VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVAN PAVELEK

Ivan Pavelek / Novojičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mařena letěla do potoka, děti čekají jaro

Paní Zima nám sice ještě pořádně dává najevo, že by ráda vládla dál, ale ve Frenštátě pod Radhoštěm už měli jasno v pondělí. Mařenu vynesli a vhodili do potoka.

Knihovna má kulaté výročí

Mezi nejstarší obecní knihovny patří Palackého pamětní knihovna Obecního úřadu Hodslavice. Letos je to 120 let do jejího založení.

Začíná rekonstrukce kanalizace

S případnými komplikacemi by měli počítat obyvatelé a řidiči, kteří se budou v příštích dnech pohybovat v Myslbekově ulici v Příboře.

Město se s plynaři dohodlo na kompromisu

Rozsáhlé kácení dřevin, které měla v plánu společnost Innogy se nakonec bude dít v menším rozsahu. Společnost uzavřela s městem kompromisní dohodu.

Vodáci o víkendu vyrazili v mrazu na řeku Odru

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vodácká sezona začala. Členové ostravského vodáckého klubu Campanula s vodáky z polského klubu Jooonyyy v sobotu slavnostně otevřeli a sjeli horní tok řeky Odry.

Lidé mohou získat dotaci na čističky i topení

/FOTOGALERIE/ Finanční příspěvek na vybudování malých domovních čistíren odpadních vod a na zřízení ekologického vytápění svých domů mohou získat obyvatelé Nového Jičína.

Jachtaři se opět sejdou ve Sněžence

/POZVÁNKA/ Také letos Kulturní a informační centrum Sněženka v Sedlnicích hostí jachtaře Moravskoslezského kraje a přátele jachtingu. Setkání se uskuteční dnes od 13 hodin v sále KIC Sněženka a návštěvníci se mohou těšit na pestrý a určitě zajímavý program.  

Vodáci otevřou řeku Odru

Symbolické otevření řeky Odry a její následný sjezd pořádají v sobotu 17. března členové Klubu českých turistů Ostrava, vodácký spolek Campanula.

Kraj dal peníze na pozemky, vítěz dražby protestuje

Za mrhání penězi z veřejného rozpočtu považuje společnost Tourist Invest dotaci Moravskoslezského kraje TJ Frenštát pod Radhoštěm na koupi pozemků v areálu můstků.

Studenti gymnázia vyšli před školu demonstrovat

ANKETA/ Více než čtyři desítky studentů Gymnázia Nový Jičín vyšly ve čtvrtek v pravé poledne před školu.

Přímá volba starostů? Názory se různí

Nejednoznačně vnímají případnou možnost přímé volby starosty ti, kdož na starostovských židlích ve městech na Novojičínsku.

Vrah mladé ženy může do vazby

Osmatřicetiletý muž, který v pondělí 12. března zavraždil v bytě obytného domu v Suchdole nad Odrou čtyřiadvacetiletou ženu, může být převezen do vazby, kde bude čekat na soud.

Město Fulnek dává hasičům miliony

Miliony korun dávají každoročně na výdaje na požární ochranu ve Fulneku.

Hasičský sbor slaví kulaté výročí

Slavnostní chvíli přineslo poslední zasedání zastupitelstva Frenštátu pod Radhoštěm. Starostka města na něm poděkovala místním hasičům při příležitosti výročí vzniku sboru.

Frenštát pod Radhoštěm: Tenisová hala má zelenou

V mimořádném termínu se sešli ve čtvrtek 8. března ke svému zasedání zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm. Důvodem bylo jednání o pozemcích, na kterých má stát tenisová hala.

Kluziště má za sebou první sezonu

/FOTOGALERIE/ Více než jedenáct tisíc bruslařů navštívilo v první sezoně městské kluziště ve Frenštátě pod Radhoštěm. Nyní již sezona skončila.

Děti ve Frenštátě se na chvíli promění v neurony

V Centrální Mozek Lidstva (CML) se v pátek 9. března změní Centrum volného času Astra ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Důchody v okrese patří k nižším

Kdybychom nebyli dva, tak si ten byt nemůžeme dovolit, říká k výši současných důchodů pan Jiří z Nového Jičína, který bere v současné době 11 762 korun. 

Nejúspěšnější sportovci Novojičínska se sešli v divadle

Již podvacáté se v pondělí 5. března sešli nejlepší sportovci z Novojičínska. Místem bylo Beskydské divadlo v Novém Jičíně, kde vyhlašovatelé, jimiž jsou město Nový Jičín, Česká unie sportu a Novojičínský deník, s podporou partnerů, předali ceny nejúspěšnějším sportovcům města Nový Jičín a okresu Nový Jičín za rok 2017.

Odry: Parkoviště by se mělo stavět už letos

Přeměna prašné plochy nedaleko Dělnického domu v parkoviště se může stát brzy realitou. Stavba by mohla začít již letos v létě.

Zájem o pozemky u skokanských můstků trvá

Frenštát pod Radhoštěm - Vítěz výběrového řízení chce modernizovat areál skokanských můstků, město chce ale pozemky získat.

Příběhy otce Vinnetoua se možná rodily i na zámku

Kdo by neznal Vinnetoua, slavného náčelníka indiánského kmene Apačů a jeho „bílého bratra“, udatného Old Shatterhanda? Asi málokdo ale ví, že jejich stvořitel navštěvoval Bílovec.

Školky budou mít smyslovou zahradu

Další smyslovou zahradu budou mít u jedné z mateřských škol v Kopřivnici.

Poslední zasedání zastupitelstva ve Fulneku: Nevyšel ani jeden pokus

Fulnek - Na posledním zasedání například fulnečtí zastupitelé projednávali změnu složení finančního výboru zastupitelstva města Fulnek. Vcelku jednoduchá záležitost se neobešla bez komplikací.

Odry získaly dotaci na modernizaci

Moderní hlasovací systém a další technologické vymoženosti by v dohledné době mohli začít používat v Odrách.

Škola a hospoda zmizí, vyroste nová tělocvična

Výstavbu moderní víceúčelové tělocvičny chystají v Mošnově. Stavbě bude předcházet demolice dvou objektů.

Pozemky pod skokanskými můstky Frenštát nezískal

Nedobře dopadla aukce dvou pozemků pod skokanskými můstky pro město Frenštát pod Radhoštěm. Pozemky vydražila společnost Tourist Invest s. r. o.

Vodné stočné na Novojičínsku? Někde platí méně

Cena vodného a stočného účtovaná společností Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) je letos na Novojičínsku 81,07 koruny. Někde ale lidé platí méně.

Frenštát chce koupit pozemky pod můstky

Tajenka pozemků pod skokanskými můstky na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm se zřejmě konečně dočká rozluštění. Město Frenštát pod Radhoštěm se bude snažit o jejich koupi.

Hraběnka napsala hru. Patří k nejcennějším nálezům kunínského zámku

Za senzační považuje kastelán zámku v Kuníně Jaroslav Zezulčík poslední nález, který má souvislost s hraběnkou Walburgou, která v kunínském zámku žila.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT