VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN KEŠELÁK

Jan Kešelák / Novojičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

O postupu fotbalistů rozhodly penalty

Nový Jičín - Fotbalisté FK Nový Jičín hostili v neděli 22. července od 17 hodin na svém hřišti Lískovec. V rámci předkola Poháru České pošty měli v souboji dvou celků ze stejné divizní skupiny sice ze hry více hosté, přesto na pokutové kopy postoupili domácí. Ti se mohou o víkendu těšit, již v rámci 1. kola, na Hlučín.

In-line hokej skvěle prezentuje město

Nový Jičín - To, že je město Nový Jičín pevně spojeno se sportem, již vědí i v nejzazších koutech České republiky. Přesto se klubu IHC Nový Jičín podařilo udělat tu správnou vizitku na poli rychle se rozmáhajícího in-line hokeje. Nejenomže jakožto nováček vybojoval IHC Nový Jičín v první lize bronz, ale až do posledního kola se ucházel o možnost zahrát si baráž do extraligové soutěže.

Novojičínští zápasníci obhájili domácí pohár

Nový Jičín - O víkendu proběhl ve sportovní hale ABC již 12. ročník Memoriálu Miroslava Rešla v zápase řecko-římském a volném stylu pro kategorie přípravek, žáků, žaček, juniorů a seniorů.

Žáci ze Starého Jičína si finále v Praze užili

Starý Jičín - Jako každý rok, tak i letos probíhala tradiční atletická soutěž Kinderiáda pro žáky 2. - 5. tříd základních škol z celé České republiky. Soutěže se zúčastnilo také deset dětí Základní školy Starý Jičín. A vedly si v ní na výbornou.

Cyklisty prověřil závod do vrchu

Frenštát p. R. - Cyklistický klub Frenštát pod Radhoštěm pořádal 8. letošní závod Slezského poháru amatérských cyklistů (SPAC 2012). Přes sto cyklistů se tentokrát vydalo na trať závodu o délce 11,3 km, s celkovým převýšením 610 m.

Mladí Laguňáci ozdobou šampionátu

Nový Jičín - Spolu s republikovým šampionátem mužů a žen se v Karlových Varech konalo také Mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi v jednotlivých věkových kategoriích. Na startovní bloky se postavili společně mladší, starší žáci, dorostenci i junioři, aby okusili závody rychlých ploutví v padesátimetrovém bazénu pod širým nebem.

Na Lysé nejrychleji Dlugosz, v popředí i běžci z Novojičínska

Ostravice - Již poosmé se sešli vyznavači horského běhu na fotbalovém hřišti v Ostravici, kde se v sobotu 16. června konal závod Horský běh na Lysou horu. Pořadatelům se na start postavilo přes dvě stě padesát účastníků.

Frenštát konečně doma vyhrál

Frenštát p. R. - Tak přece se nakonec fotbalisté SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm dočkali. V posledním kole krajského přeboru totiž před vlastním publikem porazili Polanku, čímž na poslední možný pokus utnuli černou sérii na svém hřišti v jarní části sezony. Ze všech utkání na svém stadionu právě až to poslední dokázali vyhrát.

Šampionát ovládli ploutvaři Nového Jičína

Nový Jičín - V Karlových Varech proběhl vrchol domácí sezony ploutvových plavců, mistrovství České republiky. Přestože se domácí šampionát konal netradičně ve venkovním padesátimetrovém bazénu hotelu Thermál, byla k vidění spousta vynikajících výkonů. Národní šampionát ovládli ploutvaři KVS Laguna Nový Jičín, kteří z termálních vod vylovili 34 medailí a 14 titulů mistra republiky.

Vyhlídal: Chtěli jsme hrát svou hru

Nový Jičín - Fotbalisté Nového Jičína se v sobotním duelu rozloučili pro letošní rok s diváky a navíc si de facto zajistili divizní příslušnost i pro příští ročník. Přestože přesný sestupový klíč bude znám v nejbližších dnech, je jisté, že Novojičínští mohou skončit nejhůře čtrnáctí.

IHC Nový Jičín vybojoval bronz

Nový Jičín - Poslední kolo 1. in-line hokejové ligy, které mělo rozhodnout o postupujícím do extraligy pro příští sezonu, hostil o víkendu Přerov. Do bojů zasáhl také nováček soutěže, IHC Nový Jičín, který hned v premiérové sezoně získal bronz.

Nový Jičín se rozloučil remízou

Nový Jičín - Fotbalisté Nového Jičína odehráli v sobotu poslední utkání Moravskoslezské divize, skupiny E, před vlastním publikem. V důležitém zápase hostili Brumov, se kterým nakonec remizovali 1:1. Současné postavení v tabulce však dává Novojičínským jistotu záchrany. I kdyby nakonec padaly z divize 3 celky, stačilo by hráčům uhrát příští víkend na pažitu Slavičína bod.

Fotbalisté Nového Jičína hrají naposledy v letošní sezoně doma

Nový Jičín – Pouhých šest bodů do tabulky již mohou získat fotbalisté divizní skupiny E, ve které hraje také FK Nový Jičín. Pro novojičínský klub nastane dnes, v sobotu 9. června, od 15.30 den D.

IHC Nový Jičín zahajuje útok na prvenství

Nový Jičín - In-line hokejový klub IHC Nový Jičín má před sebou ten pravý vrchol sezony. Do konce prvoligové sezony zbývá odehrát jediný turnaj, který odstartuje právě dnes na zimním stadionu v Olomouci. A ve hře není málo…

Radek Rýpar vybojoval titul krajského přeborníka

Závišice - V sobotu 2. června 2012 se sjeli nejlepší mladší a starší žáci z Moravskoslezského kraje, aby bojovali o tituly a medaile na krajském přeboru v judo v Karviné. Roli favorita potvrdil ve váze do 30 kg i mladší žák ze Závišic, Radek Rýpar.

Zápasníci Tiché měli napilno

Tichá - O víkendu proběhl v Krnově Memoriál Oldřicha Mrázka v zápase řecko-římském za účasti 116 začínajících závodníků z 11 oddílů Česka, Slovenska, Polska a Německa.

Běh mezi náměstími se konal již pošesté

Frýdek-Místek - Šestého ročníku Běhu mezi náměstími, který pořádalo statutární město Frýdek-Místek ve spolupráci s atletickým oddílem TJ Slezan Frýdek-Místek, se letos zúčastnily více než dvě stovky účastníků.

Mladší dorost body nepřivezl, přestože byl lepším týmem

Nový Jičín - Uplynulý fotbalový víkend nabídl předposlední kolo letošního ročníku Moravskoslezské divize mladšího dorostu. Mladíci z Nového Jičína zamířili v rámci 25. kola k derby utkání do nedalekého Valmezu.

Fotbalisté přivezli cenné tři body

Valašské Meziříč – Fotbalisté Nového Jičína odehráli nedělní duel na pažitu nedalekého Valmezu. Po výhře 3:1 si tak zajistili další tři body do tabulky. Protože do konce jara, a tím i celé letošní sezony, schází již jen dvě kola, mají Novojičínští svou záchranu stále ve své moci.

Představujeme: FunTime Nový Jičín

Nový Jičín - Sportovní klub FunTime Nový Jičín se věnuje soutěžnímu cheerleadingu. Cílem je tedy účast na českých i zahraničních soutěžích, činnost klubu ale zahrnuje také příležitostná vystoupení a různé teambuildingové a dobročinné aktivity.

Petřvald zvládl duel v Čeladné

Petřvlad n. M. - Nováček I. A třídy, skupiny B, TJ Petřvald na Moravě sice utkání 25. kola na pažitu Čeladné vyhrál, i tak ale přišel o teoretickou možnost zakončit soutěž coby lídr tabulky. První rezerva MFK Frýdek-Místek totiž vyhrála doma nad Stonavou, a zajistila si tak vítězství v letošním ročníku soutěže.

Memoriál Petra Novotného kořistí přípravky z Bílovce

Bílovec – O víkendu se na bíloveckém hřišti uskutečnil fotbalový turnaj mladší přípravky – Memoriál Petra Novotného. Turnaje se zúčastnila vždy dvě družstva týmů ŠSK Bílovec, FC Baník Ostrava a FC Hlučín.

Nový Jičín se probojoval až do finále na letní olympiádě

Nový Jičín – Minulý týden se chlapci VÚ Nový Jičín zúčastnili 40. letní olympiády výchovných ústavů České republiky, jehož pořadatelem byl VÚ Hostouň.

ZŠ Komenského z Bílovce se neztratila

Bílovec – Základní škola Komenského Bílovec se zúčastnila krajského finále fotbalového Mc Donald´s Cupu v obou kategoriích (1. – 3. třída a 4. – 5.třída). Na účast na tomto turnaji bylo zapotřebí vyhrát předešlá 3 okresní kola.

Štramberská desítka lákala

Štramberk – Městečko z Novojičínska pod Trúbou, Štramberk, hostilo o víkendu již 32. ročník tradičního běžeckého závodu Štramberská desítka. Ta je již řadu let pořádána na stejné trati. Závod vede po běžné silnici, polních cestách i lesních pěšinách.

Mladší dorost prohrál se ctí

Nový Jičín - Mladší dorost FK Nový Jičín hostil v sobotu na umělce v Novém Jičíně jasného lídra tabulky Moravskoslezské divize U-17, skupiny E, SK Hranice. Přestože domácí duel 24. kola nakonec prohráli, ostudu určitě neudělali.

Mladší dorost KH Kopřivnice vicemistrem ČR

Kopřivnice - Minulý víkend skončila nejvyšší soutěž mladšího dorostu v házené 1. liga mladšího dorostu. Kopřivničtí házenkáři si vedli nadmíru úspěšně a se ziskem 38 bodů obsadili konečnou druhou příčku v tabulce. Mistrem ČR se stal Talent Plzeň, kterého právě Kopřivničtí dokázali, jako jediní v soutěži, porazit. Třetí příčku získalo družstvo HCB Karviná se ztrátou tří bodů na druhé místo.

Nový Jičín v duelu s Mohelnicí dotahoval, body však nezískal

Nový Jičín – Fotbalisté Nového Jičína hostili ve 26. kole Moravskoslezské divize E Mohelnici. Favorizovaní hosté si přijeli pro povinné body, což se jim až do stavu 0:4 dařilo plnit. Posledních 20 minut ale patřilo pouze domácím, kteří snížili na 3:4, čas na srovnání však nakonec chyběl.

FC Libhošť postoupil do finále poháru

Libhošť - Hodně podařené středeční odpoledne zažili fotbalisté FC Libhošť, kteří hostili na vlastním hřišti v kvalifikační soutěži poháru FAČR 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí. Po remízovém poločasu i konečném výsledku přišly na řadu penalty. Zde už domácí nenechali nikoho na pochybách, a vybojovali si tak účast ve finále krajského poháru MS KFS.

IHC Nový Jičín má před sebou vrchol sezony

Nový Jičín - In-line hokejový klub IHC Nový Jičín má za sebou další povedený turnaj. Nováček 1. in-line ligy totiž o víkendu sehrál v rámci předposledního turnaje další dvě kola, a stejně jako naposledy, nepoznal hořkost porážky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT