VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA REKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lidé budou pít lepší vodu. Díky modernizaci vodovodu

Obyvatelé jedné z bíloveckých místních částí, Bravinného, se mohou těšit, že jim už brzy poteče z kohoutků kvalitnější voda.

Radnice přijímá návrhy na ocenění v sociální oblasti

Již počtvrté mohou lidé podávat své návrhy do ankety Osobnost v sociální oblasti v Kopřivnici.

Někdo ukradl kolo z nosiče na zaparkovaném autě

Případ odcizeného jízdního kola zaměstnává od poloviny minulého týdne policisty v Kopřivnici.

Policisté učili děti u škol bezpečně přecházet

Příchod nového školního roku je každoročně spojen s větším pohybem dětí v okolí frekventovaných silnic. Policie České republiky proto také letos zahájila celorepublikovou preventivní akci nazvanou Zebra se za tebe nerozhlédne, která se po celý uplynulý týden konala napříč Moravskoslezským krajem.

Modernizace čistíren vod „spolknou“ miliony

Významnou obnovou projde do konce roku druhá linka čistírny odpadních vod ve štramberské části Bařiny. Modernizace se nevyhnou ani čističkám vod v Kopřivnici a ve Štramberku v části známé jako Kanada.

Zloděj dostal chuť na alkohol

Nevítanou návštěvu měl v uplynulých dnech jeden z barů na Příborsku. Do jeho prostor se přes okno vloupal neznámý zloděj a způsobil tam několikatisícovou škodu.

Výstavba rozhledny nabrala měsíční zpoždění

K posunu termínu dokončení stavby rozhledny ve Slatině došlo kvůli tomu, že se do prvního kola výběrového řízení nepřihlásila žádná stavební firma.

OBRAZEM: Náměstí pod Trúbou obsadili na jeden den šermíři

V pořadí již podvacáté se centrum Štramberka stalo dějištěm velkolepých šermířských soubojů.

Beskydská sedmička zná vítěze. 95 kilometrů zvládli za 12 hodin

Nejlepší dvojice ve složení Stanislav Najvert a Jan Zemaník zdolala sedm nejvyšších beskydských vrcholů v čase 12 hodin 2 minuty a 39 vteřin.

Železniční unikát zamířil na renovaci

Desítky nadšenců se v pátek dopoledne sešly v centru Kopřivnice, aby se staly svědky netradiční podívané.

Beskydská sedmička je výzva i pro handicapované

Tři tisíce závodníků vyrazí dnes z atletického stadionu v Třinci vstříc 9. ročníku závodu Renault Continental Beskydská sedmička 2018.

Slavnosti doprovodí gastrofestival

Tradiční Zašovské slavnosti spojené s gastrofestivalem Love Food se zítra uskuteční v Zašové u Valašského Meziříčí.

Legendární Slovenská strela podstoupí omlazovací kúru

Vlaková souprava, která je s Kopřivnicí neodmyslitelně spjata, opustí své dosavadní místo u Technického muzea Tatry v centru města zítra kolem poledne.

Vandal v Jeseníku nad Odrou poničil vlakovou zastávku

Škodu za zhruba deset tisíc korun způsobil neznámý vandal, který o uplynulém víkendu řádil v Jeseníku nad Odrou. 

Do vězení se muži příliš nechtělo

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý osmadvacetiletý muž z Novojičínska.

Místo cvičení ve fitku kradl

O peněženku s platební kartou, hotovostí a osobními doklady přišel v uplynulých dnech jeden z návštěvníků fitness centra na Novojičínsku.

Kopřivnice se chystá na velké oslavy výročí

Letošní rok je pro Kopřivnici významný. Připomíná si sedmdesát let od svého povýšení na město a u té příležitosti se tam konaly, anebo teprve chystají zajímavé akce.

Zloděj ve Fulneku ukradl peníze zpod matrace

Policisté na Novojičínsku evidují další případ krádeže. Tentokrát se neznámý zloděj ve Fulneku neprávem obohatil o více jak čtyřicet tisíc korun, když v období od 6. do 10. srpna vnikl do jednoho z bytů, který zrovna procházel rekonstrukcí.

Platil cizí platební kartou

Kopřivnice - Až dva roky pobytu za mřížemi hrozí neznámému pachateli, který o uplynulém víkendu v Kopřivnici našel peněženku a tu si ponechal.

Stavební úpravy v Kopřivnici přinesou určitá omezení

Rovnou se dvěma omezeními musí v nejbližších dnech počítat obyvatelé města Kopřivnice. Důvodem jsou plánované opravy lávky a chodníku, do kterých se město pustí už v tomto týdnu.

Letní kina na Novojičínsku dál nabízí nejrůznější projekci

Ačkoliv je už léto za půlkou, letní kina stále pokračují. Kromě jediného stálého letního kina v Bílovci, mohou lidé navštívit projekci různých snímků české i světové produkce u koupaliště v Kopřivnici.

Čáp se dostal do úzkých. Zasáhnout museli hasiči

V malém oploceném prostoru v poli u jednoho z vysílačů ve Vlčovicích, místní části Kopřivnice, uvízl ve středu 8. srpna odpoledne čáp.

Policisté rozdávali motorkářům reflexní šle

Motocyklisté patří všeobecně k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. Není proto divu, že se právě na ně a na zvýšení jejich bezpečnosti zaměřují také policisté, a to prostřednictvím nejen silničních kontrol, ale také preventivních projektů.

Hasiči likvidovali požár skútru

Škodu za deset tisíc korun napáchal v úterý 7. srpna odpoledne požár skútru na silnici mezi Tískem a obcí Lubojaty.

Komunitní centrum v Kopřivnici už má své jméno

Nově vznikající komunitní centrum ve Francouzské ulici v Kopřivnici dostalo výstižný název PětKa. Pod jednou střechou tam totiž bude působit celkem pět organizací.

OBRAZEM: Jeden řidič jízdu zakončil v potoce, druhý skončil v příkopu

Dvě jednotky hasičů zaměstnala v úterý ráno po šesté hodině dopravní nehoda v Tiché na Novojičínsku.

Pacientům s mozkovou mrtvicí se dostane v Novém Jičíně rychlá pomoc

Cévní mozková příhoda, lidově mrtvice, je u nás druhou nejčastější příčinou úmrtí a hlavní příčinou trvalé invalidity.

Kopřivnické osmičky připomenou výročí

Připomenout široké veřejnosti založení samostatného Československa, ale také výročí 70 let povýšení Kopřivnice na město a výročí položení základního kamene nikdy nevybudované rozhledny v Kopřivnici má za cíl akce nazvaná Kopřivnické osmičky, kterou na dnešní odpoledne naplánovali kopřivničtí skauti.

Stodola v Bernarticích ukrývala válečnou munici

Pořádné překvapení zažila v minulých dnech sedmašedesátiletá žena v obci Bernartice nad Odrou na Novojičínsku.

Originální kalendář pomáhá postiženým dětem

Sto tisíc korun už vynesl prodej retrokalendáře Příběhy staré Ostravy známého ostravského fotografa Borise Rennera. Celá částka putuje na charitu fotograf předal ve čtvrtek první šek zástupci ambulantního rehabilitačního zařízení Arcada NeuroMedical Center Miloši Svobodovi.  

Exotický pták se našel na zahradě rekreační chaty

Novojičínsko – Cizokrajný opeřený návštěvník překvapil před pár dny majitele jedné z rekreačních chat na Novojičínsku. Namísto kosů, vrabců či sýkorek si na stromě v poklidu „vysedával“ papoušek žako šedý z poddruhu kongo.

Kozel ve Fulneku si vyšel na večerní procházku městem

Kuriózní zásah s dobrým koncem mají za sebou hasiči na Novojičínsku.

Myslivci: Na Bílovecku ubývá zajíců a bažantů

V posledních letech dělají myslivcům z Mysliveckého sdružení Bílovec-Stará Ves vrásky na čele především divočáci, kteří způsobují velké škody nejen na polích zemědělců.

Zimní stadion ve Studénce letošní sezonu nestihne

Bruslaři a hokejisté, kteří se těšili, že si už v nadcházející sezoně zabruslí na zimním stadionu ve Studénce, mají smůlu.

Nepotřebné oblečení pomůže jinde

Obec Bartošovice pořádá v tomto týdnu sbírku použitého šatstva a dále obuvi, hraček a dalšího textilu a nádobí.

Zájem o kompostéry byl malý

Na počátku letošního roku proběhlo v Bílovci dotazníkové šetření, které mělo ukázat, zda mají lidé zájem o plastové kompostéry na třídění bioodpadu.

Dětem na hřištích přibudou nové herní prvky. Jaké?

Vraťme děti do parku. Takový název mají veřejná projednání v Kopřivnici, na kterých budou účastníci společně vybírat nové herní prvky pro čtyři místní hřiště. Radnice tak vyslyšela letité žádosti rodičů, které chodily na odbor majetku města, aby došlo k doplnění mobiliáře s dětskými prvky v daných lokalitách.

Horečky fest bavil všechny generace

/FOTOGALERIE/ Davy milovníků kvalitní hudby, dobré zábavy a pohodové atmosféry zamířily v sobotu do areálu amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm na osmý ročník rodinného festivalu Horečky fest.

Modernizace potrubí spolkne miliony korun

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v malebném městečku Štramberk se dotkne konkrétně ulic Plaňava a Dolní.

Požár hospodářské budovy zavinila nedbalost

Na pátek 13. července nebude v dobrém vzpomínat majitel hospodářské budovy v obci Sedlnice. Právě v tento den odpoledne pohltily objekt plameny a napáchaly několikatisícovou škodu. Požár na místě téměř dvě hodiny likvidovaly čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů.

Kopřivnice v září ocení významné osobnosti města

Tituly významná osobnost a čestný občan se letos radnice rozhodla udělit po šesti letech u příležitosti oslav 70 let povýšení Kopřivnice na město.

Prázdninový projekt nabízí sportovní i zábavné aktivity

Už počtvrté mají mladí lidé v Kopřivnici možnost zabavit se v průběhu dvouměsíčního volna několika prázdninovými aktivitami v rámci oblíbeného projektu s názvem Někdo ven?

Na radnici lze obdivovat výstavu tanečních kroužků

Vestibul kopřivnické radnice zdobí v těchto dnech výstava tanečních kroužků Domu dětí a mládeže Kopřivnice a jeho štramberské pobočky.

Paráda! Orel Míša se po více než roce přihlásil z Polska

Pracovníci bartošovické záchranné stanice hlásí radostnou zprávu. Před nedávnem se jim po více než roční pauze ozval orel Míša, kterého vypustili do volné přírody na počátku října roku 2012.

Letní opravy škol: moderní učebny i nová podoba nádvoří

Období letních prázdnin využívají mnohé školy nejen na Novojičínsku k nejrůznějším opravám a nezbytným rekonstrukcím. Výjimkou letos nejsou ani základní školy v Bílovci, do jejichž modernizace město investuje nemalé finanční prostředky.

Sestavili žebříček priorit města, teď mohou hlasovat

Celkem čtrnáct priorit města Kopřivnice (14P) vybrali lidé z řad široké veřejnosti společně s vedením města a zástupci jednotlivých odborů na květnovém diskusním fóru s názvem Plánujeme společně. Žebříček v sobě zahrnuje například veřejnou správu a komunikaci města s jeho obyvateli, dále sociální a zdravotnické služby, životní prostředí, výchovu a vzdělávání, ale i dopravu nebo kulturu a volný čas.

Lidé se bouří proti omezení chodu nemocnice

Město Bílovec je na nohou. Lidé se bouří proti rozhodnutí kraje, který chce v Bílovecké nemocnici zrušit lůžkovou internu a omezit chod chirurgie.

Parkoviště už je v provozu

Už od soboty 23. června mohou řidiči v Kopřivnici využívat k odstavení svého vozidla nově vybudované záchytné parkoviště u Komerční banky v ulici Československé armády.

Strategický plán počítá i s rozšířením úřadu

Bílovečtí zastupitelé schválili na svém červnovém zasedání strategický plán rozvoje města pro období až do roku 2027.

Valašské hry baví žáky už čtvrtstoletí

Ani letos v závěru školního roku nejsou žáci a studenti Gymnázia Mikuláše Koperníka Bílovec ochuzeni o Valašské hry, oblíbenou akci plnou sportu, zábavy a recese. Letošní v pořadí již 25. ročník s podtitulem Čtvrtstoletí s Valachem odstartoval v areálu školy v pondělí dopoledne a pokračovat bude až do čtvrtka 28. června.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT