VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVAN PAVELEK

Ivan Pavelek / Novojičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lidem vadí umístění parkoviště

Poměrně velký zájem projevili obyvatelé sídliště Školská čtvrť o představení projektové dokumentace týkající se regenerace tohoto sídliště.

OBRAZEM: Na kolemjdoucí shlíží bůh Jupiter

Odry – Po mnoha desetiletí stála rozbitá socha boha Jupitera v átriu městské knihovny v Odrách.

OBRAZEM: Lidé si mohli vyzkoušet třeba neduhy stáří

S problémy bezdomovců či seniorů se mohl blíže seznámit každý, kdo přišel ve středu na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně. Uskutečnil se tam podeváté den sociálních služeb.

Projekt sociálního bydlení město zastavilo

Návrh na ukončení projektu Rekonstrukce domu číslo 1462 v části Planiska ve Frenštátě pod Radhoštěm přednesla zastupitelům města Alena Hlaváčová, referentka dotačních projektů Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm.

Přes Lubinu položili základy lávky

První část takzvané Benátské lávky v Příboře položila ve čtvrtek 6. září přes řeku Lubinu dodavatelská firma.

Fotografie připomínají zlatá léta

Otevření výstavy nazvané Nový Jičín za první republiky „Zlatá 20. a 30. léta“ v pátek 7. září odpoledne bylo součástí Slavnosti města Nový Jičín, jejíž vyvrcholení je v sobotu a zároveň připomenutí 100. výročí vzniku samostatného Československa.

Pracoviště pomůže s problémovými dětmi

Výchovnou péči pro děti, žáky a studenty s rizikem vzniku a vývoje poruch chování má poskytovat nově zřízené pracoviště.

Práce na obnově hřbitova již začaly

Přípravné práce pro stavbu nového oplocení městského hřbitova ve Frenštátě pod Radhoštěm začaly před několika dny.

Na pasece se zpivalo i tančilo

Druhý ročník má za sebou Festival Paseka, který se uskutečnil v sobotu 25. srpna v areálu lesní školky v Trojanovicích-Bystrém.

OBRAZEM: Recesi nepřekazilo ani špatné počasí

VIDEO/ Přestože se oproti předešlým dnům ochladilo a vypadalo to, že každou chvíli bude pršet, k vodní nádrži Kacabaja v Hodslavicích dorazily v sobotu odpoledne desítky lidí, kteří mají rádi zábavu.

OBRAZEM: Vilu chtěly vidět desítky lidí

Dlouhé zástupy lidí se tvořily v pátek 24. srpna odpoledne u bočního vchodu do Ringhofferovy vily v Kopřivnici.

Dalibor Norský: Na sloupech se objevovaly nápisy „Proč?“

Dnes je to přesně padesát let, co ocelové pásy tanků a další technika vojsk Varšavské smlouvy v noci na středu 21. srpna překročily hranice a narušily suverenitu Československé republiky.

Knihovna ve Frenštátě na čas zavře

Jiné zdroje si budou muset najít zhruba na tři týdny náruživí čtenáři z Frenštátu pod Radhoštěm. Tamní knihovna bude od pondělí zavřená.

Účastníky memoriálu přijme starostka města

Představitele Mezinárodní lyžařské federace (FIS) a Českého svazu lyžařů, zástupce a trenéry 18 zúčastněných soutěžních týmů žen i mužů, zástupce organizačního výboru závodu, mistry světa ve skocích na lyžích Jaroslava Sakalu a Jiřího Parmu či vítěze světového poháru Jakuba Jandu, a další významné hosty přijme v pátek 17. srpna starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová.

Zabavené hrnky s nacistickými symboly si vezme policie

Pro výukový program Policie České republiky poslouží keramické hrnky s nacistickou tématikou, které připadly Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně.

Z ruin je zase krásný pomník

Téměř osm let trvala oprava pomníku Dr. Jandy ve Frenštátě pod Radhoštěm, který kdysi poničil neznámý vandal. Nyní je pomník zase jako nový.

Tatry Phoenix se uplatňují i v kamenolomech

V extrémních podmínkách kamenolomů se uplatňují v současné době nákladní vozy Tatra Phoenix Euro 6.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm dali do bytů miliony

Více než patnáct milionů korun již investovalo v letošním roce město Frenštát pod Radhoštěm do svého bytového fondu.

V novojičínské aukci byl zájem také o sekeru z trestného činu

Další drobné movité věci nedávno prodal prostřednictvím elektronické aukce Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně. O aukci byl velký zájem.

Nový Jičín obnovuje kamenné divadlo

Kamenné divadlo na Skalkách v Novém Jičíně v posledních dnech získává svou původní podobu.

Frenštátský hřbitov čeká celková obnova

Frenštát pod Radhoštěm - Součástí plánovaných úprav hřbitova jsou rozvoj hrobových míst, vznik kolumbária, kácení přestárlé a výsadba nové zeleně a obnova technické infrastruktury. Náklady jsou odhadovány ve výši 14 milionů korun.  

Ženy se nadýchaly chlorovodíku

K vážné události vyjížděly týmy zdravotnické záchranné služby (ZZS) ve středu 8. srpna do Studénky.

U památníku ve Studénce opět zahořely svíce. Vzpomínky na tragédii ožily

VIDEO, FOTOGALERIE/ Několik desítek lidí si v posledních dnech a hodinách ve Studénce připomnělo železniční neštěstí, které si vyžádalo osm lidských životů.

Smutné výročí tragédie ve Studénce: Od srážky vlaku s mostem uběhlo už 10 let

FOTOGALERIE/ - Osm mrtvých, deset let, viník žádný. I takto, šesti slovy, by se dala shrnout doba, která dnes uplynula od tragického železničního neštěstí ve Studénce.

Horka mají vliv na pracovní režim

Dřívější nástupy do práce, pozdější odchody z ní. I to přináší některým pracovníkům městských organizací v Novém Jičíně současná vedra.

Frenštát pod Radhoštěm získal dotaci na obnovu památek

Více než milion a půl korun získalo město Frenštát pod Radhoštěm na obnovu kulturních památek.

V turistickém centru se nezastaví

Letní sezona se v Turistickém informačním centru Frenštát pod Radhoštěm rozjela naplno. Referentky tohoto centra mají denně pořádně napilno.

Motocyklista zraněním podlehl

Frenštát pod Radhoštěm – K vážné dopravní nehodě vyjížděli v úterý 31. července pracovníci Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS MSK).

Sbor Ondrášek v Japonsku obstál

Soutěžení na mezinárodním pěveckém festivalu Tokyo International Choir Competition v hlavním městě Japonska Tokiu má za sebou novojičínský pěvecký sbor Ondrášek.

Zámek se vrací do města v malbě

To, co si zhruba před rokem Petr Kučerka z Oder usmyslel, se nyní stává skutečností. Do Oder se vrátí zámek, alespoň na fasádě domu.

Bílovečtí včelaři si letošní rok pochvalují

Základní organizace Českého svazu včelařů v Bílovci je od letošního roku včelařskou organizací v okrese Nový Jičín. Letošní rok hodnotí jako nadprůměrný.

Děkan světil sochy a žehnal automobily

Neobvyklý zážitek měly desítky lidí, kteří v neděli přišli nebo přijeli ke kostelu svaté Kateřiny ve Štramberku. Stali se svědky svěcení nových soch i žehnání dopravních prostředků.

Horko láká ke koupání po celý týden

Meteorologové hlásí tropické dny, což je ideální příležitost pro milovníky koupání. Komu se nechce trávit čas u zahradního bazénu, může vyrazit na některé z koupališť – výběr je na Novojičínsku slušný.

Město navštíví krajané

Krajané z partnerského města La Grange a státu Texas navštíví ve středu 25. července Frenštát pod Radhoštěm a místní radnici.

Na Spálovské hody přijeli Spálovští

Hodně veselo bylo v sobotu 21. července odpoledne v první den Spálovských hodů. Spálovští totiž na ně pozvali zástupce ze Spálova, místní části Semil, kterých přijel celý autobus, což je zhruba polovina této místní části, která má 95 obyvatel.

Nebezpečný přejezd ve Studénce: nahradí ho nový podjezd

Mimoúrovňové křížení, kdy silnice povede pod železniční tratí, má nahradit stávající nechvalně známý železniční přejezd ve Studénce nedaleko místního vlakového nádraží.

Lávky pro pěší město nechalo opravit

Oprava čtyř lávek přes řeku Lomná byla nedávno dokončená ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Novojičínsko: Podvodník si přišel na pořádný balík

Více než jeden milion korun získal podvodným jednáním padesátiletý muž. Policisté z oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně již zahájili jeho trestní stíhání.

Město buduje další hřiště

Nová víceúčelová i jiná hřiště přibudou v brzké době ve Fulneku, zaznělo to na posledním zasedání tamních zastupitelů.

Revitalizace Skalních sklepů? Diskuze o chátrajícím areálu ještě neskončily

Bylo to místo, kam se scházeli mladí lidé na zábavy, kde bývaly koncerty. Dnes je to zchátralý areál. Řeč je o Skalních sklepech, areálu, který se nachází při výjezdu z Oder směrem na místní část Veselí.

Cyklostezka: Frenštát čeká na dotační titul

Zase o něco blíže je výstavbě cyklostezky město Frenštát pod Radhoštěm. Cyklostezka by měla umožnit cyklistům bezpečnější jízdu ve směru na Kopřivnici.

Pošta se zříká poboček i klientů. Obec její provoz převzít nechce

Zhruba dvacetimilionovým nákladem vystavěli ve Veřovicích multifunkční budovu, do níž se v těchto dnech stěhuje z pronajatých prostor obecní úřad, bude tam knihovna a zázemí tam má nachystáno Česká pošta, což také naznačuje nápis na fasádě nad jedním ze vchodů do objektu.

Proběhlo další jednání ohledně Dolu Frenštát

Likvidace a zrušení dobývacího prostoru byly hlavními body jednání zástupců samospráv, zaměstnavatelů a občanských iniciativ se členy Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Léto v Petřvaldě bude činorodé

Řečeno slovy Jana Wericha „v činorodém ruchu“ bude probíhat letní období v Petřvaldě na Novojičínsku.

Muzeum doprovází návštěvníka od císaře k bolševikovi

Nový Jičín - Připomenutí jedinečnosti okamžiku vzniku společného státu Čechů i Slováků i zoufalství plynoucích z vpádu cizích vojsk na naše území – to vše přináší výstava Od císaře pána k bolševikovi s podtitulem Osudová „osmičková“ výročí na Novojičínsku, jejíž vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 21. června v podvečer v Žerotínském zámku v Novém Jičíně.

Mladá vědkyně dosáhla na velké ocenění

Velkého úspěchu dosáhla Pavlína Janovská z Fulneku. Tato talentovaná vědkyně, studující na Masarykově univerzitě v Brně získala cenu za třetí místo v prestižní soutěži Cena Sanofi za farmacii.

OBRAZEM: V Polouvsí je možno objevit kouzlo vitráží

Kdo má zájem proniknout alespoň trochu do světa vitráží, může navštívit dílnu na zpracování skla, kterou v úterý 19. června večer otevřela v Polouvsí, místní části Jeseníku nad Odrou, Darina Rusková Neuwirthová. 

Tři školy na Novojičínsku jsou světové

Zástupci tří škol z Novojičínska převzali před několika dny titul Světová škola, který udělují společně organizace Člověk v tísni, ADRA, ARPOK a Multikulturní centrum Praha.

Obec představila nový obecní úřad

Desítky lidí mířily koncem minulého týdne do centra Veřovic.

OBRAZEM: Ve městě je nový herní areál

Nová hřiště i herní prvky mají od pátku 15. června oficiálně k dispozici obyvatelé a návštěvníci Nového Jičína.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT