VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zprávy, které nezapadly

Vážení čtenáři, každou sobotu nacházíte na tomto místě rubriku, v níž vám chceme připomenout a také našimi redaktory glosovat zprávy a zprávičky z uplynulých dní. Nejde vždy o události prvořadé důležitosti, ale o stručný průřez tím, co nás v redakci v minulých dnech zaujalo.

2.4.2011
SDÍLEJ:

Ivan PavelekFoto: Archiv/Deník

TÝDEN OČIMA IVANA PAVELKA

Na Novojičínsku jsou jodové tablety téměř k nesehnání. Přestože média, Česká lékařská komora i samotní lékárníci upozorňují, že jde o zbytečnou paniku, ke které není sebemenší důvod, lidé tablety během pár dnů vykoupili. (Novojičínský deník)

Jakápak panika! Moraváci nejsou hloupí a vědí, co je třeba. Přece se nebudou lékárníkům chválit tím, že ta balení jodových tablet budou individuálně posílat do Japonska.

„Částka na mzdy vychází z toho, že jsme dali výpověď šesti zaměstnancům, kteří do konce března pracují a mají nárok na zákonné odstupné,“ vysvětloval tajemník Kubenka. Vedoucí finančního výboru Vladimír Kuchyňka sdělil, že v roce 2010 mělo město mzdové náklady ve výši 39,723 milionu korun, pro letošek je v rozpočtu částka 39,807 milionu korun. „Čili nárůst mezd o čtyřiaosmdesát tisíc korun. Takže žádná úspora. Nic,“ konstatoval Kuchyňka. (Novojičínský deník)

Šéf finančního výboru to vidí zbytečně černě. Pokud by uvažoval v souvislostech, přišel by na to, že úspora nějaká bude. Třeba na elektřině. Dá se totiž předpokládat, že pár počítačů zůstane vypnuto.

“V listopadu 2009, po třech měsících od ukončení rekonstrukce Masarykova náměstí v Novém Jičíně, se zjistilo, že v šachtách, ve kterých jsou usazeny energosloupky, je voda. „Ta zatopila jističe i proudový chrlič. Došlo ke zkratu a voda v šachticích se začala vařit. Teplo zdeformovalo stěny sloupků,“ popsal problém ředitel technických služeb Oskar Šíma. Devět ze dvanácti sloupků je znehodnocených a nefunkčních. (Novojičínský deník)

Škoda, že se na to, že se pod dlažbou vaří voda, přišlo pozdě. Mohlo to být efektní lákadlo pro turisty. Město by vydělalo na návštěvnosti a turisté chtiví gejzírů by ušetřili za letenky na Island.

„Nyní je ale odtah vozidel, který dosud běžně probíhal za účasti městské policie, natolik problematický, že vzhledem k možným soudním tahanicím nebudou Technické služby Nového Jičína odtahy špatně parkujících vozidel provádět. Auta zůstanou na místě a okolo nich a pod nimi se úklid neprovede,“ uvedla mluvčí novojičínské radnice Marie Machková. (Novojičínský deník)

Bylo by složité značit si registrační značky. Ale pokud jsou to auta, která v zákazech stávají i v zimě, co tak je při odklízení sněhu trochu přihrnout? Třeba jim to dojde.

„Pachatelé nejdříve odpojili přívod elektřiny, hrubou silou pak vypáčili rozvodnou skříň, vytrhali elektrické kabely a z trafostanice odcizili elektrické cívky,“ přiblížil počínání zlodějů novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes. Tím, že stanici vyřadili z provozu, muži způsobili výpadek elektrického proudu do vodárny. (Novojičínský deník)

Určitě si někdo při přečtení této zprávy řekl, že je škoda, že zmínění zlodějíčci nezapomněli udělat první krok. Pokud by přežili, určitě by to zatřáslo jejich sebevědomím.

2.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

 Dálniční tunel v Klimkovicích o víkendu projde každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale bude oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení