VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA HROMOČUKOVÁ

Jana Hromočuková / Novojičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Radní v Kopřivnici zmírnili regulaci nonstopů

Podniky uzavřené po jedné hodině ranní budou v Kopřivnici brzy patřit minulosti. Tamní zastupitelé vyslyšeli „hlas lidu" a na zasedání odhlasovali zmírnění vyhlášky regulující provoz nonstop podniků.

Zimní stadion je opraven, alespoň z části

Na zimní stadion v Kopřivnici se vrátil život. Podle plánu skončila první etapa jeho rekonstrukce, která objektu přinesla především novou moderní chladící technologii.

Automobilka představila novou diagnostiku vozidel

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks a. s. začátkem týdne slavnostně otevřela nové diagnostické centrum pro své vozy. Moderní pracoviště je jednou z největších investičních akcí za poslední dobu.

Kunín dál bojuje o cenu Vesnice roku 2015

Do takzvané zlaté třináctky, tedy kompletního počtu finalistů soutěže Vesnice roku, se probojovala obec Kunín. V závěru uplynulého týdne do Kunína zavítala finálová komise.

Oficiálně nedokončený chodník již slouží pěším

Mniší-Kopřivnice - Měsíční zpoždění má výstavba nového chodníku v Mniší. Přes komplikace chodci stavbu, která by měla být oficiálně dokončena tento týden, již nějaký ten pátek plně užívají.

Aukce pomáhají lidem šetřit

Novojičínsko - Levnější energie, telekomunikační služby nebo třeba pohonné hmoty. To vše dnes nabízejí elektronické aukce. Novojičínská města se jich nebojí a lidem tuto formu úspory pravidelně nabízejí.

Dětští zastupitelé chystají spolupráci s vrstevníky

Evropská komise pošle do Kopřivnice více než milion korun. Peníze poslouží na zbrusu nový projekt mezinárodní spolupráce zastupitelů, tentokrát z řad dětí.

Sdílku se centrum oživit povedlo

Do druhé poloviny se v současné době přehoupnul kopřivnický projekt Sdílko, který si předsevzal, že navzdory období dovolených a dnů trávených u bazénů oživí centrum města.

Stanice úspěšně vrací zvířata do přírody

V uplynulých dnech začali pracovníci Záchranné stanice v Bartošovicích s vypouštěním mláďat, která do zařízení přijali v průběhu letošního května a června. Kapacita stanice byla a podle informací pracovníků zůstává letos v tomto krizovém období téměř zcela naplněna.

Ve Frenštátě to o prázdninách žije

Čtyři měsíce, přesněji od konce května do září je ve Frenštátě pod Radhoštěm velmi rušno. Tamní městské kulturní středisko přes léto bylo přímým organizátorem či spoluorganizátorem více než tří desítek kulturních, sportovních a společenských akcí.

Netradiční pozvánka na dožínky

Velcí panáci z několika balíků slámy v krojích, letos vylepšení ještě o traktor. Přesně tak vypadají pozvánky, umístěné na začátku a konci obce Závišice, poutající na tamní velkou společensko-kulturní akci dožínky.

Kostel v Rybí dostane novou střechu

Lešení obehnalo před několika týdny kostel Povýšení sv. Kříže v obci Rybí. Svatostánek dostane v letošním roce novou střechu za více než dva miliony korun.

Vzpomínky na neštěstí jsou stále živé

Osm jmen, ke kterým před několika týdny přibyla tři další. To je výčet obětí, jež zahynuly při vlakových neštěstích ve Studénce. Pozůstalí přišli v den sedmého výročí prvního neštěstí zavzpomínat.

Cizinci chtěli ukrást pneumatiky za tisíce

Tři muži cizí státní příslušnosti skončili v policejních celách, se sdělením obvinění za krádež, za kterou jim hrozí až pět let odnětí svobody. Důvod? Krádež pneumatik za tisíce korun.

Štěpánka Vontrobová: Chceme oživit centrum Kopřivnice

/ROZHOVOR/ Po třech měsících příprav bylo v Kopřivnici otevřeno Sdílko. Co to vlastně je, jak dlouho potrvá a co je jeho cílem? Celý projekt v následujícím rozhovoru představila jeho iniciátorka Štěpánka Vontrobová.

Srpen bude ve znamení letních kin

Promítání pod širým nebem se stalo neodmyslitelnou součástí letních měsíců. Letní kina ve všech jejich možných podobách ve druhé půli prázdnin nabídnou téměř všechna novojičínská města.

Nemocnici ozdobily zvířata z džungle

Příjemnějším a také mnohem estetičtějším prostředím vítá pacienty i zaměstnance Nemocnice Nový Jičín. Již podruhé vyzdobili stěny chodeb tohoto zdravotnického zařízení studenti novojičínské Střední odborné školy Educa.

Anketa letos přilákala rekordní počet lidí

Kopřivnice má za sebou každoroční celoměstskou anketu. Letos se do ní nejen zapojil rekordní počet lidí, ale doplnil ji také rozsáhlý sociologický průzkum.

Kreativci pomohou Adře. Budou zdobit ramínka

Výstava mapující dobrovolnictví v Novojičínském i sousedním Frýdecko-Místeckém okrese obsadila vestibul kopřivnické radnice. Lidé se budou moci s dobrovolnictvím nejen seznámit, ale také se do něj zapojit.

Dixieland opět zářil na ostrovním festivalu

Bouřlivý potlesk, povzbuzující slova, pomyslné poplácání po ramenou a navrch pozvánka na další ročník. Tyto „suvenýry" si přivezli hudebníci z Stanley´s Dixie Street Band z festivalu v Guernsey.

Poděkování dobrovolným hasičům zasahujícím ve Studénce

Město Studénka obdrželo před několika dny z Krajského ředitelství územního odboru Ostrava poděkování.

Projekt Sdílko se na měsíc zabydlel v Kopřivnici

Tři měsíce příprav předcházely spuštění projektu Sdílko v Kopřivnici. Již pár dní dva netradiční desingové kontejnery přitahují, do jindy docela opuštěného centra města, život.

Sto milionů proměnilo sídliště k nepoznání

Šest let trvala proměna kopřivnického sídliště Jih. Z nepříliš atraktivní lokality je dnes téměř kompletně zrekonstruovaná zóna, kde se nejen příjemně bydlí, ale také se dá trávit volný čas.

V Závišících přibývá dětí, obec řeší školu

Oproti předpokladům a celorepublikovému trendu se obec Závišice může pochlubit tím, že počet tamních dětí se rok od roku navyšuje.

Novojičínsko: Krádeží ani vloupaček v letních měsících neubylo

Policisty na Novojičínsku opět naplno zaměstnává vyšetřování krádeží a vloupání. Kriminalita se v letních měsících Novojičínsku opravdu nevyhýbá, o čemž svědčí například nedávno vyřešený případ průmyslové krádeže, která se před několika dny odehrála na dvou místech našeho okresu.

Služba Free Wi-Fi v Novém Jičíně je funkční

Začátkem tohoto týdne, konkrétně v úterý 14. července byla na Masarykově náměstí v Novém Jičíně spuštěna služba Free Wi-Fi.

Kopřivnice: v centru města se zabydlí kontejnery

V centru města Kopřivnice se již v příštím týdnu na čas zabydlí dva expoziční kontejnery.

Novojičínští strážníci mají nové motto

V červenci začala Městská policie Nový Jičín používat nové motto.

Fotopasti pomáhají hlídat nakládání s odpady

Tři fotopasti nepřetržitě zaznamenávající přestupky obyvatel i firem s nakládáním s odpady fungují již nějaký čas v Novém Jičíně.

Půlrok klasické fotografie v Kopřivnici

Lašské muzeum v Kopřivnici připravilo novou výstavou nazvanou Velky formát Jiřího Kozubíka.

V Rybí se chystá oprava střechy kostela

Na tento měsíc přichystala obec Rybí opravu dřevěné střechy tamního kostela.

Odborní vyučující absolvovali kurz sebeobrany

Odborní vyučující ze zdravotnické sekce Mendelovy střední školy v Novém Jičíně mají za sebou kurz sebeobrany. Jednalo se o celkem dvanáct hodin kurzu reální sebeobrany, který pro školu uspořádala novojičínská městská policie.

Školka dostane zateplení i zahradu v přírodním stylu

Kopřivnickou mateřskou školu Pionýrská čekají výrazné změny. Zatímco ta první, zateplování, je již v plném proudu, další, obnášející stavební úpravy vnitřních i venkovních prostor školky, teprve na řadu přijdou.

Drtič čeká rekordní účast

Již tuto sobotu odstartuje na kopřivnickém letním stadionu 18. ročník poloorientačního maratonu horských kol Kopřivnický Drtič.

V bývalém divadle bude možné spát či dát si zákusek

Lešení obklopilo Bönischovu vilu v Kopřivnici, známou jako loutkové divadlo. Objekt změnil majitele, který z něj chce v budoucnu mít sídlo firmy, ubytovací prostory a možná i cukrárnu.

Rekonstrukce dokončí úpravy hlavního tahu na Lubinu

V Kopřivnici se kraj chystá opravit zbytek komunikace vedoucí směrem na tamní místní část Lubinu. Rekonstrukci se nevyhnou ani dva mosty ležící na zmíněné trase.

Zemřel Josef Jalůvka

Kopřivnice – Smutná zpráva zasáhla o uplynulém víkendu město Kopřivnice. Po dlouhé těžké nemoci zemřel bývalý dlouholetý starosta, zastupitel Moravskoslezského kraje a také bývalý člen Poslanecké sněmovny ČR v jedné osobě, Josef Jalůvka.

Den sociálních služeb nabídne pohled na práci zblízka

Zábavně-osvětové akci bude v pondělí 15. června patřit kopřivnický park Edvarda Beneše.

Další koupaliště přivítalo návštěvníky

V závěru uplynulého týdne byla v Kopřivnici oficiálně zahájena koupací sezona.

Aukce majetku města nabízí zajímavosti

Začátkem tohoto týdne, konkrétně v úterý 2. června, spustilo město Kopřivnice na svém webu další aukci nevyužitého majetku.

Obchvat Mošnova? Mohl by být za pět let

Akcí desetiletí se dá nazvat obchvat Mošnova přípravy na něj se totiž vlečou již mnoho let. Zatím se alespoň změnil způsob navedení na plánovaný obchvat.

Anketa ověří názory z diskusního fóra

Zhruba stovka účastníků zvolila na nedávném kopřivnickém diskusním fóru „S Vámi o všem? Ovšem!" takzvaných 10 P, tedy deset příležitostí pro rozvoj města. Zda se na vybraném desateru shodnou i ostatní Kopřivničané, se snaží od pondělí 1. června zjistit celoměstská anketa.

Dny techniky tentokrát s otevřenou automobilkou

Město Kopřivnice se chystá na jednu z tamních vůbec nejnavštěvovanějších akcí roku. O víkendu zaplní v rámci Dnů techniky tatrovácký polygon technika všeho druhu.

Radnice rozdala certifikáty nekuřáckým provozovnám

U příležitosti Světového dne bez tabáku byly v Kopřivnici rozdány certifikáty opravňující tamní podniky k užívání označení „nekuřácká provozovna".

Potvrzeno. Trúba se na léto otevře

/DENÍK SLEDUJE/ Přestože rekonstrukce Jaroňkovy útulny, se kterou město Štramberk začalo na začátku února letošního roku, zatím není u konce, tamní radnice potvrdila dobrou zprávu pro všechny turisty a návštěvníky. O hlavní sezonu štramberská dominanta Trúba nepřijde.

Petice se snaží zabránit předání Trúby

Několik málo dní zbývá do chvíle, kdy má společnost Valašské království opustit areál Štramberské Trúby. Dnes již bývalý provozovatel se předání snaží všemožnými prostředky zabránit.

Výstavba se komplikuje. Mniší zůstane ještě rozkopané

Rozkopané s největší pravděpodobností ještě nějakou dobu zůstane Mniší, místní část města Kopřivnice. Důvodem je výstavba chodníku, která se zkomplikovala.

Šostýnská Venuše oslaví tanec

Podle významného archeologického nálezu, který vydala ruina kopřivnického hradu Šostýn, je pojmenován svátek tance, jenž se uskuteční v sobotu 23. května. Oslavu tohoto druhu umění mají na svědomí členky taneční skupiny Farridah, které první ročník tanečního festivalu uspořádaly již před několika lety.

Knižní burza odstartuje v sobotu

Lašské muzeum v Kopřivnici se na jeden den promění na knižní burzu. V sobotu 23. května se v jeho prostorách uskuteční již čtvrtý ročník kopřivnické knižní burzy, na kterou zvou pořadatelé všechny ty, jež by rádi odlehčili své knihovně nebo by si naopak chtěli nějaký zajímavý knižní titul za dobrou cenu pořídit.

Ve školkách a školách se zabydlí řemeslníci

Pět kopřivnických mateřských škol a tři základní obsadí o letních prázdninách řemeslníci. Město se rozhodlo investovat do úprav svých školských budov, které v minulých letech rekonstrukcí neprošly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT