VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVAN PAVELEK

Ivan Pavelek / Novojičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V čele města Bílovce je starostka

Podruhé zasedli bílovečtí zastupitelé ke svému ustavujícímu zasedání. Tentokrát se, v pondělí 12. listopadu, sešli všichni.

Student gymnázia poletí na Mars

Letu na Mars se zúčastní Michal Bravanský, student 5. ročníku osmiletého Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci. Je jedním z pěti členů posádky, která stohodinovou simulovanou misi na Mars zažije.

Jak nejlépe husu připravit? Přece s ovocem

Celkem deset receptur se letos sešlo v soutěži o nejlepší recept na svatomartinskou husu, kterou vyhlásilo město Frenštát pod Radhoštěm. 

Siemens je opět Bezpečným podnikem

Frenštát pod Radhoštěm - Titulem Bezpečný podnik se v České republice může pochlubit jen osm desítek firem.

Svatý Martin přijede na více míst

Proslulý Martinský trh ve Frenštátě pod Radhoštěm začne i letos Předmartinským odpolednem, které se uskuteční v pátek 9. listopadu od 12 do 23 hodin na náměstí Míru. V 17 hodin zástupci organizátora, kterým je město Frenštát pod Radhoštěm vyhlásí výsledky soutěže o nejlepší vařonku. K dobré náladě budou hrát kapely Navalentym, Klika NJ Blues a R.U.M. Band.

Skončil konečně dlouhý boj ve Fulneku?

Neočekávaný průběh, vzhledem k minulým časům, mělo ustavující zasedání zastupitelstva ve Fulneku. Přítomní zastupitelé vesměs při všech hlasováních postupovali jako tým. Takovou jednotu zastupitelů, jako v pondělí 5. listopadu odpoledne, fulnecká veřejnost, a nejen ona, už dlouho nezažila.

Žena skončila v policejních poutech

K podnapilé agresivní ženě vyjížděli novojičínští policisté v neděli v ranních hodinách.

Muž našel ruční granáty

Toho by se sotva nadál! Řeč je o jednapadesátiletém muži, který při rekonstrukci betonové podlahy ve svém domě v Bravinném, místní části Bílovce, nalezl větší množství staré munice.

Nový Jičín má vánoční stromy do „zásoby“

Novojičínská radnice už má jasno, který strom bude letos dominantou tradičního vánočního jarmarku. Ten odstartuje a necelý měsíc.

Amatérští divadelníci první vystoupení zvládli

Nadšené ohlasy diváků potěší každého divadelníka. Poprvé si je mohli vychutnat v sobotu 3. listopadu členové amatérského divadelního souboru Přídlo z Příbora.

Policie hledá svědky nehody, která se stala začátkem října v Novém Jičíně

Svědectví k dopravní nehodě, která se stala 3. října okolo 13.30 hodin v Gregorově ulici v Novém Jičíně přivítá Policie ČR.

Alej topolů nahradí duby, stromy sází také školáci

FOTOGALERIE/ V Novém Jičíně se musí pokácet téměř 30 stromů a vysadit nové. To si zkusili i žáci základní školy.

Ustavující zásedání v Bílovci - ostuda na úvod

Tristní úvod mělo začínající volební období v Bílovci. Zatímco se na ustavující zasedání sešli obyvatelé v hojném počtu, více než polovina zastupitelů nedorazila. Zasedání tak muselo být předčasně ukončeno.

První starostové ve městech jsou staronoví

Ve dvou z devíti měst na Novojičínsku již ve středu lidé znali jméno starosty i dalších členů rady města pro toto volební období. V Kopřivnici i v Odrách se starosta nemění.

Autokempy z Novojičínska uspěly v anketě

Již několik let patří Autokemp Frenštát pod Radhoštěm k nejlépe hodnoceným kempům v České republice. V letošní anketě skončil těsně pod stupni vítězů.

Oslavy budou na ulici, v sále i v kině

Několika akcemi vyvrcholí o víkendu oslavy 100. výročí vzniku Československa v Kopřivnici. Jednu z nejdůležitějších historických událostí našeho národa si obyvatelé i návštěvníci Kopřivnice připomenou už v sobotu 27. října na třech místech na trase po Štefánikově ulici.

Volby se neobešly bez stížností

Údajně rekordní počet stížností na průběh letošních voleb do zastupitelstev měst a obcí obdržel Krajský soud v Ostravě. Jen z Novojičínska jich přišlo pět.

Výročí oslaví celá škola

Jubilejní 100. výročí vzniku Československé republiky připomenou v Základní škole Záhuní ve Frenštátě pod Radhoštěm projekty, do nichž se zapojí žáci všech ročníků.

V Novém Jičíně vzniklo divadlo, které boří bariéry

Netradiční divadlo, které od letošního roku aktivně jezdí do mateřských škol bojovat proti předsudkům vůči lidem s hendikepem již u malých dětí, vzniklo v Novém Jičíně.

Budoucí cukráři dostanou nové prostory

Úplně nové cukrářské centrum budou mít k dispozici žáci Hotelové školy ve Frenštátě pod Radhoštěm. Praktická výuka tak bude nejen atraktivnější, ale také modernější.

Opravené prostory oživí vůně kávy, knih i barev

Vernisáž výstavy obrazů Jitky Škarohlídové a Petry Šípkové bude součástí dnešního slavnostního otevření prostor knihkupectví, kavárny a galerie MonAmi v nově zrekonstruované historické budově na Slezském náměstí v Bílovci.

V dalších městech na Novojičínsku se vyjasnilo

Povolební vyjednávání pokračují, v dalších městech na Novojičínsku už je jasno, jak bude vypadat vládnoucí koalice.

Řidičům se cesta trochu prodlouží

Oprava povrchu komunikace od železničního přejezdu na Třídě Osvobození až po křižovatku na Funek na silnici I/47 v Odrách potrvá až do 31. října.

Hřbitov zkulturní nové sochy

Odry - Po úpravách Gerlichovy hrobky má být další významnou investicí do oderského hřbitova úprava vchodu. Tam sice pietní místo existuje zhruba od 70. let minulého století, ale již je nevyhovující.

Muž znal PIN kód, tak jej využil

Z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezřívají policisté dvaapadesátiletého muže z Kopřivnice.

Také ve Studénce už je o koalici jasno

Studénka – V dalším městě na Novojičínsku již mají jasno o tom, kdo by je měl po další čtyři roky vést.

Agresivní muž skončil na záchytce

Oznámení o agresivním muži přijali v neděli 14. října večer kopřivničtí policisté. Po příjezdu na místo na Štefánikově ulici policisté dostali informace, že devětatřicetiletý útočník po slovní rozepři napadl o pět let mladšího muže.

Školky a škola ve Frenštátě pod Radhoštěm: blíž k přírodě

Nové zahrady pro školky a nová učebna pro školu, vše více v souladu s přírodou. To vše nyní připravují ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Dohoda o koalici v Kopřivnici už je na světě

Koaliční smlouvu podepsala ve čtvrtek večer nadpoloviční většina nových kopřivnických zastupitelů.

Někde už je spolupráce narýsovaná

Stačilo jen pár dnů po volbách a někde už se rýsuje jaká koalice povede to či ono město v příštích čtyřech letech.

Tvůrce laviček na Horečkách se představuje

S jeho dílem se mohou obyvatelé a návštěvníci Frenštátu pod Radhoštěm setkávat zejména na Horečkách v okolí amfiteátru. Nyní mají možnost vidět širší záběr umělcovy tvorby. Oním umělcem je myšlen všestranný výtvarník, kreslíř, řezbář a kreativec Radek Zdražil, jenž od úterního podvečera vystavuje ve Výstavní síni Albína Poláška v kulturním domě ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Žena z Kopřivnice přišla nejen o peněženku, ale i o 10 tisíc z účtu

Pořádně si teď zřejmě vyčítá svou neopatrnost dvaadvacetiletá žena z Kopřivnice.

Nová zastupitelstva na Novojičínsku: Někde ženy vůbec nejsou

Zhruba třetinový podíl mají ženy v nově vzniklých zastupitelstvech měst a obcí. Někde nejsou zastoupeny dokonce vůbec.

O jednotlivých křeslech rozhodnou vyjednávači

Je po volbách, nastal čas vyjednávání koalic a spoluprací. Teprve ty dají definitivní podobu složení vedení měst a obcí.

Tak jste rozdali karty ...

Další volby do zastupitelstev obcí jsou za námi. Přinesly o něco vyšší zájem voličů než ty poslední před čtyřmi roky, ale na to, že jsou to volby, které by měly voliče zajímat nejvíce, byla účast poměrně nízká.

Ve městě vznikne obchodní centrum

Po Novém Jičíně a Kopřivnici by na Novojíčnsku mělo přibýt další město, kde bude obchodní centrum. Má jím být Frenštát pod Radhoštěm.

Domov dostal zdarma auto pro seniory

Nový automobil pro seniory převzali v úterý 2. října zástupci Domova pro seniory v Bílovci. Předání se uskutečnilo za účasti zástupců domova a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která zaštiťuje projekt nazvaný Sociální automobil.  

Volby na Novojičínsku začaly nenápadně, volí se i teď večer

Zatímco při posledních volbách na Novojičínsku, do poslanecké sněmovny bylo v chodbě budovy novojičínského pracoviště Krajské hygienické stanice plno, v pátek ještě tři minuty před 14. hodinou stála ve vestibulu jediná žena.

Zloději se zaměřili na automobily

Dvěma případy vloupání do vozidel se v těchto dnech zabývají kopřivničtí policisté.

Knurrův dům si prohlédne veřejnost

Někteří starostové z Novojičínska i náměstkyně moravskoslezského hejtmana Jarmila Uvírová si ve čtvrtek mohli prohlédnout Knurrův dům ve Fulneku. Dnes mají stejnou možnost i obyvatelé.

Lípu století sadila stodvouletá žena

Hned dvojí století si připomněli při oslavách vzniku Československé republiky v Hladkých Životicích.

Pro zraněného řidiče letěl vrtulník

Petřvald - K vážné dopravní nehodě vyjížděli hasiči na Novojičínsku v pátek 28. září. Minutu po 15. hodině operační středisko dostalo oznámení o dopravní nehodě osobního automobilu, který na silnici I/48 u Petřvaldu na Novojičínsku narazil do stromu. 

Publikace je o ekologii, představuje i obce a města

Slavnostní křest publikace Poznej Novojičínsko se uskutečnil ve čtvrtek ve Fulneku. Publikace je věnovaná třídění odpadu a zároveň představuje obce na Novojičínsku.

Historické automobily budou křižovat Novojičínskem

Také v letošním roce se milovníci starých automobilů a motocyklů mohou těšit na Svatováclavskou vyjížďku, jejíž 8. ročník se uskuteční v pátek 28. září.

Novojičínsko: Někteří starostové končí

Z kandidátek pro letošní komunální volby je patrné, že v některých obcích budou mít nového starostu. Zatímco ve všech devíti městech Novojičínska současní starostové či současné starostky opět kandidují, v šesti obcích se tamní představitelé na kandidátkách pro volební období 2018 až 2022 neobjevují.

OBRAZEM: Připomněli si i čestného občana obce – T. G. Masaryka

Lípu století státnosti vysadili ve středu 26. září odpoledne v Šenově u Nového Jičína.

Kopřivničané se cítí spokojeně

Tradiční průzkum spokojenosti obyvatel se životem ve městě se uskutečnil v průběhu června a července v Kopřivnici. Výsledky ukázaly že lidé žijící v Kopřivnici jsou se životem a děním ve městě vesměs spokojení.  

VIDEO: Vertikální Horečky jsou za námi. Slaňování z věže zvládl i Kazma

FOTOGALERIE/ Vertikální Horečky, tak se jmenovala akce, která se uskutečnila v sobotu 22. září v areálu amfiteátru a jeho okolí na Horečkách na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic.

VIDEO: V Sedlnicích pod kaštany znělo americké blues

FOTOGALERIE/ Americká zpěvačka Joyce Hurley doprovázená mezinárodní kapelou Joe After Trio zahájila v pátek 21. září v Sedlnicích Koncert pod kaštanem. 

Na chodník čekají už třicet let

Mé jméno je Leona Juřicová a přišla jsem v záležitosti výstavby chodníku od Siberie k Bačům. Kolikrát tuto nebo podobnou větu slyšeli zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm, asi nejde spočítat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT