VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN KEŠELÁK

Jan Kešelák / Novojičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

O postupu fotbalistů rozhodly penalty

Nový Jičín - Fotbalisté FK Nový Jičín hostili v neděli 22. července od 17 hodin na svém hřišti Lískovec. V rámci předkola Poháru České pošty měli v souboji dvou celků ze stejné divizní skupiny sice ze hry více hosté, přesto na pokutové kopy postoupili domácí. Ti se mohou o víkendu těšit, již v rámci 1. kola, na Hlučín.

In-line hokej skvěle prezentuje město

Nový Jičín - To, že je město Nový Jičín pevně spojeno se sportem, již vědí i v nejzazších koutech České republiky. Přesto se klubu IHC Nový Jičín podařilo udělat tu správnou vizitku na poli rychle se rozmáhajícího in-line hokeje. Nejenomže jakožto nováček vybojoval IHC Nový Jičín v první lize bronz, ale až do posledního kola se ucházel o možnost zahrát si baráž do extraligové soutěže.

Novojičínští zápasníci obhájili domácí pohár

Nový Jičín - O víkendu proběhl ve sportovní hale ABC již 12. ročník Memoriálu Miroslava Rešla v zápase řecko-římském a volném stylu pro kategorie přípravek, žáků, žaček, juniorů a seniorů.

Žáci ze Starého Jičína si finále v Praze užili

Starý Jičín - Jako každý rok, tak i letos probíhala tradiční atletická soutěž Kinderiáda pro žáky 2. - 5. tříd základních škol z celé České republiky. Soutěže se zúčastnilo také deset dětí Základní školy Starý Jičín. A vedly si v ní na výbornou.

Cyklisty prověřil závod do vrchu

Frenštát p. R. - Cyklistický klub Frenštát pod Radhoštěm pořádal 8. letošní závod Slezského poháru amatérských cyklistů (SPAC 2012). Přes sto cyklistů se tentokrát vydalo na trať závodu o délce 11,3 km, s celkovým převýšením 610 m.

Mladí Laguňáci ozdobou šampionátu

Nový Jičín - Spolu s republikovým šampionátem mužů a žen se v Karlových Varech konalo také Mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi v jednotlivých věkových kategoriích. Na startovní bloky se postavili společně mladší, starší žáci, dorostenci i junioři, aby okusili závody rychlých ploutví v padesátimetrovém bazénu pod širým nebem.

Na Lysé nejrychleji Dlugosz, v popředí i běžci z Novojičínska

Ostravice - Již poosmé se sešli vyznavači horského běhu na fotbalovém hřišti v Ostravici, kde se v sobotu 16. června konal závod Horský běh na Lysou horu. Pořadatelům se na start postavilo přes dvě stě padesát účastníků.

Frenštát konečně doma vyhrál

Frenštát p. R. - Tak přece se nakonec fotbalisté SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm dočkali. V posledním kole krajského přeboru totiž před vlastním publikem porazili Polanku, čímž na poslední možný pokus utnuli černou sérii na svém hřišti v jarní části sezony. Ze všech utkání na svém stadionu právě až to poslední dokázali vyhrát.

Šampionát ovládli ploutvaři Nového Jičína

Nový Jičín - V Karlových Varech proběhl vrchol domácí sezony ploutvových plavců, mistrovství České republiky. Přestože se domácí šampionát konal netradičně ve venkovním padesátimetrovém bazénu hotelu Thermál, byla k vidění spousta vynikajících výkonů. Národní šampionát ovládli ploutvaři KVS Laguna Nový Jičín, kteří z termálních vod vylovili 34 medailí a 14 titulů mistra republiky.

Vyhlídal: Chtěli jsme hrát svou hru

Nový Jičín - Fotbalisté Nového Jičína se v sobotním duelu rozloučili pro letošní rok s diváky a navíc si de facto zajistili divizní příslušnost i pro příští ročník. Přestože přesný sestupový klíč bude znám v nejbližších dnech, je jisté, že Novojičínští mohou skončit nejhůře čtrnáctí.

IHC Nový Jičín vybojoval bronz

Nový Jičín - Poslední kolo 1. in-line hokejové ligy, které mělo rozhodnout o postupujícím do extraligy pro příští sezonu, hostil o víkendu Přerov. Do bojů zasáhl také nováček soutěže, IHC Nový Jičín, který hned v premiérové sezoně získal bronz.

Nový Jičín se rozloučil remízou

Nový Jičín - Fotbalisté Nového Jičína odehráli v sobotu poslední utkání Moravskoslezské divize, skupiny E, před vlastním publikem. V důležitém zápase hostili Brumov, se kterým nakonec remizovali 1:1. Současné postavení v tabulce však dává Novojičínským jistotu záchrany. I kdyby nakonec padaly z divize 3 celky, stačilo by hráčům uhrát příští víkend na pažitu Slavičína bod.

Fotbalisté Nového Jičína hrají naposledy v letošní sezoně doma

Nový Jičín – Pouhých šest bodů do tabulky již mohou získat fotbalisté divizní skupiny E, ve které hraje také FK Nový Jičín. Pro novojičínský klub nastane dnes, v sobotu 9. června, od 15.30 den D.

IHC Nový Jičín zahajuje útok na prvenství

Nový Jičín - In-line hokejový klub IHC Nový Jičín má před sebou ten pravý vrchol sezony. Do konce prvoligové sezony zbývá odehrát jediný turnaj, který odstartuje právě dnes na zimním stadionu v Olomouci. A ve hře není málo…

Radek Rýpar vybojoval titul krajského přeborníka

Závišice - V sobotu 2. června 2012 se sjeli nejlepší mladší a starší žáci z Moravskoslezského kraje, aby bojovali o tituly a medaile na krajském přeboru v judo v Karviné. Roli favorita potvrdil ve váze do 30 kg i mladší žák ze Závišic, Radek Rýpar.

Zápasníci Tiché měli napilno

Tichá - O víkendu proběhl v Krnově Memoriál Oldřicha Mrázka v zápase řecko-římském za účasti 116 začínajících závodníků z 11 oddílů Česka, Slovenska, Polska a Německa.

Běh mezi náměstími se konal již pošesté

Frýdek-Místek - Šestého ročníku Běhu mezi náměstími, který pořádalo statutární město Frýdek-Místek ve spolupráci s atletickým oddílem TJ Slezan Frýdek-Místek, se letos zúčastnily více než dvě stovky účastníků.

Mladší dorost body nepřivezl, přestože byl lepším týmem

Nový Jičín - Uplynulý fotbalový víkend nabídl předposlední kolo letošního ročníku Moravskoslezské divize mladšího dorostu. Mladíci z Nového Jičína zamířili v rámci 25. kola k derby utkání do nedalekého Valmezu.

Fotbalisté přivezli cenné tři body

Valašské Meziříč – Fotbalisté Nového Jičína odehráli nedělní duel na pažitu nedalekého Valmezu. Po výhře 3:1 si tak zajistili další tři body do tabulky. Protože do konce jara, a tím i celé letošní sezony, schází již jen dvě kola, mají Novojičínští svou záchranu stále ve své moci.

Představujeme: FunTime Nový Jičín

Nový Jičín - Sportovní klub FunTime Nový Jičín se věnuje soutěžnímu cheerleadingu. Cílem je tedy účast na českých i zahraničních soutěžích, činnost klubu ale zahrnuje také příležitostná vystoupení a různé teambuildingové a dobročinné aktivity.

Petřvald zvládl duel v Čeladné

Petřvlad n. M. - Nováček I. A třídy, skupiny B, TJ Petřvald na Moravě sice utkání 25. kola na pažitu Čeladné vyhrál, i tak ale přišel o teoretickou možnost zakončit soutěž coby lídr tabulky. První rezerva MFK Frýdek-Místek totiž vyhrála doma nad Stonavou, a zajistila si tak vítězství v letošním ročníku soutěže.

Memoriál Petra Novotného kořistí přípravky z Bílovce

Bílovec – O víkendu se na bíloveckém hřišti uskutečnil fotbalový turnaj mladší přípravky – Memoriál Petra Novotného. Turnaje se zúčastnila vždy dvě družstva týmů ŠSK Bílovec, FC Baník Ostrava a FC Hlučín.

Nový Jičín se probojoval až do finále na letní olympiádě

Nový Jičín – Minulý týden se chlapci VÚ Nový Jičín zúčastnili 40. letní olympiády výchovných ústavů České republiky, jehož pořadatelem byl VÚ Hostouň.

ZŠ Komenského z Bílovce se neztratila

Bílovec – Základní škola Komenského Bílovec se zúčastnila krajského finále fotbalového Mc Donald´s Cupu v obou kategoriích (1. – 3. třída a 4. – 5.třída). Na účast na tomto turnaji bylo zapotřebí vyhrát předešlá 3 okresní kola.

Štramberská desítka lákala

Štramberk – Městečko z Novojičínska pod Trúbou, Štramberk, hostilo o víkendu již 32. ročník tradičního běžeckého závodu Štramberská desítka. Ta je již řadu let pořádána na stejné trati. Závod vede po běžné silnici, polních cestách i lesních pěšinách.

Mladší dorost prohrál se ctí

Nový Jičín - Mladší dorost FK Nový Jičín hostil v sobotu na umělce v Novém Jičíně jasného lídra tabulky Moravskoslezské divize U-17, skupiny E, SK Hranice. Přestože domácí duel 24. kola nakonec prohráli, ostudu určitě neudělali.

Mladší dorost KH Kopřivnice vicemistrem ČR

Kopřivnice - Minulý víkend skončila nejvyšší soutěž mladšího dorostu v házené 1. liga mladšího dorostu. Kopřivničtí házenkáři si vedli nadmíru úspěšně a se ziskem 38 bodů obsadili konečnou druhou příčku v tabulce. Mistrem ČR se stal Talent Plzeň, kterého právě Kopřivničtí dokázali, jako jediní v soutěži, porazit. Třetí příčku získalo družstvo HCB Karviná se ztrátou tří bodů na druhé místo.

Nový Jičín v duelu s Mohelnicí dotahoval, body však nezískal

Nový Jičín – Fotbalisté Nového Jičína hostili ve 26. kole Moravskoslezské divize E Mohelnici. Favorizovaní hosté si přijeli pro povinné body, což se jim až do stavu 0:4 dařilo plnit. Posledních 20 minut ale patřilo pouze domácím, kteří snížili na 3:4, čas na srovnání však nakonec chyběl.

FC Libhošť postoupil do finále poháru

Libhošť - Hodně podařené středeční odpoledne zažili fotbalisté FC Libhošť, kteří hostili na vlastním hřišti v kvalifikační soutěži poháru FAČR 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí. Po remízovém poločasu i konečném výsledku přišly na řadu penalty. Zde už domácí nenechali nikoho na pochybách, a vybojovali si tak účast ve finále krajského poháru MS KFS.

IHC Nový Jičín má před sebou vrchol sezony

Nový Jičín - In-line hokejový klub IHC Nový Jičín má za sebou další povedený turnaj. Nováček 1. in-line ligy totiž o víkendu sehrál v rámci předposledního turnaje další dvě kola, a stejně jako naposledy, nepoznal hořkost porážky.

Mladší dorost body nepřivezl

Nový Jičín - Přestože minulé utkání Moravskoslezské divize odehrál mladší dorost v téměř kompletní sestavě, o víkendu musela lavička řešit další absence. V utkání v Krnově tak Novojičínští na body těsně nedosáhli.

Frenštát zakončil anglický týden výhrou nad Porubou

Frenštát p. R.- Fotbalisté SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm zakončili sobotním utkáním na hřišti Fotbalu Poruba takzvaný anglický týden, kdy během jednoho týdne odehráli již třetí zápas. Po domácí remíze s Dětmarovicemi (1:1) a suverénní výhře na hřišti Janovic (7:2) tak na hráče zpod hory Radhoště čekalo utkání 25. kola krajského přeboru se sousedem v tabulce, Porubou.

Studenti gymnázia Příbor šestí na mistrovství světa

Příbor - Před nedávnem se v chorvatském Varaždinu uskutečnilo Mistrovství světa středních škol v házené pro ročníky 1995 až 1997. Českou republiku reprezentovalo Masarykovo Gymnázium Příbor, které se na tuto akci kvalifikovalo vítězstvím na republikovém finále v Jindřichově Hradci.

FOTBALOVÉ LÉTO

Novojičínsko - Rádi byste zde viděli vámi pořádaný turnaj? Bližší informace pište na jan.keselak@denik.cz, tel: 602 524 616, nebo 556 712 502.

Kam za fotbalem?

Novojičínsko - Přehled fotbalových utkání konaných v sobotu a v neděli.

Miroslav Bajer jasným králem, vyhrál zatím všechny ročníky

Štramberk - V sobotu 12. května se sjelo do Štramberka přes dvacet judistů ke 4. ročníku soutěže v Ne Waza zápase na zemi, o post Krále zemařů. Letos se závodníci po rozvážení rozdělili do 4 skupin podle vah, z nichž postupovali vždy jen dva nejlepší do osmifinále. Zde už se bojovalo bez rozdílu vah.

Dorost získal na umělce bod

Nový Jičín - Bodovým ziskem skončilo pro mladší dorost FK Nový Jičín utkání 22. kola Moravskoslezské divize, skupiny E. V něm na domácí umělce hostili v tabulce výše postavený 1. HFK Olomouc B.

Žákyně z Nového Jičína mistryněmi České republiky

Nový Jičín - Děvčata z Gymnázia a SOŠ Nový Jičín se stala vítězem Republikového finále Poháru AŠSK ČR (Asociace školních sportovních klubů České republiky) ve volejbalu dívek kategorie V. středních škol ve školním roce 2011/2012, které se konalo v Kostelci nad Orlicí. Do tohoto finále se děvčata z Gymnázia a SOŠ Nový Jičín probojovala po vítězství v okresním a krajském kole, a následně po kvalifikaci v Šumperku.

IHC Nový Jičín další turnaj zvládl

Nový Jičín - Hodně nabitý program měli o minulém víkendu hokejisté in-line klubu IHC Nový Jičín. Během dvou dní totiž odehráli hned 4 kola první in-line ligy, divize Východ. Nejprve se představili v nedalekém v Přerově, druhý den poté na zimáku v Boskovicích.

Mladí hokejisté Studénky byli krůček od finále

Studénka - Pouhých 30 vteřin chybělo k tomu, aby si Studénka zahrála mezi top týmy prestižního hokejového turnaje.

Fotbalisté uhráli cenný bod

Nový Jičín – Za neustálého deště odehráli fotbalisté Nového Jičína utkání 24. kola Moravskoslezské divize, skupiny E. Na svém hřišti v něm hostili petrovickou Lokomotivu. Domácí, snažící se co nejrychleji si zajistit záchranu, hostili tým z klidného středu tabulky. Nakonec si oba týmy rozdělily po bodu.

Bílovec pořádal tradiční laťku

Bílovec - Již 3. ročník Velikonoční laťky se nedávno uskutečnil na tartanovém hřišti ZŠ TGM v Bílovci.

Frenštát pod Radhoštěm na Opavsku body nebral

Jakartovice, Frenštát p. R. - Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm dokáží sice občas prohrát utkání, ve kterém by měli být favority, na druhou stranu umí, hlavně na jaře, vozit body i z hřišť, odkud se body běžně nevozí. Nyní o víkendu sice body na hřišti v Jakartovicích neuhráli, mohli však litovat spousty neproměněných šancí.

Fotbalisté potrápili Orlovou

Orlová, Nový Jičín - Vyvrcholením jarní části fotbalové divize E bylo pro hráče FK Nový Jičín utkání 23. kola, ve kterém se představili na pažitu zatím stále jasného favorita na postup do MSFL, FK Slavia Orlová-Lutyně. Stejně jako nedávno v Prostějově, i nyní v Orlové měl jasný papírový favorit velké problémy a díky neúnavné píli Novojičínských bylo až do závěrečného hvizdu zaděláno na drama.

Václav Prašivka stále v čele

Novojičínsko - Klimkovický sniper Václav Prašivka potvrdil i v dalším fotbalovém kole svou formu, když zvýšil své vedení na suchdolského Zuzaňáka na 2 branky. Prašivka totiž o víkendu zařídil remízu svého týmu na hřišti Velké Polomi, a ke 14 brankám z podzimu tak na jaře přidal zatím dalších 5.

Zápasníci zažili medailové žně

Tichá - V Jablunkově se uskutečnil turnaj v zápase řecko-římském pro začínající adepty tohoto kontaktního sportu. Ve stejné době se navíc konal i turnaj v Krnově, kde měla tichavská výprava také svá želízka v ohni.

Výběr OFS Nový Jičín se ve Smilovicích neztratil

Novojičínsko - Ve Smilovicích se nedávno uskutečnil další meziokresní fotbalový turnaj žáků U-12 (narození 1. 1. 2000 a ml.).

IHC Nový Jičín zvládl pouze derby s Valašským Meziříčím

Nový Jičín - Premiéra prvoligového in-line hokeje, která se v sobotu uskutečnila na zimním stadionu v Novém Jičíně, měla pro pořádající IHC Nový Jičín poloviční úspěšnost.

Štichauer s Bajerem dovezli cenné kovy

Štramberk - O uplynulém víkendu se v Třinci konala soutěž žáků v judo. Také štramberský oddíl zde měl zastoupení a opět potvrdil, že pod Trúbou se tomuto tradičnímu sportu daří.

Asistent trenéra byl nejlepším hráčem Nového Jičína

Nový Jičín - Hodně kuriózní situace se udála během sobotního duelu fotbalové divize mezi Novým Jičínem a SFC Opava B. Nejlepším hráčem na hřišti byl totiž asistent trenéra domácích Tomáš Vyhlídal. Co se vlastně stalo?

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT