VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zloději budou mít utrum: kontejnery dostanou petlice

Kontejnery na vysloužilé elektrospotřebiče v Novém Jičíně jsou častým cílem zlodějů. Proto na ně budou namontovány petlice, které by tomu měly zabránit.

30.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Všímaví obyvatelé Nového Jičína jistě zpozorovali, že v uplynulých dnech z ulic města zmizely červené kontejnery, jež slouží k bezplatnému odevzdání vysloužilých elektrospotřebičů. Lidé, kteří si na ně zvykli, však nemusejí propadat panice. Již brzy se červené krabičky na fény, žehličky či rádia do ulic vrátí.

Kde jsou?

Kam ale červené popelnice zmizely? Byly staženy do zázemí technických služeb, kde budou lépe zabezpečeny proti nenechavým rukám zlodějů.

„Budou na ně montovány dvě kryté petlice, které zabrání jejich vykrádání. Než budou nádoby upraveny, mohou občané odkládat nepotřebná elektrozařízení na separačních dvorech na Palackého a Propojovací ulici," informovala o dočasné změně Marie Machková, tisková mluvčí Nového Jičína, s tím, že zabezpečení plechových kontejnerů bude trvat zhruba dva týdny. Osm červených stacionárních kontejnerů na vysloužilé malé elektrospotřebiče získalo město vloni od společnosti Elektrowin.

„Byly rozmístěny na ulicích Bezručova, U Stadionu, Štursova, Jugoslávská, Dlouhá, Vančurova a Lesní a na Fibichově náměstí. Obsah veselých kontejnerů s potiskem slunečnice byl bohužel velkým lákadlem pro zloděje," sdělila Marta Kiššová z odboru životního prostřední novojičínské radnice.

Zloději kovů

Zloději vždy poničili dvířka schránek a vypáčili zámek na kontejneru, aby se dostali ke kovům z elektrospotřebičů.

„Technické služby musely nádoby neustále opravovat. Proto se město rozhodlo provést taková opatření, která by vykrádání a ničení kontejnerů zabránila," řekla dále Marie Machková.

Tyto kontejnery stojí v mnoha dalších novojičínských městech a obcích, jinde se však s takovými problémy tolik nepotýkají. Třeba na území Kopřivnice a jejích místních částí stojí již čtvrtým rokem pět těchto zařízení na sběr drobného elektrozařízení.

„Pouze jeden kontejner na ulici B. Smetany bývá často vyvrácen a je předpoklad, že se to děje za účelem krádeže některých vyřazených elektrozařízení," uvedla na dotaz Deníku Lucie Petříčková, tisková mluvčí Kopřivnice, a dodala, že přesné množství zcizeného zařízení nelze odhadnout. Město proto uvažuje, že tento kontejner přemístí do jiné lokality. „Termín ani lokalitu zatím nemáme stanovenou," řekla na závěr.

Autor: Simona Mikšová

30.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Ilustrační foto.

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Jakub Bittner je u Formanu spokojený

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení