VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA HROMOČUKOVÁ

Jana Hromočuková / Novojičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Radní v Kopřivnici zmírnili regulaci nonstopů

Podniky uzavřené po jedné hodině ranní budou v Kopřivnici brzy patřit minulosti. Tamní zastupitelé vyslyšeli „hlas lidu" a na zasedání odhlasovali zmírnění vyhlášky regulující provoz nonstop podniků.

Zimní stadion je opraven, alespoň z části

Na zimní stadion v Kopřivnici se vrátil život. Podle plánu skončila první etapa jeho rekonstrukce, která objektu přinesla především novou moderní chladící technologii.

Automobilka představila novou diagnostiku vozidel

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks a. s. začátkem týdne slavnostně otevřela nové diagnostické centrum pro své vozy. Moderní pracoviště je jednou z největších investičních akcí za poslední dobu.

Kunín dál bojuje o cenu Vesnice roku 2015

Do takzvané zlaté třináctky, tedy kompletního počtu finalistů soutěže Vesnice roku, se probojovala obec Kunín. V závěru uplynulého týdne do Kunína zavítala finálová komise.

Oficiálně nedokončený chodník již slouží pěším

Mniší-Kopřivnice - Měsíční zpoždění má výstavba nového chodníku v Mniší. Přes komplikace chodci stavbu, která by měla být oficiálně dokončena tento týden, již nějaký ten pátek plně užívají.

Aukce pomáhají lidem šetřit

Novojičínsko - Levnější energie, telekomunikační služby nebo třeba pohonné hmoty. To vše dnes nabízejí elektronické aukce. Novojičínská města se jich nebojí a lidem tuto formu úspory pravidelně nabízejí.

Dětští zastupitelé chystají spolupráci s vrstevníky

Evropská komise pošle do Kopřivnice více než milion korun. Peníze poslouží na zbrusu nový projekt mezinárodní spolupráce zastupitelů, tentokrát z řad dětí.

Sdílku se centrum oživit povedlo

Do druhé poloviny se v současné době přehoupnul kopřivnický projekt Sdílko, který si předsevzal, že navzdory období dovolených a dnů trávených u bazénů oživí centrum města.

Stanice úspěšně vrací zvířata do přírody

V uplynulých dnech začali pracovníci Záchranné stanice v Bartošovicích s vypouštěním mláďat, která do zařízení přijali v průběhu letošního května a června. Kapacita stanice byla a podle informací pracovníků zůstává letos v tomto krizovém období téměř zcela naplněna.

Ve Frenštátě to o prázdninách žije

Čtyři měsíce, přesněji od konce května do září je ve Frenštátě pod Radhoštěm velmi rušno. Tamní městské kulturní středisko přes léto bylo přímým organizátorem či spoluorganizátorem více než tří desítek kulturních, sportovních a společenských akcí.

Netradiční pozvánka na dožínky

Velcí panáci z několika balíků slámy v krojích, letos vylepšení ještě o traktor. Přesně tak vypadají pozvánky, umístěné na začátku a konci obce Závišice, poutající na tamní velkou společensko-kulturní akci dožínky.

Kostel v Rybí dostane novou střechu

Lešení obehnalo před několika týdny kostel Povýšení sv. Kříže v obci Rybí. Svatostánek dostane v letošním roce novou střechu za více než dva miliony korun.

Vzpomínky na neštěstí jsou stále živé

Osm jmen, ke kterým před několika týdny přibyla tři další. To je výčet obětí, jež zahynuly při vlakových neštěstích ve Studénce. Pozůstalí přišli v den sedmého výročí prvního neštěstí zavzpomínat.

Cizinci chtěli ukrást pneumatiky za tisíce

Tři muži cizí státní příslušnosti skončili v policejních celách, se sdělením obvinění za krádež, za kterou jim hrozí až pět let odnětí svobody. Důvod? Krádež pneumatik za tisíce korun.

Štěpánka Vontrobová: Chceme oživit centrum Kopřivnice

/ROZHOVOR/ Po třech měsících příprav bylo v Kopřivnici otevřeno Sdílko. Co to vlastně je, jak dlouho potrvá a co je jeho cílem? Celý projekt v následujícím rozhovoru představila jeho iniciátorka Štěpánka Vontrobová.

Srpen bude ve znamení letních kin

Promítání pod širým nebem se stalo neodmyslitelnou součástí letních měsíců. Letní kina ve všech jejich možných podobách ve druhé půli prázdnin nabídnou téměř všechna novojičínská města.

Nemocnici ozdobily zvířata z džungle

Příjemnějším a také mnohem estetičtějším prostředím vítá pacienty i zaměstnance Nemocnice Nový Jičín. Již podruhé vyzdobili stěny chodeb tohoto zdravotnického zařízení studenti novojičínské Střední odborné školy Educa.

Anketa letos přilákala rekordní počet lidí

Kopřivnice má za sebou každoroční celoměstskou anketu. Letos se do ní nejen zapojil rekordní počet lidí, ale doplnil ji také rozsáhlý sociologický průzkum.

Kreativci pomohou Adře. Budou zdobit ramínka

Výstava mapující dobrovolnictví v Novojičínském i sousedním Frýdecko-Místeckém okrese obsadila vestibul kopřivnické radnice. Lidé se budou moci s dobrovolnictvím nejen seznámit, ale také se do něj zapojit.

Dixieland opět zářil na ostrovním festivalu

Bouřlivý potlesk, povzbuzující slova, pomyslné poplácání po ramenou a navrch pozvánka na další ročník. Tyto „suvenýry" si přivezli hudebníci z Stanley´s Dixie Street Band z festivalu v Guernsey.

Poděkování dobrovolným hasičům zasahujícím ve Studénce

Město Studénka obdrželo před několika dny z Krajského ředitelství územního odboru Ostrava poděkování.

Projekt Sdílko se na měsíc zabydlel v Kopřivnici

Tři měsíce příprav předcházely spuštění projektu Sdílko v Kopřivnici. Již pár dní dva netradiční desingové kontejnery přitahují, do jindy docela opuštěného centra města, život.

Sto milionů proměnilo sídliště k nepoznání

Šest let trvala proměna kopřivnického sídliště Jih. Z nepříliš atraktivní lokality je dnes téměř kompletně zrekonstruovaná zóna, kde se nejen příjemně bydlí, ale také se dá trávit volný čas.

V Závišících přibývá dětí, obec řeší školu

Oproti předpokladům a celorepublikovému trendu se obec Závišice může pochlubit tím, že počet tamních dětí se rok od roku navyšuje.

Novojičínsko: Krádeží ani vloupaček v letních měsících neubylo

Policisty na Novojičínsku opět naplno zaměstnává vyšetřování krádeží a vloupání. Kriminalita se v letních měsících Novojičínsku opravdu nevyhýbá, o čemž svědčí například nedávno vyřešený případ průmyslové krádeže, která se před několika dny odehrála na dvou místech našeho okresu.

Služba Free Wi-Fi v Novém Jičíně je funkční

Začátkem tohoto týdne, konkrétně v úterý 14. července byla na Masarykově náměstí v Novém Jičíně spuštěna služba Free Wi-Fi.

Kopřivnice: v centru města se zabydlí kontejnery

V centru města Kopřivnice se již v příštím týdnu na čas zabydlí dva expoziční kontejnery.

Novojičínští strážníci mají nové motto

V červenci začala Městská policie Nový Jičín používat nové motto.

Fotopasti pomáhají hlídat nakládání s odpady

Tři fotopasti nepřetržitě zaznamenávající přestupky obyvatel i firem s nakládáním s odpady fungují již nějaký čas v Novém Jičíně.

Půlrok klasické fotografie v Kopřivnici

Lašské muzeum v Kopřivnici připravilo novou výstavou nazvanou Velky formát Jiřího Kozubíka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT