VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ADAM KNESL

Adam Knesl / Novojičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nový Jičín ocení dárce krve

Nový Jičín ocení bezpříspěvkové dárce krve. Jak sdělila mluvčí radnice Marie Machková, pozvání na radnici obdrželo 73 občanů města, kteří nezištně pomáhají druhým a pravidelně navštěvují transfúzní oddělení.

Zazděný poklad v příborském domě z roku 1938 míří na výstavu

Cestu do minulosti okořeněnou poutavým příběhem připravuje Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře. Chystaná výstava s názvem Zboží ukryté v roce 1938 představí originální dobové zboží z galanterního a papírnického obchodu, které se podařilo až do dnešní doby uchovat. Tehdejší majitelé ho totiž důkladně schovali před nacisty i komunisty.

V Novém Jičíně se jedná o koalici bez ČSSD

Memorandum o společném postupu a přípravě koaliční smlouvy v Novém Jičíně. Tak z ní název dvoustránkového dokumentu, který pět dnů po komunálních volbách podepsali v Novém Jičíně předsedové místních organizací ANO 2011, Strany zelených, ODS a KDU-ČSL. Zda se všechny strany na koaliční spolupráci dohodnou, bude jasné nejpozději 22. října.

Radnice v Novém Jičíně buduje další odpočinkovou zónu za více než 15 milionů

FOTOGALERIE/ Opět rušno začalo být po dlouhých letech v areálu novojičínského letního kina na okraji Smetanových sadů. Začala tam rozsáhlá revitalizace na ploše šesti tisíc metrů čtverečních, na jejímž konci bude relaxační odpočinková zóna.  

Nový Jičín jasného vítěze nemá

Jak hodnotí výsledek komunálních voleb v Novém Jičíně lídři čtyř nejúspěšnějších stran?  

ČSSD v Novém Jičíně vyhrála, ale výrazně oslabila

Vyrovnaným výsledkem skončily komunální volby v Novém Jičíně. Těsným vítězem se stala ČSSD (20,10%), následována hnutím ANO 2011 (19,64%) a Zelenými s TOP 09, SNK-ED a STAN (18,15%).

Opilá řidička nezvládla odbočení na křižovatce

Pod obraz zpitá byla ve středu 3. října řidička, který zavinila v Bílovci dopravní nehodu. Je velkým štěstím, že škody jsou jen materiální.

Ministr viděl Hückelovy vily. Přístup jeho úřadu k Novému Jičínu ale vázne

Po roce a půl opět poctil Hückelovy vily svou návštěvou ministr kultury. Zatímco jeho jméno se změnilo, Daniela Hermana vystřídal Antonín Staněk, historický cenné budovy zůstávají i nadále zdevastované.

Pracovní úraz i pád z rampy. Letečtí záchranáři zasahovali na Novojičínsku

Začátek října začal pro záchranáře na Novojičínsku hekticky. V rozmezí několika hodin musel k vážným úrazům vzlétnout v pondělí 1. října vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Nový Jičín chce ušetřit na dodávkách tepla

Novojičínská radnice zahájila koncesní řízení pro výběr provozovatele tepelného hospodářství města.

Sportovcům ukradl výčep i kanystry s naftou

Škodu přesahující 21 tisíc korun způsobil dosud neznámý zloděj, který řádil v zázemí sportovního klubu na Novojičínsku.

Postřelenou orlici uzdravovali v Bartošovicích čtyři roky

Když se smíchá pořádný kus štěstí s obrovským lidským nasazením, mohou se stát mimořádné věci. A stávají se. Důkazem je příběh orlice Toničky, které život ve volné přírodě ukončil jeden výstřel z brokovnice. Návrat do korun stromů jí po čtyřech letech vrátili ochránci zvířat z bartošovické záchranné stanice. 

Odborníci poradí budoucím maminkám

Nemocnice Nový Jičín připravila od října předporodní kurzy, kterých se mohou jednoduše zúčastnit také maminky z Kopřivnice a okolí. Setkání s odborníky se totiž uskuteční i ve městě pod Bílou horou.

Po čelním střetu auta s kamionem bojovali záchranáři o život mladé ženy

Těžkým zraněním dvou mladých lidí skončil nedělní čelní střet osobního vozidla s kamionem v Bludovicích, místní části Nového Jičína.

Po dvou měsících provozu se musí cesta opravit

S dalšími komplikacemi musí počítat na začátku října řidiči, kteří pojedou mezi Příborem a Novým Jičínem. Objízdnou cestu v katastru obce Rybí je třeba opravit.

Zájemci se mohou registrovat na výšlap na kopřivnický Everest

Mílovými kroky se blíží sportovní akce, při které budou zájemci v Kopřivnici zdolávat pomyslný vrchol nejvyššího hory světa. Extrémní výstup na Mount Everest se uskuteční tradičně o první říjnové sobotě.

Konečně! V Novém Jičíně začala výstavba útulku

O výstavbě útulku se v Novém Jičíně mluví dlouhé roky a několikrát se jeho zřízení odsunulo. Včera se bagr zakousl do pozemku v místní části Bludovice v prostorách bývalého vojenského areálu, kde by mělo za půl roku stát třicet kotců pro psí nalezence.  

Při oslavě památek v Příboře se bude zachraňovat Freud

Třetí zářijový víkend bude v Příboře patřit Dnům evropského dědictví, letošní oslavy se zaměří na prvorepublikovou historii města.

Podoba nového „kulturáku“? Městu stačil jediný návrh

Chátrající objekt na lukrativním místě v historickém centru Nového Jičína v ulici Úzké se má proměnit v místo, kam budou lidé chodit na plesy, koncerty, přednášky a další nejrůznější společenské akce. O budoucí podobě přístavby Hotelu Praha se ale vedou diskuse.

Radnice v Novém Jičíně oprášila krásu měšťanských domů

Nové fasády i vyměněných oken se dočkaly měšťanské domy na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. V některých nemovitostech v městské památkové rezervaci se také renovují světlíky, podlahy a zdi.

Na Kacabaji se utopil muž

Od sobotních ranních hodin zasahovali policisté u vodní nádrže Kacabaja v Hodslavicích na Novojičínsku.

Školáci v Novém Jičíně mají novou jídelnu i učebnu

Včerejší začátek nového školního roku začal v Novém Jičíně ve všech školách včas. Stavební ruch na většině míst se začátkem devátého měsíce utichnul.  

AKTUALIZOVÁNO

O obor letecký mechanik je zájem, škola otevřela dvě třídy

Letecká opravna JOB AIR Technic prohlubuje spolupráci s Vítkovickou střední odbornou školou.

Zloděj si z benzinky odnesl cigarety za desetitisíce

Policisté ze Studénky pátrají po dosud neznámém pachateli, který se měl v noci na sobotu 25. srpna vloupat do benzinové čerpací stanice v ulici Butovické.

Kopřivnická Tatra nedostala miliardovou armádní zakázku

Kolegium ministra obrany minulý týden jednohlasně schválilo změnu dodavatele lehkých obrněných vozidel TITUS 6x6 pro Armádu České republiky.

Na nebezpečí upozorní klienty DPS hlásiče kouře

Město Nový Jičín investovalo do ochranného systému přes půl milionu korun. V budoucnu ho chce radnice pořídit do dalších domů s pečovatelskou službou.

Zázrak na svatbě: postaral se o něj skromný poctivec

Svatební příběh vystřižený jako z legendárních televizních Bakalářů zažili o víkendu novomanželé v Novém Jičíně.

Dva lidé na motorce utrpěli zranění při nehodě ve Veřovicích

Vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy musel zasahovat ve čtvrtek 23. srpna odpoledne ve Veřovicích na Novojičínsku, kde havarovala dvojice na motocyklu.

Budoucnost jedné vily je na papíře

Na okraji Nového Jičína stojí dvě identické vily bratrů Hückelových, kteří ve městě vedli na dohled stojící továrnu na klobouky. Několik let jsou památkově chráněné objekty v majetku města a nyní má radnice jasno, co chce mít alespoň v jedné z nich. 

Kraj musel zastavit na Odersku opravu silnice

Ne zrovna nejlíp začala rekonstrukce silnice z Jakubčovic nad Odrou na Novojičínsku po hranice okresu Opava. Stav komunikace je mnohem horší, než se předpokládalo. Práce musel Moravskoslezský kraj po pár dnech zastavit.

Práce na otevření sběrného dvora finišují

Za několik týdnů by se měli obyvatelé Libhoště dočkat otevření obecního sběrného dvora. V polovině prázdnin byl areál stavebně dokončen a nyní dojde k jeho vybavení, aby mohl být co nejdříve uveden do provozu.

Klavír v Novém Jičíně. Zahraj si a sdílej

Kdo prochází letos historickým centrem Nového Jičína kolem místního Žerotínského zámku, má dost velkou šanci, že uslyší krásné charakteristické tóny piana. To z Nového Jičína má dokonce vlastní facebookovou stránku, kde mohou lidé sdílet své příspěvky z hudebního zastavení ve městě klobouků.

OBRAZEM: Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm

Hasičské hřiště za frenštátským domovem Hortenzie patřilo v sobotu 18. srpna především dětem, které zde mohly obdivovat záchranářskou techniku a vyzkoušet si nejrůznější disciplíny.

Během pár minut srazily vlaky v kraji dva muže. Jeden na místě zemřel

V rozmezí pouhých tří minut vyjížděli záchranáři v Moravskoslezském kraji v sobotu 18. srpna ke dvěma případům sražených osob vlakem. K první události došlo dvanáct minut před desátou hodinou večer ve Frýdku-Místku, ke druhé o chvíli později ve Studénce.

Výbuch kotle vážně zranil muže v Bílově na Novojičínsku

Krátce před úterní půlnocí vyslalo operační středisko záchrannou službu do jednoho z domů v Bílově. Na pomoc vážně poraněnému pacientovi vyrazila zdravotnická pomoc z nedalekého Bílovce a Fulneku.

Opravy rondelů letos nebudou. Nový Jičín ale stejně neminou

Jako blesk z čistého nebe doputovala na jaře letošního roku na novojičínskou radnici zpráva, že se mají během léta opravovat všechny okružní křižovatky na hlavním průtahu města na mezinárodní silnici I/57.

Výbuch kotel těžce popálil muže z Novojičínska

Zdravotnická záchranná služba vyjížděla v noci z úterý na středu k vážně zraněnému muži na Novojičínsku.

Ve školách je rušno i o prázdninách

V Novém Jičíně se aktuálně opravují tělocvičny, družina i technické zázemí škol. Část prací skončí až po prázdninách.

Zaparkované automobily zničil na letišti spadlý strom

Na parkovišti před odletovou halou na Letišti Letoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku museli v pátek 27. července v podvečer zasahovat tři hasičské jednotky. Na zaparkovaná vozidla spadl vzrostlý strom. Škody jsou naštěstí jen materiální.

Bezcita okradl na ulici v Novém Jičíně nemohoucí ženu

Jako lidská hyena se zachoval ve čtvrtek 26. července dvaapadesátiletý muž z Nového Jičína. Okradl na ulici bezmocnou ženu, které kolemjdoucí pomáhali.

Začíná venkovní promítání

Od dnešního dne se zahrada novojičínské restaurace Nové Slunce promění na devět večerů v letní kino.

Stane se nová stanice na Pustevnách stavbou roku?

Pustevny - Výstupní stanice oslovila odbornou veřejnost a bude bojovat v 3. ročníku České ceny za architekturu.

Když do knihovny nemohou, knihovna přijde za nimi

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm zavedla službu Knihy až k Vám domů. Novinka městské knihovny je určena imobilním čtenářům, kteří tak při vypůjčení knihy musí vyřešit už jen jediný problém - jakou publikaci by si rádi přečetli.

O radniční aplikaci je mezi občany zájem

Bezmála 1200 majitelů mobilních telefonů si do svých přístrojů už nainstalovalo mobilní aplikace Nový Jičín v mobilu, kterou letos v lednu spustila zdejší radnice.

Zloděj šel pro lup na hřbitov do automatu na svíčky

Automat na svíčky na městském hřbitově v Novém Jičíně chtěl v noci na čtvrtek 19. července vykrást neznámý pachatel. Neodnesl si ale nakonec ani svíčky, ani drobné z přístroje.

Motorkářce u Lichnova na Frenštátsku vběhl do cesty chlapec

Vážná dopravní nehoda se dnes v dopoledních hodinách stala na silnici mezi Lichnovem a Frenštátem pod Radhoštěm na Novojičínsku.

Novojičínský Ondrášek vyrazil do Japonska

Úspěšně zvládnutou cestou z Evropy do Asie začalo dvoutýdenní turné pěveckého sboru Ondrášek Základní umělecké školy Nový Jičín.

Nový Jičín má vlastní regionální pochoutku

Nový Jičín – Partnerská města byla pro novojičínskou radnicí velkou inspirací při nápadu zařadit do nabídky městských suvenýrů vlastní skleničky medu. Ty už jsou v nabídce návštěvnického centra a za tři sta gramů lahodné přírodní pochoutky kupující zaplatí 60 korun.

Exředitel Fokusu do vězení za znásilnění nepůjde

Bývalého ředitele Střediska volného času Fokus Nový Jičín Martina Jakůbka odsoudil včera Okresní soud v Novém Jičíně. S trestem na samé dolní hranici trestní sazby vyvázl od novojičínského okresního soudu Martin Jakůbek, který se dopustil několika závažných trestných činů. Za znásilnění, ke kterému se také doznal, mu hrozilo v krajním případě až deset let za mřížemi. Nakonec si vyslechl trest tři roky odnětí svobody s podmínečným odkladem na zkušební dobu pěti let.

Kriminalisty zaměstnává série vloupání do restaurací

Novojičínská policie eviduje v posledních dnech několik vloupání do restauračních zařízení na území města.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT