VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA HAVLÍČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ostrava připravuje další průmyslové zóny

Ostrava /INFOGRAFIKA/ - Skoro osm tisíc. Tolik lidí už našlo práci v průmyslové zóně Ostrava-Hrabová, která se stále rozrůstá. Asi málokdo by tomu ještě v roce 2004, kdy si tam pozemky koupila první firma, věřil.

Čekání na lví mládě: samice se popraly

Ostrava - Téměř pět let žila lví samice Asha se samcem Sohanem pohromadě v ostravské zoo, nyní si ale musí zvykat na život bez něj.Její místo zaujala nová samice Kiba. A do tohoto páru lvů indických nyní ostravská zoo vkládá velké naděje.

Rozkope se znovu dálnice? Zřejmě ano, odpad musí pryč

Ostrava –Problémy na čtyři roky staré ostravské dálnici, která se kvůli špatnému podloží vlní, jsou větší, než se dosud odborníci domnívali. Bude z toho zřejmě velký skandál.

Další průšvih s dálnicí: základy nejsou kvalitní

Ostrava -Sotva společnost Eurovia informovala o tom, že se jí podařilo opravit část vlnící se dálnice v Ostravě, přišla další zpráva. Základy nejsou kvalitní. Možná se bude muset ostravský úsek znovu celý předělat.

Zaměstnanci u montážních linek trpí poškozením rukou

Region– V kraji pracuje nejvíce lidí v povoláních, u kterých hrozí vysoké riziko ohrožení zdraví. Jde zhruba o pětinu celorepublikového počtu. V posledních letech navíc počet takových povolání roste, a to v souvislosti s rozvojem průmyslových zón.

JMÉNO PRO SLŮNĚ! Zvolte i vy jedno z finálové pětice

Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ – Jak se bude jmenovat sloní samička, která se narodila 12. dubna?

V sobotu do Prahy vyrazí speciální vlaky a autobusy. Na demonstraci

Ostrava -V sobotu budou v Praze protestovat odboráři. Nesouhlasí s vládními reformami. Z Ostravy budou na demonstraci vypraveny dva zvláštní vlaky.

Máte zakalenou vodu? Možná za to může váš soused

Kraj -Zakalení vody v širokém okolí. Takové stížnosti Ostravské vodárny a kanalizace opakovaně řeší. Způsobit to může například hromadné napouštění bazénů před létem.

Školy mohou žádat o grant na technické vybavení

Moravskoslezský kraj – Odpondělního dne mohou školy žádat u Moravskoslezského kraje o grant, který jim umožní zaplatit modernizaci učeben, laboratoří nebo dílen.

Fotopast zabrala. Zachytila rysa, jak žere srnce

Ostravsko – Ochráncům přírody z Hnutí Duha se podařil ojedinělý úlovek. Pomocí fotopasti, tedy automatických kamer, získali snímky rysa v Beskydech. Ten požíral srnce, kterého před několika dny strhl.

Firma mámí z lidí peníze. Sdružení radí: NEREAGUJTE!

Ostrava -Také z vás nějaká firma, o které jste ani neslyšeli, tahá přes elektronickou poštu peníze? V podobné webové pasti je více lidí z Ostravy. Vystrašení lidé se nyní obracejí na Sdružení obrany spotřebitelů Moravskoslezské­ho kraje.

Ostrava má nový klip. Bude sloužit k propagaci

Ostrava /VIDEA/ -Ostrava je na něm krásná a plná šťastných lidí. O problémech města se v něm nemluví.

Další orlosupi z Ostravy budou létat ve volné přírodě

Ostrava – V ostravské zoologické zahradě se před několika týdny vylíhla další dvě mláďata orlosupů bradatých. Scénář je stejný jako v loňském roce, o jedno se starají jeho rodiče, druhé bude převezeno náhradním pěstounům do Prahy.

Kika otevírá. Avion bují

Ostrava - Plocha přes sto tisíc čtverečních metrů, dvě stovky obchodů a v nich šestnáct set zaměstnanců. K takovým číslům se na konci roku dostane Avion Shopping Park v Ostravě. Bude pak opět druhý největší v Česku.

Sčítací komisař přijde s brašnou a průkazem

Moravskoslezský kraj - Sčítací komisaři zase po deseti letech vyrazili do ulic. Sčítání lidu, domů a bytů se v Moravskoslezském kraji zúčastní více než tisícovka komisařů.

Vzácné exponáty už dorazily do Ostravského muzea

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Do Ostravy se svážejí cenné exponáty z Česka a zahraničí na ojedinělou výstavu o Janu Lucemburském. Právě v pondělí odpoledne přiletěl z Benátek na mošnovské letiště jeden z nejvzácnějších. Pro zlacené desky evangelia jel pancéřovaný konvoj.

Avion láká na nové obchody

Ostrava - Největší nákupní centrum na severu Moravy – ostravský Avion – startuje Vánoce právě ve čtvrtek 11. listopadu. Dárek už si nadělil – jedenáct nových obchodů.

V Avionu budou otevírat třináct nových obchodů

Ostrava - Obchodní centrum připravuje rozšíření severní i jižní části. Vznikne tam čtyři sta nových pracovních míst.

Nižší ceny lákají lidi do obchodů

Ostrava - Slevy, výprodej, případně sale. Takovými nápisy vítají zákazníky snad všechny obchody se sezonním zbožím. Lidé mohou ušetřit až pětasedmdesát procent původní ceny.

Obchodní možnosti se brzy rozšíří, Avion dostavuje

Ostrava- Na ulici Rudné naproti stávajícímu Avion Shopping Parku panuje čilý stavební ruch. Právě tam se totiž nákupní centrum rozšíří. Hlavním nájemcem se stane obchodní dům s nábytkem Kika. Objekt tohoto nájemce bude třípodlažní o celkové rozloze 13 700 čtverečních metrů.

Projekty na pomoc nezaměstnaným ženám mají úspěch

Ostrava, Studénka - Ženy i muži po rodičovské dovolené nebo po padesátce nemívají otevřené dveře k práci zrovna doširoka. Uspět jim pomáhají speciálně zaměřené projekty.

Kraj hledá podnikatele, kteří šetří přírodu

Moravskoslezský kraj – Kraj vyhlásil 3. ročník soutěže o titul Podnikatel roku z hlediska vztahu k životnímu prostředí. Přihlásit se mohou podnikatelé a firmy z Moravskoslezského kraje, návrh na zařazení společnosti do soutěže mohou podat i občané, a to prostřednictvím webových stránek ekopodnik.cz.

Soutěž Firma roku a Živnostník roku startuje

Moravskoslezský kraj – Loňští krajští vítězové soutěží Živnostník roku a Firma roku, tesař a pokrývač Adam Haitl a firma Gamin, zabývající se prodejem testovacích technologií, uvolnili podnikatelský trůn. Teď se hledají jejich zástupci. Firmy a živnostníci, kteří se chtějí o titul utkat, se mohou hlásit až do 30. června. Pro moravskoslezské podnikatele jsou soutěže zároveň výzvou – v roce 2007 i 2008 si celorepublikový titul Živnostník roku odnesli právě podnikatelé ze severní Moravy a Slezska.

Pojišťovny: Voda působí obrovské škody

Moravskoslezský kraj – Například Česká pojišťovna eviduje prvních zhruba pět set hlášení pojistných událostí svých klientů z oblastí, které postihla velká voda. Nejčastěji se na ni obracejí lidé z Frýdecko-Místecka a Karvinska. Dosud jsou to jen menší škody ze zaplavených sklepů, kde voda již opadla. První velkou vlnu registrací škod očekává pojišťovna koncem tohoto týdne.

Letecký provoz nebyl stále obnoven

Ostrava, Mošnov – Provoz na ostravském Letišti Leoše Janáčka nebyl kvůli sopečnému popelu z Islandu stále obnoven. Ostravské letiště je pro lety uzavřeno od pátečních čtrnácti hodin. V Ostravě tak musely být o víkendu zrušeny pravidelné linky do Prahy. Žádný turistický let z letiště nebyl plánován.

Nejtvrdší šéfové jsou podle průzkumu u nás

Moravskoslezský kraj - Vadí vám šéf-diktátor, který nemá rád legraci, vyžaduje absolutní poslušnost a propaguje názor, že každý člověk je nahraditelný podobně jako stroj? Tak to pozor. Na severu Moravy na něj narazíte častěji než na jiných místech republiky. Tvrdou rukou vládne na pracovišti téměř sedmnáct procent manažerů z Moravskoslezského kraje.

O mošnovskou zónu se zajímají dva noví investoři

Mošnov, Ostrava - O připravené plochy s infrastrukturou a vyřešenými majetkovými poměry v mošnovské průmyslové zóně se zajímají dva noví velcí investoři.

Na noc v Ikei se připravuje šest párů

Ostrava /FOTOGALERIE/ – Do začátku reality show mnoho času nezbývá. V pátek 19. března úderem půl deváté večer, se šest vybraných párů sejde před obchodním domem Ikea v Ostravě a půjde se vyspat do oddělení ložnic. Čekat tam na ně budou tři pracovnice nábytkářského řetězce, večerem bude provázet moderátorka.

Staré mobily lidé nechtějí vyhodit

Moravskoslezský kraj - Co se starým mobilem? Šup s ním do šuplíku. Pouhé jedno procento obyvatel našeho kraje vysloužilé telefony dává k recyklaci.

Kraj bojuje o turisty! Nově pro ně vylepšuje Beskydy

Moravskoslezský kraj - V celorepublikovém žebříčku krajů je podle přijíždějících turistů zdejší region na devátém místě. Podpořit turistický ruch má například nový projekt Beskydská magistrála.

Výzkum mezi podniky v kraji: nálada se zatím nelepší

Kraj - Krize ustoupila, hospodářský růst se vrací, zní z úst některých ekonomů i ministerstva financí. Podniky v kraji však rok 2010 optimisticky ještě nevidí.

Rekordní dny jak v teplotách, tak v množství prachu

Kraj – Po víkendu, kdy prach sužoval Ostravsko, nenastalo zlepšení ani v pondělí. Hodnoty polétavého prachu opět několikanásobně překročily povolený limit padesáti mikrogramů na metr krychlový. V Ostravě až osminásobně.

Tisíce studentů přišly o peníze

Moravskoslezský kraj - Pro běžného člověka jde o těžko pochopitelnou věc. Jen kvůli tomu, že se do jednoho paragrafu zákona o vysokých školách vkládal nový odstavec, studenti soukromých vysokých škol nezískají příspěvek na ubytování.

Avion se roztáhne i přes Rudnou

Ostrava - Největší nákupní centrum na severu Moravy, ostravský Avion Shopping Park, dokončil osmiměsíční rekonstrukci hypermarketu Albert a otevírá i nové obchody. Další rozšíření intenzivně připravuje.

Mění se čas, ovlivní to dopravu

Region - V neděli ráno se bude měnit letní čas na středoevropský. To je dobrá zpráva pro ty, kteří si rádi přispí. Ve tři hodiny ráno se totiž ručička hodin posune zpět na dvě hodiny.

Tesař z našeho okresu bojuje o titul Živnostníka roku

Bernartice nad Odrou, Ostrava – Soutěž Živnostník roku 2009 vrcholí. Moravskoslezský kraj v ní reprezentuje člověk od dřeva, tesař Adam Haitl z Bernartic nad Odrou.

Tesař bojuje o titul živnostníka roku

Bernartice nad Odrou, Ostrava – Soutěž Živnostník roku 2009 vrcholí. Moravskoslezský kraj v ní reprezentuje člověk od dřeva, tesař Adam Haitl z Bernartic nad Odrou.

Cestující opět čekali půl dne na odlet letadla

Ostrava - Už ve třináct hodin měli v sobotu lidé opouštět ostravské letiště Leoše Janáčka a směřovat na dovolenou do Turecka. Na odlet letadla do Antalye ale čekali skoro jedenáct hodin. Letoun s turisty se vznesl až pětadvacet minut před půlnocí.

Povodí Odry vyčíslilo škody po velké vodě

Ostrava - Do odstranění škod, které způsobily letošní ničivé povodně, musí Povodí Odry investovat téměř 170 milionů korun.

Z Mošnova létá nová linka do Splitu

Mošnov - Do chorvatského Splitu začala z ostravského Letiště Leoše Janáčka létat nová linka. Zavedla ji regionální letecká společnost Job Air – Central Connect Airlines. Ta na letišti sídlí a provozuje už čtvrtým rokem také pravidelnou leteckou linku do Vídně.

Letadlo do Turecka odletělo se zpožděním 24 hodin

Mošnov - Skoro dvě stě turistů mělo v sobotu večer odlétat z Mošnova do Antalye. Noc strávili na letišti a v ostravských hotelích. Ještě v neděli odpoledne nevěděli, kdy poletí. Technici nemohli letadlo nastartovat. Odlet byl plánován po 17. hodině a uskutečnil se v 18.10 hod.

Objem hypoték klesl více než o třetinu

Moravskoslezský kraj - Objem hypoték, které poskytly banky lidem v Moravskoslezském kraji, klesl v prvním čtvrtletí až o sedmatřicet procent. Kraj je tak na čtvrtém místě s největším meziročním poklesem hypoték.

Zoo láká na karakala i Upíra Krejčího

Ostrava - Novým mláďátkem v ostravské zoo je samička karakala. Jmenuje se Georgína a je třicátým sedmým mládětem karakalů, které se ostravské zoo podařilo odchovat.

Nejlepší stavbou kraje je tunel

Klimkovice, Ostrava - Přes kilometr dlouhý dálniční tunel v Klimkovicích letos zabodoval v soutěži o nejlepší stavbu Moravskoslezského kraje.

Zoo má další mládě, tentokrát šimpanzí

Ostrava - Ostravská zoo má o jednoho šimpanze víc. Mládě se narodilo zkušené samici Hope. Otcem je samec Sebastian, který přišel do ostravské zoo loni z Krakova.

Lidé v Klimkovicích chtějí nový park

Klimkovice - Na volném prostranství mezi ulicemi Boženy Němcové a Nerudovou v Klimkovicích má vzniknout nový park. Jeho podoba se rodila několik měsíců a své návrhy k parku předkládali jak obyvatelé města, tak i hosté místních lázní.

Lukšu vystřídal Adamec

Mořkov - V Mořkově na Novojičínsku se v pátek uskutečnila Krajská konference KDU-ČSL Moravskoslezského kraje, na které 81 delegátů zastupovalo skoro čtyřtisícovou členskou základnu lidovců v kraji.

Sloní manévry v zoo

Ostrava /VIDEO/ - Na cestu do Ostravy se vydal čtyřtunový samec v úterý ráno ze zoo v Lipsku. „Do transportního kontejneru nastoupil během pár minut. Cesta proběhla bez problémů, Calvin je vcelku na transport zvyklý. Do Ostravy dorazil kolem půl osmé večer v úterý 12. května, dostal večeři a přes noc zůstal v kontejneru,“ popsala mluvčí ostravské zoo Šárka Bartáková.

V kraji chybí sto padesát policistů

Moravskoslezský kraj - Policejní správa Severomoravského kraje do konce roku zanikne. Místo ní vzniknou dvě nové správy. Moravskoslezská a Olomoucká.

Chřipka zaměstnává hygieniky, zřídili horkou linku

Moravskoslezský kraj - U muže hospitalizovaného ve fakultní nemocnici se prasečí chřipka nepotvrdila. Speciální linku i e-mailovou adresu zřídili krajští hygienici pro všechny lidi, kteří mají jakékoliv dotazy k prasečí chřipce.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT