VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zprávy, které nezapadly

Novojičínsko - Vážení čtenáři, každou sobotu nacházíte na tomto místě rubriku, v níž vám chceme připomenout a také našimi redaktory glosovat zprávy a zprávičky z uplynulých dní. Nejde vždy o události prvořadé důležitosti, ale o stručný průřez tím, co nás v redakci v minulých dnech zaujalo.

5.3.2011
SDÍLEJ:

Ivan PavelekFoto: Archiv/Deník

TÝDEN OČIMA IVANA PAVELKA

Nepovolených staveb je v areálu Dolu Frenštát šestašedesát, k tomuto závěru dospěli po návštěvě Dolu Frenštát pracovníci Stavebního úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zástupci Trojanovic a Frenštátu pod Radhoštěm budou usilovat o odstranění těchto nepovolených staveb. (Novojičínský deník)

Boj obyvatel Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovic a okolních obcí proti těžebním společnostem začíná nabírat na obrátkách. Teď se ukáže, jak je to u nás s dodržováním zákonů. Že by opravdu platily i pro bohaté společnosti?

Svatopluk Tichavský, předseda místní organizace ODS v Lichnově, dodal, že ještě existují jisté možnosti, jak verdikt Výkonné rady ODS zvrátit. „Je to například možnost se odvolat proti tomuto rozhodnutí, takže pravděpodobně zkusíme možnost odvolání,“ sdělil Tichavský. (Novojičínský deník)

Hm, divné. Místo toho, aby členové ODS iniciovali odvolání soudruha, kterého vyzdvihli do čela obce, chtějí se odvolávat proti potrestání – odnětí licence. Lichnov začíná ovládat rudá barva. Zastupitelé myslí rudě a mnozí obyvatelé kvůli tomu určitě vidí rudě.

„Moravskoslezský kraj má dvě specifika. Kromě toho, že je tady jedna z nejpočetnějších romských komunit, je tu také absolutně nejvíce azylových zařízení…,“ zdůraznil mimo jiné Ondřej Kubala, mluvčí projektu sčítání.

Jen aby se pan mluvčí po sčítání nedivil a nehledal jiný výraz pro onu zmíněnou komunitu. Po zkušenostech z minulého sčítání lidu, kdy jen velmi málo obyvatel, o nichž mnozí hovoří jako o Romech, se k romské národnosti přihlásilo, by se nebylo co divit. Inu, asi to bude muset být česká komunita.

LCD televizor v hodnotě dvaceti tisíc si žena vzala na splátky. „Ve smlouvě se zavázala splácet měsíčně po dobu dvaceti měsíců tisíc dvě stě třicet jednu korunu. Do dnešního dne, tedy po asi dvou a půl letech, neuhradila společnosti ani korunu,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

To, že tato podvodnice neplatí splátky a vědomě tak okrádá nějakou společnost, je zavrženíhodné. A což teprve jestli nehradí koncesionářské poplatky!!!

5.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení