VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA JALŮVKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Publikace o Frenštátsku se lidem líbí

Frenštát pod Radhoštěm - Beskydské kouzlo Frenštátska, tak se jmenuje kniha, kterou město Frenštát nechalo vydat v rámci projektu Objevujte Frenštátsko anebo do Beskyd za aktivitami, zážitky a za kulturou, financovaného mimo jiné i Evropskou unií. Málokdo už však ví, že za zrodem této publikace stálo mnoho úsilí.

Rekonstrukce loutkového divadla přijde na desítky milionů

Kopřivnice - Na částku minimálně kolem 40 milionů přijde rekonstrukce vily MUDr. Ignáce Bönische v Kopřivnici. Radnice o její obnovu usiluje a letos na podzim požádá o dotace.

Lékaři po návratu: V Africe nás čekala řada překvapení

Nový Jičín - Tým lékařů a sester novojičínské nemocnice se z ghanské mise vrátil po dvou týdnech. Tamním zdravotníkům za dobu svého působení představili především laparoskopickou operaci a poznali oddanost pacientů i třeba ghanskou kuchyni.

Zákonodárci z Novojičínska letos tráví dovolenou většinou u moře

Novojičínsko - Chorvatsko nebo Řecko, ale taky třeba dětský tábor. To jsou místa, kde letos tráví letní dovolenou poslanci a senátoři za Novojičínsko.

Lékaři zakončili operace v Ghaně

Nový Jičín, Ghana - Tým zdravotníků z novojičínské nemocnice završil po 68 operacích svou misi v Ghaně.

Favorit někdo ukradl, očesal a zaparkoval v křižovatce

Šenov - Nejedna nadávka padla v úterý na křižovatce na Dukelské ulici v Šenově u Nového Jičína. Dosud neznámý zloděj, který ukradl na parkovišti u novojičínského Lidlu pravděpodobně v noci z pondělí na úterý červený favorit, totiž skončil svou jízdu přímo v křižovatce.

Sympozium přilákalo i děti z Bartošovic

Bartošovice – Umělecký ateliér připomínal po celý minulý týden zámecký park v Bartošovicích.

Zloději se zaměřili na pokladny prodavačů

Novojičínsko - Prodavačky a prodavači na Novojičínsku by se měli mít na pozoru. Zloději se totiž zaměřili na jejich pokladny.

Trojanovický rodák má pamětní desku na Radhošti

Trojanovice - Jeden znejvýznamnějších trojanovických rodáků salesián koadjutor Vincenc Janda má od minulé soboty vkapli svatého Cyrila a Metoděje na Radhošti pamětní desku.

Stav vody se v některých nádržích zhoršil

Novojičínsko - Zhoršenou kvalitu vody ke koupání a Novojičínsku zaznamenali pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje.

Prázdninová studentská brigáda? Většinou jen po známosti

Novojičínsko - Léto znamená pro studenty nejen čas prázdnin, ale zároveň také možnost si přivydělat. Po nějaké brigádě se proto poohlíží leckterý student. Sehnat brigádu na Novojičínsku však není jednoduché.

Sídliště budou hezčí

Nový Jičín, Kopřivnice - Miliony z pokladny ministerstva pro místní rozvoj poputují v rámci dotací také na Novojičínsko. Peníze přibudou městu Nový Jičín a Kopřivnici na regeneraci panelových sídlišť.

Hasiči se svolávají esemeskami, sirény jsou ale nenahraditelné

Novojičínsko - Nejen sirény informují hasiče o vzniku požáru a dalších škodných událostí. Ne každý ví, že se kromě tradičních sirén hasiči svolávají také formou krátkých textových zpráv.

Fichtlday měl letos rekordní účast

Frenštát pod Radhoštěm – Stále oblíbenější je závod fichtlů, Fichtlday Žuchov, který se vsobotu 5. července uskutečnil ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na nejrůznějších strojích do 50 kubických centimetrů letos vyjelo na trať 158 závodníků, včetně osmi žen.

Bílovecké kurty ovládl duch první republiky

Bílovec - Do krásných časů první republiky se na chvíli vrátili uplynulou sobotu vBílovci na 6.ročníku Old cupu 2008.Na tenisových kurtech za tamní Sokolovnou nechyběly dobové obleky či dřevěné rakety, ale ani značná míra gentlemanství.

Úředníci jsou připraveni jednat profesionálně

Novojičínsko - Sdaleko profesionálnějším přístupem by se odteď měli lidé setkávat na úřadech vKopřivnici, ve Frenštátě pod Radhoštěm a vNovém Jičíně. Po dvou letech školení jsou totiž tamní úředníci připraveni postupovat vstřícně, profesionálně a zodpovědně.

Fichtly budou v sobotu závodit na Žuchově

Frenštát pod Radhoštěm - Válení gumy, hod klikou, cross sprint či třeba jízda zručnosti a pomalosti. To je jen úzký výčet disciplín, které budou provázet 5. ročník Fichtlday Žuchov. Ten se uskuteční v sobotu 5. července u restaurace Žuchov ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Na sprejery spadla klec

Kopřivnice - Konečně dopadeni. Lidé vKopřivnici si můžou oddechnout. Sprejeři, kteří nedávno řádili na Šostýně a dokonce taky na Šustalově hrobce, totiž policie odhalila. A viníkům teď hrozí tresty.

Mistr světa zavítal v sedle vysokého kola také do Nového Jičína

Novojičínsko - V sedle vysokého kola zdolává Českou republiku Josef Zimovčák. Na cestu křížem krážem po republice se vydal v sobotu 28. června a do 19. července má v plánu během 21 etap a 2 dnů volna absolvovat na velocipedu okolo tří tisíc kilometrů. V neděli zakončil svou druhou etapu v Novém Jičíně na Skalkách.

Frenštát budou střežit kamery

Frenštát pod Radhoštěm - Ještě nedávno se na zastupitelstvu ve Frenštátě pod Radhoštěm objevovaly úvahy ozrušení městské policie. Nyní je však všechno jinak. Město budou střežit kamery a počet strážníků se zvýší.

Psi soutěžili v poslušnosti

Frenštát pod Radhoštěm - Ve Frenštátě pod Radhoštěm se vsobotu 28. června uskutečnil 8. ročník soutěže sportovní kynologie nazvaný „Valašský závod“. Kněmu již tradičně patří i originální disciplína, a to zadržení pachatele ze splavu.

Ve Frenštátě odhalili pamětní desku obětem komunismu

Frenštát pod Radhoštěm - Pamětní desku věnovanou obětem komunismu odhalili vpátek 27.června ve Frenštátě pod Radhoštěm. Desku nechali členové tamní občanské demokratické strany připevnit na budovu základní školy Tyršova 1053, vníž se vminulosti nacházel okresní soud, a při němž fungovalo také vězení. Tam se podle dochovaných pramenů odehrávaly kruté výslechy. Při vyšetřování zde byla ubita Anděla Krasulová ze StarýchHamrů.

Babyboom

Novojičínsko - Narozená miminka od 18. června do 25. června.

Firmy se složily na automobil pro handicapované

Kopřivnice - Pětadvacet firem z Kopřivnice se složilo kopřivnickému Dětskému centru na nový automobil. Nový Ford Transit 260 tak nyní poslouží pro přepravu handicapovaných klientů centra.

Frajeřina se klukům nevyplatila

Kopřivnice - Hned dvakrát musela v uplynulých dnech zasahovat na kopřivnickém koupališti rychlá zdravotnická pomoc. Poprvé vneděli při epileptickém záchvatu ženy a podruhé v pondělí při úrazu dvanáctiletého chlapce.

Nejlepší jsou hasiči z Mniší a hasičky z Tísku

Nový Jičín - Hasiči celého okresu vsobotu změřili síly na okresním kole soutěže vpožárním sportu. Ta se tentokrát uskutečnila na Letním stadionu vNovém Jičíně.

Senátor se vrací do čela kopřivnické základky

Kopřivnice - Senátor ODS za Novojičínsko Milan Bureš se po letech vrací na post ředitele Základní školy Alšova vKopřivnici.

V Kopřivnici posuzují hluk

Kopřivnice – Hlukovou a imisní studii města vsoučasnosti připravuje kopřivnická radnice.

Frenštátské muzeum si získalo oblibu také u krajanů ze Spojených států

Frenštát pod Radhoštěm - Bezmála deset tisíc návštěvníků zavítalo za rok svého působení do muzea ve Frenštátě pod Radhoštěm. Právě včera, 16. června, uplynul přesně rok od doby, kdy se brány frenštátského muzea, kdysi bývalé chlapecké školy na Horní ulici, znovu otevřely pro veřejnost.

Hasičská stanice v Novém Jičíně patřila také dětem

Nový Jičín - S technikou, používanou při zásazích hasičů se v pátek mohli seznámit všichni, kdo se rozhodli vyrazit do hasičských stanic v celé České republice. Právě na pátek 13. června připravili hasiči pro veřejnost den požární bezpečnosti.

Nezaměstnaných stále ubývá

Novojičínsko - Stále méně nezaměstnaných eviduje novojičínský úřad práce. Za měsíc květen zaznamenal 4063 nezaměstnaných, tedy o250lidí méně než vdubnu.

Na Baltíku vládli Češi

Kopřivnice – Mladí programátoři zČeské republiky se vyznamenali na letošním mezinárodním klání Baltík 2008, který o víkendu hostila Kopřivnice.

Skauti budou prodávat dudlíky

Kopřivnice – Na pomoc týraným dětem zcelé České republiky pořádá i letos skautské středisko Kopřivnice charitativně-zábavnou akci nazvanou Dudlík.

Gymnazisté podali znamenité výkony

Frenštát pod Radhoštěm - Právem pyšní mohou být na své studenty na frenštátském gymnáziu. Tamní 4. A sehrála v sobotu večer autorský muzikál.

Vandalové posprejovali Šostýn

Kopřivnice - Drzost vandalů vKopřivnici nezná mezí. Tentokrát jejich řádění odnesla nejstarší kopřivnická historická památka z12.století, zřícenina hradu Šostýn. Posprejovali jak samotnou zříceninu, tak také informační tabule, včetně znakuměsta.

Školáci navštívili kopřivnické firmy

Kopřivnice - Zjistit, jaké pracovní příležitosti se nabízejí na Kopřivnicku, mohli žáci jedné z tamních základních škol. Umožnil jim to projektový den profesí, který poprvé na Novojičínsku pořádal tamní institut trhu práce (ITP).

Se psy pomáhají hendikepovaným i seniorům

Nový Jičín, Frýdek-Místek - Otom, že pes může být nejenom dobrý hlídač, vědí své lidé, kteří se zabývají canisterapií. To je totiž terapeutická metoda, která využívá pozitivního působení psa na člověka.

Balet valašských mužoretů sklidil v manéži úspěch

Kopřivnice, Brno - Velký úspěch diváků sklidili členové kopřivnického tanečního souboru Direkt s. m. o. (společnosti smyšlením omezeným) vManéži Bolka Polívky. Ve známém televizním pořadu vystoupili recesisté se svou zmenšenou verzí baletu valašští mužoreti.

Autobusák v Kopřivnici je dočasně na ulici

Kopřivnice - Už na konci října by se Kopřivnice měla chlubit zrekonstruovaným autobusovým nádražím.

Domovy důchodců na Novojičínsku jsou plné, na postel senioři čekají i několik let

Novojičínsko - Také domovy důchodců na Novojičínsku trápí nedostatek volných míst. Z provedeného dotazníku Deníku vyplývá, že na místo lidé čekají několik měsíců, ale třeba i dva až tři roky. Některé domovy uvádějí čekací dobu maximálně 4 až 5 let.

Školáci strávili dětský den s hendikepovanými

Tichá - Stacionář pro lidi smentálním postižením a kombinovanými vadami vTiché připravil včera nejen pro tamní základní a mateřskou školu Dendětí.

Evropské peníze městům a obcím pomáhají

Novojičínsko - Desítky milionů už putovaly na Novojičínsko z evropských dotací. A o další peníze obce a města ještě žádají.

Radnice vyhlásila soutěž o nejlepší komiks

Kopřivnice - Zcela ojedinělou soutěž, onejlepší komiks, vyhlásila kopřivnická radnice. Jmenuje se „Co se může stát?“ a je určena pro děti a mládež.

Vlajku sundávat nebudou

Kopřivnice - Už několik dní vlaje na kopřivnické radnici státní vlajka. A vlát bude i nadále.

Ve většině případů selhává rodina

Novojičínsko - Špatně fungující rodina. To je jednoznačně nejčastější důvod, kvůli kterému se děti na Novojičínsku dostávají do dětských domovů.

Připomenou uzamčení Valašska

Trojanovice - První rok od uzamčení země valašské na sto roků si vsobotu 31.května připomenou na Pustevnách.

Ostatky Schustalovy vnučky uložili do rodinné hrobky

Kopřivnice - Poslední vůle vnučky Ignáce Schustaly zakladatele průmyslové výroby automobilů v Kopřivnici, Marianne Schustala, se konečně naplnila. Po 37 letech byla vyslyšena její touha zůstat i po smrti po boku manžela.

Za propagaci Frenštátska získali ocenění

Frenštát pod Radhoštěm - S projektem „Objevujte Frenštátsko aneb do Beskyd za aktivitami, zážitky a za kulturou“, který v tištěné podobě prezentuje mikroregion Frenštátsko, slaví město Frenštát pod Radhoštěm úspěch.

Říman přijel kvůli elektřině

Kopřivnice - Ministr průmyslu a obchodu se dnes, vpondělí 19.května, zastavil vKopřivnici na radnici, vTatře ivprůmyslovézóně.

Začínajícím včelařům nabízejí peníze

Novojičínsko - Kdo chce začít včelařit, má nyní šanci. Moravskoslezský kraj totiž nabídl začínajícím včelařům možnost žádat o příspěvek na včelstvo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT