VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zpravodaje města ležely v popelnici

Příbor - Téměř devadesát příborských domácností se v lednu nedočkalo Měsíčníku, který vydává zdejší radnice. Nejsou to první problémy s doručováním, a proto radní uvažují o změně distribuce tohoto periodika.

18.1.2010
SDÍLEJ:

Město Příbor. Ilustrační snímek.Foto: Archiv/Deník

Ve středu 13. ledna přišel na příborský městský úřad místní občan s taškou plnou lednových Měsíčníků. Osmdesát osm výtisků našel v popelnici u svého domu, a nelze se tak divit, že stížnosti obyvatel i zastupitelů Příbora, které směřují na špatnou distribuci Měsíčníku, jsou ve městě na denním pořádku.

„Slyšel jsem o tom, ale jestli je to pravda, nevím. Nemám to potvrzené,“ konstatoval starosta Milan Strakoš. Informaci o vyhozeném tisku však potvrdila Deníku tisková mluvčí České pošty, která má distribuci na starosti. „Roznášku nezajišťují listovní doručovatelé pošty Kopřivnice 1, ale pracovníci na dohodu o pracovní činnosti. Po nahlášení nálezu zpravodajů bylo se všemi těmito zaměstnanci hovořeno,“ sdělila Marta Selicharová, mluvčí České pošty, a jedním dechem dodala: „Všichni potvrdili, že roznášku řádně provedli.“

Změní se distribuce?

Česká pošta proto dva dny po ohlášení nálezu provedla prostřednictvím listovních doručovatelů průzkum kvality. „Podařilo se při něm vytipovat oblast, kde roznáška nebyla řádně provedena. Po dohodě s radnicí budou dodány scházející zpravodaje a roznáška bude dodatečně zajištěna. S pracovnicí, která roznášku řádně neprovedla, bude ukončena spolupráce,“ poznamenala Selicharová s tím, že v dalších měsících roznášku příborského Měsíčníku provedou přímo pošťáci.

Otázkou však je, zda se bude tato tiskovina v budoucnu vůbec roznášet až přímo do poštovních schránek. Nejde totiž o první problém. „My jsme to na radě řešili vícekrát, protože tyto materiály někdy doručovány do domácností nebyly a někde se ho dalo do schránek dvakrát více, než by se mělo,“ přiznal starosta. Ten prosazuje, aby se městský zpravodaj dával na několika místech Příbora do stojánků a vzali by si ho pouze ti občané, kteří mají o Měsíčník zájem. „Myslím, že to bude pružnější,“ dodal Strakoš. Pokud mu radní jeho návrh posvětí, Měsíčník se tímto způsobem bude v Příboře distribuovat již v březnu.

Autor: Adam Knesl

18.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení