VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ADAM KNESL

Adam Knesl / Novojičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nový dopravce posílá na silnice nové autobusy a navyšuje spoje

V neděli 9. prosince dochází na Novojičínsku k velké změně v autobusové dopravě. Obmění se jízdní řády a ve východní části okresu bude cestující vozit nový dopravce ČSAD Vsetín. Ten nasadí do provozu 73 zcela nových moderních autobusů vyrobených právě pro tyto účely. Jedná se dokonce v Česku o největší jednorázový nákup nových autobusů.  

Novojičínská škola má šikovné truhláře

Dva ročníky za sebou ovládli regionální kolo celostátní soutěže truhlářů studenti Střední školy technické a zemědělské Nový Jičín.

Dopravní martyrium u Libhoště potrvá až do roku 2020

Přestavba „čtyřproudovky“ I/48 na dálnici D48 mezi Novým Jičínem a Rychalticemi není tvrdý oříšek pouze pro stavbaře, ale také pro řidiče.

Příměstskou dopravu čekají od neděle změny

Nový Jičín - Nové jízdní řády začnou platit v neděli 9. prosince a na Novojičínsku dojde k celé řadě novinek.  

Městský úřad v Novém Jičíně bude mít rezervační systém

Nový vyvolávací systém na dvou odborech a na pokladně má městský úřad v Novém Jičíně.

Dva páťáci z Frenštátu pomohli bezmocné ženě. Děkuje jim celé město

Vedení Základní školy Záhuní ve Frenštátě pod Radhoštěm zvažuje chlapce z 5.B nominovat na Cenu Michala Velíška.

Muž, který napadl ženu v Novém Jičíně, je za mřížemi

Pozor, ve městě řádí úchyl! Takové sdělení v posledních dnech putovalo napříč sociálními sítěmi mezi obyvateli Nového Jičína. Že se nejednalo o plané sdělení, potvrzuje aktuální informace Policie ČR.

Zajímavý parkour má v Příboře zelenou

Příbor Parkour. Fenomén dnešní doby mezi mládeží, který je možné dělat téměř kdekoliv a kdykoliv. Přece jen se ale najdou města, kde chtějí k této v dnešní době zřejmě nejpopulárnější venkovní aktivitě cestu usnadnit.

VIDEO: Oheň napáchal na novém domě milionové škody

V pondělí 26. listopadu večer museli hasiči zasahovat v Sedlnici na Novojičínsku, kde plameny pohltily rodinný dům. Konkrétně střechu a podkroví.

Nový Jičín se připravuje na advent. Ulice rozzáří nová výzdoba

Se závěrem jedenáctého měsíce roku finišuje v Novém Jičíně výzdoba města a každoroční největší atrakci v podobě vánočního stromu technické služby usadí už dneska. Poprvé se rozzáří 5. prosince.

Dřevo z lesa je pryč. Okradená firma nabízí odměnu

Desítky kubíku dřeva ukradl neznámý pachatel během listopadu z lesní cesty naproti Hospůdkce na Hájovně, která se nachází osamocena na kraji obce Hostašovice na Novojičínsku, v těsné blízkosti hlavního silničního tahu na Valašsko.

Opravy Čerťáku pokračují, ale v kancelářích a na úřadech

Současný pohled na přehradu Čerťák v Novém Jičíně ani zdaleka nepřipomíná fakt, že ještě před dvěma roky to bylo místo, kde si místní užívali prosluněné letní dny.

Zloděj okradl dva muže přímo v čekárně u zubaře

Novojičínsko - Dva muži byli před pár dny okradeni v čekárně jedné z novojičínských zubních ordinací.

Dech miminek hlídají v nemocnici nové přístroje

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Nový Jičín. 

V Tísku srazilo osobní auto chodce, ten na místě zemřel

 Smrtí chodce skončila tragická dopravní nehoda, ke které došlo v pondělí 19. listopadu v podvečer v obci Tísek na Novojičínsku.

Opilý řidič převrátil škodovku na bok

Opilý řidič před pár dny ve Fulneku nezvládl jízdu městem. Na místě přišel o řidičský průkaz a za spáchání trestného činu mu hrozí i vězení.  

OBRAZEM: Výstavba mostu uzavřela na Novojičínsku silnici I/48

Montáž nosníků o svátečním listopadovém víkendu uzavřela provoz na rekonstruované silnici I/48 mezi Novým Jičínem a Příborem. Řidiči až do nedělní půlnoci musí počítat s objízdnými trasami.

Starostou Nového Jičína se stal Stanislav Kopecký

V poklidné atmosféře a bez překvapení proběhlo zasedání zastupitelstva v Novém Jičíně. Ač se uskutečnilo v nejzazším možném termínu, a na jeho přípravu tak bylo dostatek času, organizačně skřípalo. Nicméně absence české hymny i funkčnosti hlasovacího zařízení u nováčků v zastupitelstvu vyloudily v plné aule novojičínské radnice spíše úsměvy.  

S diagnostikou nádorů pomáhají nové ultrazvuky

Kvalitnějších vyšetření a časnější diagnostiky vážných onemocnění se dočkají ženy z Novojičínska a okolí v Nemocnici Nový Jičín. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení získalo pětici nových, maximálně špičkových ultrazvuků, které poslouží zejména k přesné diagnostice onkologických nálezů.  

Stavba mostu uzavře na Novojičínsku hlavní tah I/48

Novojičínsko – Na víkendové komplikace se musejí připravit řidiči, kteří se chystají jet mezi Novým Jičínem a Příborem. Na dva dny se zcela uzavřen provoz v jednom z úseků rekonstruované silnice I/48. 

Venkovní opravy radnice jsou po letech u konce

Na poslední opravy padlo přes čtyři miliony korun. Kromě fasády má budova i nová okna a došlo i na sanaci suterénu.

Zapomenuté tašky si všiml nepoctivec

Na svou zapomnětlivost doplatil během čtvrtku 8. listopadu jednatřicetiletý muž z Novojičínska.

Kdo postaví muzeum Tatry do 172 milionů, kraj neví. Vyhlásil druhý tendr

Minimálně s půlročním zpoždění začne výstavba nového technického muzea Tatry v Kopřivnici.

Alej topolů nahradí duby, stromy sází také školáci

FOTOGALERIE/ V Novém Jičíně se musí pokácet téměř 30 stromů a vysadit nové. To si zkusili i žáci základní školy.

Nový Jičín: Pozdní termín zastupitelstva kritizuje nová koalice

Až v polovině listopadu bude Nový Jičín znát jméno nového starosty. Ustavující zastupitelstvo se totiž bude konat v nejzazším možném termínu - ve středu 14. listopadu.

Novým starostou Příbora je Jan Malík

Město Příbor má od prvního listopadového dne nové vedení města.

Novojičínský věžák po 40 letech omládne

Řadí se mezi dominanty Nového Jičína. Nepatří mezi historické ani architektonické skvosty, přesto k městu klobouků přes čtyřicet let tak nějak patří.  

Výročí slaví škola v Lichnově rekordem

PŘESNĚ 594 vlajek zdobí Základní a mateřskou školu v Lichnově na Novojičínsku. Do jejich výroby se zapojili místní školáci, předškoláci a samozřejmě také učitelský sbor. Škola se tak podílela na vzniku celorepublikového rekordu ve vyvěšování státních vlajek. Akci Český den s českými vlajkami iniciovala Agentura Dobrý den Pelhřimov. 

Po hromadné nehodě na D1 na Novojičínsku skončilo v nemocnici 6 lidí

Kujavy – K hromadné dopravní nehodě čtyř vozidel došlo v pondělí krátce před půl osmou večer na 331. kilometru dálnici D1 směrem na Ostravu nedaleko Kujav na Novojičínsku. V nemocnicích skončilo pět dospělých osob i teprve tříměsíční dítě.

Poklidné odcházení. Umírající mají v nemocnici nablízku své blízké

Nemocnice v Novém Jičíně nabízí nevyléčitelně nemocným pacientům speciální pokoj, ve kterém mohou své poslední dny života strávit se svou rodinou.

Stoleté výročí v Příboře připomněli také skauti

Do oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu se zapojil také Příbor.

Muž spadl při ořezu větví

Vrtulník záchranné služby musel v pátek 26. října zasahovat v Jistebníku na Novojičínsku. Důvodem bylo vážné zranění staršího muže, který spadl z výšky při venkovní práci.

OBRAZEM: Vlakem krajinou břidlice jako v roce 1918

Výročí založení Československa lze slavit nejrůznějšími způsoby. Parním vlakem jako před sto lety se mohli v sobotu 27. října svézt zájemci mezi Suchdolem nad Odrou a Budišovem nad Budišovkou.

Tradice pokračuje. Novojičiňáci zasadili Strom svobody

Celá země o posledním říjnovém víkendu slaví 100. výročí vzniku samostatného státu Čechů a Slováků a u této příležitosti města a obce vysazují Stromy svobody.

Příbor bude znát jméno starosty 1. listopadu

První listopadový den bude v Příboře ve znamení ustavujícího zasedání zastupitelstva.

Nový Jičín mění stovky žárovek za LED svítidla

Do konce letošního roku Nový Jičín v ulicích města instaluje bezmála 500 nových a hlavně úsporných světel a jedná se tak o jejich největší výměnu od roku 2013, kdy tento proces obměny tam začal. Náklady jsou téměř 5 milionů korun a radnice si od nové technologie slibuje snížení finančních nákladů i menší ekologickou zátěž.

Město zavedlo sběr použitých olejů a tuků

Další složku odpadu mohou třídit obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm, čímž mohou přispět ke zlepšení životního prostředí.

Dohodnuto! Nový Jičín má koalici bez vítězné ČSSD

Čtyři podpisy pod koaliční smlouvou ukončily v pátek 19. října odpoledne povolební vyjednávání v Novém Jičíně. Kormidlo na radnici v následujících čtyřech letech převezme koalice ANO, Strany zelených, ODS a KDU-ČSL.

Příbor má velkou koalici. V opozici bude levice a ODS

Velké změny na radnici čeká Příbor. Čtyři politické uskupení se domluvily na široké koalici a v zastupitelstvu komfortní většinu. Ke komunistům a ODS se k opozici přidá také ČSSD, která tak končí ve vedení radnice.  

Pancéřované hasičské cisterny Tatra vydrží i výbuch miny

Kopřivnice, Jihlava - K zásahům u velkých požárů, při haváriích v chemických závodech či v rizikových místech s nevybuchlou municí jsou určeny nové hasičské speciály. Na jejich výrobě se podílela také kopřivnická Tatra.

Nový Jičín ocení dárce krve

Nový Jičín ocení bezpříspěvkové dárce krve. Jak sdělila mluvčí radnice Marie Machková, pozvání na radnici obdrželo 73 občanů města, kteří nezištně pomáhají druhým a pravidelně navštěvují transfúzní oddělení.

Zazděný poklad v příborském domě z roku 1938 míří na výstavu

Cestu do minulosti okořeněnou poutavým příběhem připravuje Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře. Chystaná výstava s názvem Zboží ukryté v roce 1938 představí originální dobové zboží z galanterního a papírnického obchodu, které se podařilo až do dnešní doby uchovat. Tehdejší majitelé ho totiž důkladně schovali před nacisty i komunisty.

V Novém Jičíně se jedná o koalici bez ČSSD

Memorandum o společném postupu a přípravě koaliční smlouvy v Novém Jičíně. Tak z ní název dvoustránkového dokumentu, který pět dnů po komunálních volbách podepsali v Novém Jičíně předsedové místních organizací ANO 2011, Strany zelených, ODS a KDU-ČSL. Zda se všechny strany na koaliční spolupráci dohodnou, bude jasné nejpozději 22. října.

Radnice v Novém Jičíně buduje další odpočinkovou zónu za více než 15 milionů

FOTOGALERIE/ Opět rušno začalo být po dlouhých letech v areálu novojičínského letního kina na okraji Smetanových sadů. Začala tam rozsáhlá revitalizace na ploše šesti tisíc metrů čtverečních, na jejímž konci bude relaxační odpočinková zóna.  

Nový Jičín jasného vítěze nemá

Jak hodnotí výsledek komunálních voleb v Novém Jičíně lídři čtyř nejúspěšnějších stran?  

ČSSD v Novém Jičíně vyhrála, ale výrazně oslabila

Vyrovnaným výsledkem skončily komunální volby v Novém Jičíně. Těsným vítězem se stala ČSSD (20,10%), následována hnutím ANO 2011 (19,64%) a Zelenými s TOP 09, SNK-ED a STAN (18,15%).

Opilá řidička nezvládla odbočení na křižovatce

Pod obraz zpitá byla ve středu 3. října řidička, který zavinila v Bílovci dopravní nehodu. Je velkým štěstím, že škody jsou jen materiální.

Ministr viděl Hückelovy vily. Přístup jeho úřadu k Novému Jičínu ale vázne

Po roce a půl opět poctil Hückelovy vily svou návštěvou ministr kultury. Zatímco jeho jméno se změnilo, Daniela Hermana vystřídal Antonín Staněk, historický cenné budovy zůstávají i nadále zdevastované.

Pracovní úraz i pád z rampy. Letečtí záchranáři zasahovali na Novojičínsku

Začátek října začal pro záchranáře na Novojičínsku hekticky. V rozmezí několika hodin musel k vážným úrazům vzlétnout v pondělí 1. října vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Nový Jičín chce ušetřit na dodávkách tepla

Novojičínská radnice zahájila koncesní řízení pro výběr provozovatele tepelného hospodářství města.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT