VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVAN PAVELEK

Ivan Pavelek / Novojičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Valaši si připomněli uzamčení země

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Další symbolické setkání odpůrců těžby uhlí v Beskydech se uskutečnilo na Horečkách v Trojanovicích u zvoničky Strážkyně Beskyd.

OBRAZEM: Lidé ve Fulneku a v Bílovci běželi pro dobrou věc

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dva charitativní běhy se uskutečnily v minulých dnech na Novojičínsku.

Hasiči na Novojičínsku v sobotu vyjížděli k vážným nehodám

Ke dvěma dopravním nehodám, při nichž se střetly osobní automobil a motocykl, vyjížděli na Novojičínsku v průběhu soboty 19. května hasiči.

OBRAZEM: Hasiči soutěžili v noci

Nejstarší noční hasičská soutěž u nás se uskutečnila z pátku na sobotu 19. května v Odrách. Oderští hasiči ji pořádali již posedmadvacáté. První soutěžící družstvo vyrazilo na trať až po 21. hodině, zúčastnila se ženská i mužská družstva zejména z Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Recyklojízda startuje pod horami

Frenštát pod Radhoštěm bude vůbec první zastávkou týmu Recyklojízda 2018, který se v červnu chystá projet Českou republiku, aby podpořil třídění a recyklaci baterií.

OBRAZEM: Mladí tanečníci se představili

Nápadité úbory i choreografie, to vše bylo k vidění při letošní taneční revue ZUŠ Odry, která se uskutečnila v Dělnickém domě v Odrách.

Den rodiny oslavují sportem

Sportuje celá rodina, takové je motto sedmého ročníku Mezinárodního dne rodiny, který se koná dnes ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Přítomnost spalniček může ověřit laboratoř

Zvyšující se počty případů spalniček a epidemie v některých regionech zneklidňují některé obyvatele. Situaci mohou zklidnit laboratoře.

Máj i letos někdo předčasně shodil

Stejně jako loni, i letos máj v Jeseníku nad Odrou nevydržel stát déle než do prvního víkendu. V neděli ráno už ležel skácený na zemi.

Školáci zachraňovali Pandoru

Frenštát pod Radhoštěm - Zachraňme Pandoru tak se jmenovala akce, při níž frenštátští školáci uklidili v prostoru lokality Horečky.

Řidička v Novém Jičíně srazila chodce na přechodě, policisté hledají svědky

Svědky dopravní nehody, která se stala v úterý 1. května v 17.50 hodin v ulici Msgr. Šrámka v Novém Jičíně, hledají policisté.

Hlasování zastupitelů ve Fulneku se nedařilo

Říká se, že opakování je matkou moudrosti. Fulnečtí zastupitelé si opakované hlasování vyzkoušeli několikrát při projednávání jednoho bodu.

Nové hřiště jako první vyzkoušely děti ze školek

/FOTOGALERIE/ Konečně se dočkaly! Míněny jsou děti z ulic Slunečná, Jižní v Odrách a dalších ulic v okolí, které si ve středu poprvé mohly vyzkoušet pobyt na novém hřišti.

Zastupitelé rozhodli o stěhování úředníků v Odrách

/FOTOGALERIE/ Z náměstí do objektu v Radniční ulici se má stěhovat část Městského úřadu Odry. Shodli se na tom zastupitelé Oder.

Premiér Andrej Babiš si ve Frenštátě poslechl plán na rekonstrukci můstků

/FOTOGALERIE/ Do Skokanského areálu Jiřího Rašky na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm přijeli ve středu dopoledne premiér Andrej Babiš, ministři a jejich hostitelé, zástupci Moravskoslezského kraje v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem.

Strážníci ve Frenštátě začali měřit rychlost, v měření budou pokračovat

Nejen Policie České republiky, ale také městská policie bude měřit ve Frenštátě pod Radhoštěm rychlost projíždějících vozidel.

Termín likvidace šachty nepadl

Zatím nic konkrétního se nedozvěděli zástupci obcí bojujících proti Dolu Frenštát, přesto se vrátili z Prahy poměrně spokojení.

Pokus o rekord zhatil žaludek

/FOTOGALERIE/ Snažil se, bojoval, ale nešlo to. Nový rekord ve čtyřiadvacetihodinovce na bruslích Karel Ligocki nevytvořil.

OBRAZEM: Vzniklo muzeum česko-německého porozumění

VIDEO/ Češi a Němci – Dva národy, které rozdělila válka, a které se snaží o vzájemné porozumění a smíření. Jednou z aktivit je i nově otevřené muzeum v Odrách.

Strážníci zkoušejí novou posilu v terénu

Takzvanou Mobilní kancelář testují v těchto dnech strážníci Městské policie Frenštát pod Radhoštěm.

AKTUALIZOVÁNO

Areál skokanských můstků Jiřího Rašky: Zastupitelé odsouhlasili důležité smlouvy

O případném schválení smlouvy o smlouvě budoucí, kupní a následném schválení smlouvy kupní jednali zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm na svém zasedání ve čtvrtek 12. dubna odpoledne.  

Výstava připomíná kruté časy

/FOTOGALERIE/ Zabavení půdy, na níž hospodařily generace, vykořenění z místa rodiště, věznění i smrt – i takové následky měla násilná kolektivizace. Připomíná ji výstava Rozkulačeno!

Na Novojičínsku přibudou nové rozhledny

Dvě nové rozhledny vyrostou v dohledné době na Novojičínsku. Jedna bude ve Veselí u Oder, druhá ve Slatině.

Pestré oslavy stého výročí vzniku republiky chystají v Odrách

Pestré oslavy stého výročí vzniku republiky chystají v Odrách. Zastupitelé na posledním jednání schválili peníze na oslavy.

VIDEO: Šermířský souboj zahájil sezonu na hradě

/FOTOGALERIE/ Desítky lidí mířily v sobotu 7. dubna odpoledne do Štramberku, aby navštívily tamní hrad s věží Trúba.

Havarovaný peugeot měl proraženou nádrž

K vážně vypadající dopravní nehodě vyjížděli v sobotu 7. dubna kolem půl osmé ráno hasiči a záchranáři. Nehoda se stala na dálnici D1 na kilometru 335 ve směru na Brno u Bílova, kde havarovalo osobní vozidlo Peugeot 206.

OBRAZEM: Lidé vyrazili na Horečky za ptačím zpěvem

/FOTOGALERIE/ Vítání ptačího zpěvu – tak se jmenuje akce, která se v sobotu 7. dubna uskutečnila v areálu amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Účastník války Rostislav Stehlík oslavil devadesát let

Devadesáté narozeniny oslavil 6. dubna Rostislav Stehlík, účastník II. světové války a předseda Československé obce legionářské – pobočky Nový Jičín.

Odry se na několik dnů proměnily v město mládeže

/FOTOGALERIE/ Desítky mladých nových tváří se pohybovaly v uplynulém týdnu v Odrách. Po čtyři dny, až do pátku, tam probíhal 25. ročník Celostátní přehlídky církevních škol.

Frenštát zahajuje rozsáhlou rekonstrukci radnice

Velká rekonstrukce přístavby budovy radnice ve Frenštátě pod Radhoštěm začne od příštího týdne. Práce by měly trvat téměř až do listopadu.

Pošta v obci dostala certifikát, že je Přátelská

Ocenění „Přátelská pošta Partner“ získala pošta v Hladkých Životicích. Stala se tak jedinou poštou z oblasti Moravskoslezského a Olomouckého kraje, která toto ocenění získala.

Trojanovice: Zavalenému muži již nešlo pomoci

K tragické události vyjížděli v pondělí 3. dubna zhruba půl hodiny po poledni. „Pracovníci krajského operačního střediska Zdravotnické záchranné služby přijali na lince tísňového volání informaci, z níž vyplývalo, že došlo k vážnému úrazu v lese poblíž obce Trojanovice.

Poklesly počty přestupků i strážníků

S ožehavým problémem se v současné době potýká Městská policie Odry. Do plného počtu jí nyní scházejí dva strážníci, což se odráží i ve službách.

Těžce popálený muž ulehl do postele

K vážnému případu vyjížděla v pondělí 26. března kolem půl čtvrté odpoledne Zdravotnická záchranná služba. Pracovníci krajského operačního střediska ZZS přijali tísňovou výzvu z Kopřivnice.

Areál by mohl ožít, pomohla by dotace

Podání žádosti o dotaci na regeneraci a využití areálu bývalých skladů civilní obrany v části Planiska ve Frenštátě pod Radhoštěm schválili tamní zastupitelé.

S Andersenem si pospíšili

O týden dříve, než jinde si užily Noci s Andersenem děti ze Základní školy Tyršova 913 ve Frenštátě pod Radhoštěm.

OBRAZEM: Úředníci budou brzy v novém

Po více než roce mohla široká veřejnost opět navštívit budovu Úřadu městyse Suchdol nad Odrou.

OBRAZEM: Úředníci budou brzy v novém

/FOTOGALERIE/ Po více než roce mohla široká veřejnost opět navštívit budovu Úřadu městyse Suchdol nad Odrou.

Mařena letěla do potoka, děti čekají jaro

Paní Zima nám sice ještě pořádně dává najevo, že by ráda vládla dál, ale ve Frenštátě pod Radhoštěm už měli jasno v pondělí. Mařenu vynesli a vhodili do potoka.

Knihovna má kulaté výročí

Mezi nejstarší obecní knihovny patří Palackého pamětní knihovna Obecního úřadu Hodslavice. Letos je to 120 let do jejího založení.

Začíná rekonstrukce kanalizace

S případnými komplikacemi by měli počítat obyvatelé a řidiči, kteří se budou v příštích dnech pohybovat v Myslbekově ulici v Příboře.

Město se s plynaři dohodlo na kompromisu

Rozsáhlé kácení dřevin, které měla v plánu společnost Innogy se nakonec bude dít v menším rozsahu. Společnost uzavřela s městem kompromisní dohodu.

Vodáci o víkendu vyrazili v mrazu na řeku Odru

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vodácká sezona začala. Členové ostravského vodáckého klubu Campanula s vodáky z polského klubu Jooonyyy v sobotu slavnostně otevřeli a sjeli horní tok řeky Odry.

Lidé mohou získat dotaci na čističky i topení

/FOTOGALERIE/ Finanční příspěvek na vybudování malých domovních čistíren odpadních vod a na zřízení ekologického vytápění svých domů mohou získat obyvatelé Nového Jičína.

Jachtaři se opět sejdou ve Sněžence

/POZVÁNKA/ Také letos Kulturní a informační centrum Sněženka v Sedlnicích hostí jachtaře Moravskoslezského kraje a přátele jachtingu. Setkání se uskuteční dnes od 13 hodin v sále KIC Sněženka a návštěvníci se mohou těšit na pestrý a určitě zajímavý program.  

Vodáci otevřou řeku Odru

Symbolické otevření řeky Odry a její následný sjezd pořádají v sobotu 17. března členové Klubu českých turistů Ostrava, vodácký spolek Campanula.

Kraj dal peníze na pozemky, vítěz dražby protestuje

Za mrhání penězi z veřejného rozpočtu považuje společnost Tourist Invest dotaci Moravskoslezského kraje TJ Frenštát pod Radhoštěm na koupi pozemků v areálu můstků.

Studenti gymnázia vyšli před školu demonstrovat

ANKETA/ Více než čtyři desítky studentů Gymnázia Nový Jičín vyšly ve čtvrtek v pravé poledne před školu.

Přímá volba starostů? Názory se různí

Nejednoznačně vnímají případnou možnost přímé volby starosty ti, kdož na starostovských židlích ve městech na Novojičínsku.

Vrah mladé ženy může do vazby

Osmatřicetiletý muž, který v pondělí 12. března zavraždil v bytě obytného domu v Suchdole nad Odrou čtyřiadvacetiletou ženu, může být převezen do vazby, kde bude čekat na soud.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT