VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlatá stuha pro Jeseník nad Odrou

Jeseník nad Odrou – Evropská cena obnovy venkova za vynikající ucelené rozvojové projekty – tento bonus po úspěchu v soutěži Vesnice roku dostal Jeseník nad Odrou od evropské hodnotící komise.

29.7.2014
SDÍLEJ:

Obec Jeseník nad Odrou ušla kus cesty. Stala se vesnicí roku 2013 a zkrátka nepřišla ani v celoevropské verzi této soutěže. Komise Jeseníku přidělila cenu za ucelené rozvojové projekty.Foto: DENÍK / Ivan Pavelek

„Jeseníku se po katastrofě způsobené povodní podařilo díky enormnímu nasazení vytvořit místo, v němž stojí za to žít a jež je vstřícné k dětem a rodinám i šetrné k životnímu prostředí, a zabránit tak odchodu obyvatel.

Vyzdvihnout je třeba zacházení s vodou, jež je prvkem, který silně ovlivňuje krajinu, ať už jako prokletí v podobě povodně, nebo požehnání v podobě minerální vody," stojí mimo jiné ve zdůvodnění udělení ceny.

V Jeseníku nad Odrou tak opět, už poněkolikáté, budou slavit. „Po vítězství u nás je to téměř to nejvyšší ocenění, které jsme mohli získat. Je to pěkné. I když jsem rád, že už to mám za sebou," vyjádřil se pro náš list starosta Jeseníku nad Odrou Tomáš Machýček.

Čeká jej ještě prezentace ve Švýcarsku na oficiálním vyhlášení Evropské ceny obnovy venkova, kterou vyhrála maďarská obec Tihany v rámci toho vyhlášení.

„To už budou příjemnější starosti. Doufám, že všichni, kteří tam pojedou, si to náležitě užijí. To je jediná možná odměna, kterou jim je možné dát," pokračoval Tomáš Machýček a doplnil, že do švýcarské obce Vals, posledního vítěze soutěže, jedou v době od 10. do 13. září.

„Pojede nás plný autobus. Jedou zástupci spolků, zastupitelů, pracovníků úřadu. Dali jsme všem kvóty a bez problémů se to naplnilo," poznamenal starosta Jeseníku nad Odrou.

Letos už je on sám členem hodnotící komise. „Je to nějaký čas navíc, ale jsou to ohromné zkušenosti. Je zajímavé být na té druhé straně a hodnotit. Když to dělá člověk sám, tak si řekne: mám hodinu a půl a dost. Ale když musí těm lidem ten čas hlídat, tak je dostává pod velký tlak, se kterým se ne každý náležitě vyrovná.

Tam je vidět, že jsou obce, které jsou připravené lépe, a jsou i obce, které to časově prokaučují, a to, co měla být perla, už do té prezentace ani nedostanou. Je to zajímavé. Věřím, že to nikoho neodradí a půjdou do toho dál. Všude mají co ukázat, jde o vhodnost, jak to poskládat a prezentovat," uzavřel Tomáš Machýček.

Autor: Ivan Pavelek

29.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení