odry není v podávání žádostí a získávání dotací žádný nováček. Vždyť jedním z hlavních důvodů, proč jej porotci označili za vítěze čtvrtého ročníku srovnávacího průzkumu Město pro byznys, byla právě výše uznaných dotací z Evropské unie a velmi dobrý přístup radnice k podnikatelům. Město má v tomto ohledu hned několik želízek v ohni. Tím největším je Centrum veřejné správy.

O finanční podporu ve formě dotace na tento projekt žádalo město už v roce 2010, leč neúspěšně. Letos Odry podaly žádost o prostředky z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko znovu. „Jednal jsem nedávno s ředitelem regionální rady a dostal jsem informace, že projekty měst, která v tomto programu žádají o dotace, jsou vesměs všechny dobré,“ nastínil na posledním zasedání zastupitelů starosta Pavel Matůšů. Znamená to, že Odry budou mít velkou konkurenci, a pokud neuspějí, je dost možné, že bude celý projekt za zhruba 45,7 milionu korun pozastaven. „V případě, že město Odry nezíská dotační prostředky na zřízení Centra veřejné správy, bude muset hledat další možnosti využití. S ohledem na vysoké investiční náklady rekonstrukce této budovy lze říci, že není v silách města financovat rekonstrukci objektu pouze z vlastního rozpočtu,“ uvedl starosta Oder.

Šance, že se regionální rada nakonec k oderskému projektu přikloní, rozhodně reálná je. Do dostavěného objektu by se v případě kladného posouzení a schválení mohla nastěhovat Městská policie Odry, Úřad práce České republiky nebo také Obvodní oddělení Policie ČR v Odrách.

„Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje projekt Centra veřejné správy v Odrách podporuje. V současnosti v předmětném městě nemá vlastní objekt a nájemní vztah se samosprávou obecně vnímá jako přirozený. Případná budoucí dislokace je pro občany výhodněji situována,“ podotkla za krajské ředitelství Policie ČR Gabriela Holčáková s tím, že občané i policisté by tak měli příležitost užívat modernější prostředí. Nejde však jen o moderní prostory. Výše zmíněné instituce, až na strážníky, totiž nejsou v centru města a svým přestěhováním by se do něj konečně dostaly. Samozřejmě, přestěhování s sebou přinese i nárůst automobilové dopravy. „Součástí projektu je vybudování parkoviště za budovu centra, které bude pro návštěvníky objektu zdarma,“ ujistil Pavel Matůšů.

Zda projekt dostane šanci se zástupci města dozvědí letos v srpnu.

Autor: Věra Růčková

26.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení