VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARKÉTA KOVALOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Město hodlá zavzpomínat na sametovou revoluci

Nový Jičín - Sametově zavzpomínat na dobu před dvaceti lety hodlá v listopadu Nový Jičín. K jubilejní dvacáté vzpomínce na sametovou revoluci připravilo město celou řadu akcí.

Stadion si můžou pronajmout

Nový Jičín – Kdo si chce zabruslit, má dvě možnosti. Zamířit v největších mrazech na rybník nebo již nyní využít zimního stadionu. V Novém Jičíně mají lidé tuto příležitost dvakrát týdně.

Místo zničené trati zaujme možná nová cyklostezka

Nový Jičín /DISKUSE/ - Ještě před pár měsíci si Nový Jičín neuměl představit pro železniční trať vedoucí do Hostašovic jiný osud, než opravu a znovuuvedení do provozu. Dnes už se pro trať rýsuje jiná varianta využití.

Volně pobíhající pes pokousal muže

Kopřivnice - Městská policie Kopřivnice se v uplynulých dnech opět nenudila. Strážníci totiž museli zabezpečit volně se toulajícího psa a v sítích jim uvízl taky pár podvodníků.

Připomenou si vznik státu

Kopřivnice – Již tato středa bude ve znamení dalšího státního svátku. Pro většinu lidí to znamená jen volno. V Kopřivnici si však připomenou, proč je 28. říjen významným dnem.

V Kopřivnici se bruslí o víkendu

Kopřivnice – Také v Kopřivnici si mohou lidé na zimním stadionu užít bruslení pro veřejnost. Komplexní zařízení nejen pro lední hokej se nachází na kopřivnickém Masarykově náměstí.

Místo úklidu chodníku přibudou upozornění

Kopřivnice /DISKUSE/ – Městu automobilů možná nový takzvaný chodníkový zákon zkomplikuje život. Kopřivnice totiž nemá na zimní údržbu chodníkových těles potřebné finance.

Den pracovních příležitostí přilákal zájemce

Nový Jičín - Ukázat a představit nové možnosti a příležitosti studentům, podnikatelům i lidem, kteří aktivně hledají zaměstnání, ať už v České republice či Evropské Unii, se rozhodlo novojičínské středisko Europe Direct.

Nový Jičín už chystá Vánoční jarmark

Nový Jičín - Byť není podzim ještě ani ve své polovině, město Nový Jičín již myslí na Vánoce a na tradiční každoroční Vánoční jarmark.

Za dopadení traviče orlice Gabči je připravena odměna

Bartošovice, Tomice - Je tomu jen pár dnů, co laboratorní testy prokázaly úmrtí orlice Gabči otravou pesticidem. Gabča byla do přírody vypuštěna v rámci projektu Návrat orla skalního do ČR. Za informace o pachateli zločinu je nyní vypsána odměna.

K láhvi s alkoholem si rády přičichnou i mladé dívky

Kopřivnice - K alkoholu přičichnou rádi nejen dospělí, ale i mladí. Jak se říká, zakázané ovoce nejlépe chutná, a proto zřejmě do sebe několik skleniček alkoholu obrátily nedávno také dvě nezletilé dívky z Kopřivnice.

Den pracovních příležitostí ukáže možnosti

Nový Jičín - K poslednímu září činila míra nezaměstnanosti v Novém Jičíně 10,8 procenta. Bez práce bylo ve městě a jeho částech celkem 1527 lidí. Těm by teď mohl pomoci Den pracovních příležitostí.

Nový Jičín se novému chodníkovému zákonu nebrání

Nový Jičín - Chodníkový zákon v Novém Jičíně v zimě příliš neplechy zřejmě nenadělá. Město totiž počítá se zimní údržbou chodníků a hodlá v ní využít i veřejnou službu, do které se měsíčně zapojuje přibližně 140 lidí.

Kopřivnické lesy se dočkají

Kopřivnice - Milovníky procházek a výletů v kopřivnických lesích čeká v nejbližších měsících několik novinek. Radnice chce vyjít vstříc potřebám návštěvníků lesa, a proto hodlá do projektu úprav zapojit i veřejnost.

Zámecké sály hostily laboranty

Nový Jičín - Prestižní setkání histologických laborantů se konalo od pátku 16. do soboty 17. října v Novém Jičíně. Celorepublikový 17. sjezd České společnosti histologických laborantů se uskutečnil v prostorách Žerotínského zámku.

Město vyjednalo do Žiliny posilové autobusy zdarma

Nový Jičín - Již od soboty 17. října je pro veškerou dopravu zcela uzavřena komunikace mezi městskou částí Nového Jičína Žilinou a Mořkovem.

Starý Jičín: 44letý zřejmě zapálil seník, kde uhořel

Starý Jičín - Požár zachvátil v sobotu okolo čtvrté hodiny ranní stodolu ve Starém Jičíně. Na plameny upozornila hasiče dvaačtyřicetiletá majitelka nemovitosti. V ohořelém seníku poté nalezli hasiči torzo těla, pravděpodobně čtyřiačtyřice­tiletého muže, manžela majitelky stodoly.

Mankovičtí slavili Den obce

Mankovice /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Měl-li někdo o víkendu důvod k oslavám, byli to Mankovičtí. Jejich obec totiž slavila 635 let a pro své občany si proto v sobotu 17. října připravila zábavu až do rána.

Městečko pod Trúbou ovládli o víkendu fotografové

Štramberk /FOTOGALERIE/ - Zhruba dvacítku nadšenců s fotoaparáty na krku mohli v sobotu potkat všichni, kteří zavítali do Štramberku. Konal se zde první fotomaraton a kvůli pěkné fotce někteří neváhali udělat v podstatě cokoliv.

Město rozprodává majetek jen za pár korun

Kopřivnice - Mobil za stovku či obývací stěnu od tří stovek si mohou nyní pořídit lidé v on-line aukci na webových stránkách Kopřivnice.

TÉMA: Sauna je hodně oblíbená

Nový Jičín – Saunování je už dlouho oblíbenou zábavou také v Novém Jičíně. A to natolik, že si lidé musejí své místo v sauně dopředu rezervovat.

Kopřivnice zaperlila na soutěži O lidech s lidmi

Kopřivnice - Šestý ročník národního kola soutěže O lidech s lidmi opět ovládla Kopřivnice. Do soutěže přihlásila dva projekty, díky kterým postupuje jako jediný reprezentant z České republiky do mezinárodního kola.

Mladíci si dali pěstí

Kopřivnice – Kopřivničtí strážníci se v uplynulých dnech opět nenudili. Do činění měli co dělat s šikovným zlodějem, ale také s několika mladými milovníky bitek a rvaček.

Přes zimu je o saunu zájem

Kopřivnice – Milovníci saunování si v Kopřivnici přijdou na své. Vyhřát se můžou v sauně, infrasauně či sauně finské.

Nový Jičín zažil rekordní vítání nových miminek

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Když se vedení Nového Jičína letos v dubnu rozhodlo po dvacetileté pauze obnovit tradici vítání občánků, zřejmě ani netušilo, jak dalece se tato akce mezi lidmi ujme.

Městem budou pochodovat děti, rodiče i důchodci

Kopřivnice - Malí i velcí, všichni, kteří budou mít chuť a sílu, můžou vyrazit v sobotu 10. října na kopřivnický Pochod všech generací.

Tatra chystá další vlnu propouštění

Kopřivnice - Tatru čeká zřejmě v nejbližších dnech další čistka. Společnost totiž avizovala záměr uvolnit od druhé poloviny října přibližně pětistovku zaměstnanců.

Orlice Gabča našla smrt asi pod proudem

Bartošovice /FOTOGALERIE/ - Unikátní projekt Návrat orla skalního do České republiky zaznamenal velkou ztrátu. Zřejmě po zasažení elektrickým proudem totiž zahynula orlice Gabča, která do volné přírody vylétla v srpnu 2007.

Zloději jízdních kol si nedají pokoj ani na podzim

Nový Jičín - Dopravní prostředky jsou stále terčem zlodějů. Ty jednostopé, především tedy jízdní kola, zloději kradou. Do aut se pak bez špetky studu vloupávají.

Kopřivnice chystá pestrý program

Kopřivnice – Akcemi doslova nabitý je Týden knihoven v Kopřivnici. Na své si zde přijdou děti i dospělí všech věkových kategorií.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT