VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN PLEVA

Martin Pleva

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Náměstek primátora Ostravy řídil opilý!

/DENÍK ZJISTIL/ Vládne školství a sportu v krajském městě. Dobrým příkladem ale mládeži nejde. Náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek řídil opilý a přišel na rok o řidičák. Nic víc ze svého prohřešku ale zatím vyvozovat nehodlá.

Nalaďte se dnes s koledami a Deníkem na pohodovou vlnu

/SEZNAM MÍST, KDE SE BUDE ZPÍVAT NA NOVOJIČÍNSKU/ Celé Česko dnes bude zpívat vánoční koledy. Nesem vám noviny, poslouchejte… Právě touto koledou už tradičně, a pro nás i symbolicky, začíná akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

Česko zpívá koledy: Připojí se i Jaromír Nohavica. Přidejte se také!

Region – Vystoupení Jarka Nohavici se uskuteční v rámci už tradiční akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy. V jeden den a ve stejný čas se bude zpívat pět tradičních koled na desítkách míst v celé republice. Na Novojičínsku například na Masarykově náměstí v Novém Jičíně a v Domově Hortenzie ve Frenštátě pod Radhoštěm.

AKTUALIZOVÁNO

Na Novojičínsku vyhrál jednoznačně Miloš Zeman

Novojičínsko – Zhruba o čtyři procenta nižší než v prvním kole byla na Novojičínsku volební účast ve 2. kole prezidentských voleb. Ze 70 967 platných hlasů získal Miloš Zeman 44 764, což činí 63,47 procenta, pro Karla Schwarzenberga bylo 25 760 voličů, což v procentech dělá 36,52. 

Část ostravské dálnice D1 je opět zpoplatněna

Ostrava - Patnáct set korun na dálniční známku si musejí přichystat řidiči, kteří budou chtít využívat některé úseky autostrády, jež byly ještě v loňském roce kvůli rekonstrukci Svinovských mostů průjezdné zdarma. 

V Mošnově zakotví největší letecký dopravce v Evropě

Ostrava, Mošnov - SmartWings letos otevřela linku z Mošnova do Paříže a po zimní pauze by ji příští rok na jaře měli obnovit. Danube Wings oživila spoj Ostrava Vídeň, který dříve provozovala společnost CCA. Podle zjištění redakce teď navíc chce na Letišti Leoše Janáčka zakotvit v pořadí třetí dopravce.

Jan Světlík: Do Dolní oblasti Vítkovic chceme vrátit život

Ostrava /ROZHOVOR/ - Takřka dvě stě let to bylo místo zasvěcené těžkému průmyslu. Přes brány impozantní Dolní oblasti Vítkovic směli projít jen zaměstnanci „továrny na železo". Tentokrát se sem budou lidé chodit vzdělávat a bavit, říká v rozhovoru pro Deník Jan Světlík, šéf strojírenského holdingu Vítkovice a autor projektu Nové Vítkovice.

Právě potvrzeno: z Mošnova se bude opět létat do Vídně

Ostrava, Mošnov - Každý pracovní den a za poměrně příznivé ceny bude létat z Letiště Ostrava do rakouské metropole slovenská společnost Danube Wings.První spoj vypraví v letadle ATR s kapacitou sedmdesát míst už v pondělí 12. listopadu.

Linka do Paříže bude mít v zimě pauzu, obnoví se lety do Vídně

Ostrava, Mošnov -  Dobrá i špatná zpráva se v těchto dnech objevily kolem mošnovského letiště. Jak zní? Negativní novinkou je, že od 5. listopadu přerušuje na zimu provoz pravidelná linka z Ostravy do Paříže.

K moři sami? Jde to i z Mošnova

Mošnov, Ostrava - Někdo chce mít klid, a tak se svěří do rukou cestovní kanceláře. Dobrodružnější povahy ale rády cestují na vlastní pěst. Platí to i o dovolených u moře. Jaké možnosti jim v tomto směru nabízí mošnovské letiště?

Z Mošnova se začalo létat do Paříže, další linky se chystají

Ostrava /DENÍK SLEDUJE/ - První spoj na nové pravidelné lince do Paříže odstartoval včera vpodvečer z mošnovského letiště. S nízkonákladovou společností SmartWings letělo do francouzské metropole přes sedmdesát cestujících.

Z Ostravy se bude létat do Paříže a středomořských letovisek

Ostrava – Mošnovské letiště konečně prolomilo nepříznivou situaci s nedostatkem pravidelných linek. Na spolupráci se dohodlo s nízkonákladovými aerolinkami SmartWings, které během letního letového řádu zavedou hned třináct nových pravidelných linek.

Jediná zahraniční linka z Mošnova končí

Ostrava - Vedení mošnovského letiště nemá moc důvodů k radosti. Po poklesu počtu odbavených cestujících nyní končí pravidelná linka do Vídně.

Uzavírka svinovských mostů: Jak se 'vymotat' z Poruby?

Ostrava - S úderem dnešní osmé hodiny večerní má začít nejvýznamnější dopravní uzavírka v dějinách Ostravy. Opravy svinovských mostů si vyžádají až do srpna uzavření silnice ve směru z Poruby do centra města pro osobní dopravu.

Oderská Mlýnice bude vrcholem závodů

Ostrava – Jedenáctý ročník jednoho z bikemaratonů v seriálu Kolo pro život – Oderská Mlýnice České spořitelny – odstartuje v sobotu v Klokočůvku u Oder. „Na závod je přihlášeno přes dvanáct set závodníků. Myslím si, že budeme atakovat účastnický rekord,“ těší se ředitel závodu Petr Konečný z pořádající agentury 2K-Bike klub Odry.

Nové letecké linky z Mošnova? Boj o ně je těžký

Mošnov - Zaletět si na víkend do Paříže nebo za nákupy do Londýna. To je z Mošnova stále nereálné. Co brání tomu, aby se z dobře vybaveného letiště stalo místo, odkud budou moci lidé létat do světa?

Mošnovské letiště dál skomírá

Mošnov, Ostrava - Už druhý rok po sobě hlásí letiště v Mošnově pokles počtu cestujících. Loni prý za to nesla částečnou vinu islandská sopka. Pravda ale bude spíše jinde. Jen linky do Prahy a Vídně rozvoj nepřinesou.

Do oprav silnic v kraji jdou miliardy korun

Kraj - Moravskoslezský kraj bude mít k dispozici více prostředků na opravy silnic II. a III. tříd, než původně přepokládal.

Letiště investuje do větší bezpečnosti

Mošnov, Ostrava – Letiště Leoše Janáčka dál posiluje díky evropským dotacím svou bezpečnost. Nyní pořídilo tři cisternové automobilové stříkačky ve zvláštní úpravě přímo pro letiště a další techniku, jako jsou například termokamery, kontejnerové nosiče, vozidlo určené pro přepravu mužstva a měřicí a testovací zařízení pro dýchací techniku.

V Beskydech a Poodří přibudou desetitisíce stromů

Moravskoslezský kraj – Více než sto čtyřicet tisíc stromů – buků, jedlí, dubů a jasanů – vysadí v Moravskoslezském kraji společnost Vodafone ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR. Jeden nový strom bude vysazen za každého zákazníka, který se rozhodne používat pouze elektronické vyúčtování mobilních služeb u zmíněného operátora.

Ikona studené války přistane na Dnech NATO

Mošnov, Ostrava - Fanoušci letectví se opět mají na co těšit. Jubilejní desátý ročník Dnů NATO slibuje nabitý program. Představí se více než sedmdesát kusů letecké techniky armád deseti států

Omezí ČSA lety do Prahy?

Mošnov, Ostrava - Letecké spojení mezi Ostravou a Prahou možná od zimního letového řádu citelně oslabí. ČSA ztrácí zájem o mimopražská letiště a z Mošnova hodlají podle informací Deníku provozovat už jen jeden spoj denně.

Mošnov odbaví dvakrát víc letadel

Ostrava, Mošnov - Na mošnovském letišti nyní mohou najednou odbavit sedm letadel. Původní asfaltovo-betonová plocha totiž byla zvětšena o více než dvacet tisíc metrů čtverečních, tedy téměř dvojnásobně.

Vydejte se na výlety Křížem krajem s rozhlasem

Moravskoslezský kraj – Oblíbená turistická soutěž Křížem krajem, jejíž šestý ročník připravil na prázdniny Český rozhlas Ostrava, startuje už dnes. Po zdolání dvanácti určených cílů mohou soutěžící získat atraktivní ceny, jako zájezdy, horská kola nebo outdoorové vybavení.

Dálnice přinesla komfortnější cestování

Moravskosleszký kraj - Dennodenně za prací do Brna či Prahy, nebo třeba jednou za rok na dovolenou k moři. Už půl roku usnadňuje řidičům cestování napojení tohoto regionu na dálnici D1. Její další zlepšení přijde v srpnu.

Pavel Drobil: Voliči nám spočítali naše hlouposti

Ostrava – Přímo do Prahy odjel sledovat vyjednávání o vládě, v níž by mohl případně získat i ministerské křeslo. Lídr krajské ODS Pavel Drobil tvrdí, že velká koalice s ČSSD pro něj nepřipadá v úvahu.

Lidovci: Utkáme se o úspěch v dalších volbách

Ostrava - Ztratili svého jediného poslance, nepodařilo se jim přehoupnout přes pětiprocentní hranici.

Pavol Lukša považuje výsledek za velký úspěch

Ostrava - Spokojená nálada v sobotu odpoledne panovala ve volebním štábu moravskoslezské TOP 09.

Boeing od společnosti CCA už létá s turisty

Mošnov, Ostrava /FOTOGALERIE/ – Prvním letem z mošnovského letiště do řecké Chanie odstartovala o uplynulém víkendu společnost Central Charter Airlines svou spolupráci s cestovními kancelářemi moravskoslezského regionu. První let letadlem Boeing 737 se uskutečnil pro turisty CK Marted.

Odbavovací plocha letiště se výrazně rozšíří

Ostrava, Mošnov – V areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava dojde k rozšíření odbavovací plochy před terminálem. Po realizaci stavby se odbavovací plocha rozšíří zhruba na padesát tisíc metrů čtverečních a vznikne na ní sedm stání pro letadla.

VIDEO: Na letišti mají simulátor vrtulníku

Mošnov /FOTOGALERIE/ - Unikátní simulátor rozšířeného ruského vrtulníku Mi-171 byl ve středu zprovozněn v budově firmy HTP Ostrava na mošnovském letišti. Má sloužit k výcviku pilotů z celého světa.

TIP: Slezskoostravský hrad vábí na pestrý program

Ostrava – Slezskoostravský hrad je veřejnosti otevřen už od února a měsíc co měsíc nabízí množství zajímavých akcí.

Dálnice D1 byla uzavřena

Ostrava, Hladké Životice /AKTUALIZOVÁNO/ – Chaos v dopravě ve čtvrtek dopoledne podle řidičů panoval na dálnici D1 před Hladkými Životicemi. Bez předchozích upozornění tam totiž byla autostráda ve směru na Prahu uzavřena, směrové cedule poukazující na objízdné trasy chyběly.

Policisté vloni řešili dvaatřicet vražd

Moravskoslezský kraj - Násilnici brali do rukou zejména nože, někteří z nich i stříleli – jeden z nich zabil čtyři lidi.

Smyk na zasněžené cestě: v prvé řadě nohu z plynu

Mošnov /FOTOGALERIE/ - Důležité při jízdě autem nejsou jen dobré reakce řidiče, ale i správně nastavené sedadlo, pořádné držení volantu a samozřejmě také dodržování stanovené rychlosti.

Až se bude psát rok 2065... Jak bude vypadat kraj?

Moravskoslezský kraj – Výstavba Nové Karoliny a dalších velkých projektů v centru Ostravy už budou doufejme dávno hotovy. Dnes stále špatné ovzduší snad bude konečně čisté a dýchatelné. A Baník třeba porazí v důležitém zápase Ligy mistrů Barcelonu před zcela vyprodaným hledištěm moderního svinovského stadionu.

Dálnice D1 zůstává zpoplatněna

Ostrava – Zamítavá odpověď na žádost ostravského primátora Petra Kajnara, který usiluje o udělení výjimky ze zpoplatnění ostravské části dálnice D1, nyní dorazila z ministerstva dopravy na magistrát krajského města. Ministr Gustav Slamečka v dopise potvrdil svůj postoj k této problematice, tedy že všechny nově otevřené dálniční úseky mají být zpoplatňovány.

Dálnice už je celá zpoplatněna

Moravskoslezský kraj - Bez dálniční známky nemají od počátku tohoto roku auta na dálnici z Bohumína do Lipníku nad Bečvou co dělat. Výjimku se zatím nepodařilo vyjednat ani pro takzvaný ostravský úsek autostrády.

Bezlepkové pivo by chtěli pít v celé republice

Ostrava - Jedinečnou specialitu mají nyní na čepu v Zámeckém minipivovaru v Ostravě-Zábřehu. Uvařili zde bezlepkové jedenáctistupňové pivo, které má zdravotní účinky

Historický okamžik: dálnice napojena

Moravaskoslezský kraj - Středa 25. listopadu 2009. Tento den lze považovat za jeden z nevýznamnějších v dějinách tohoto regionu. Moravskoslezský kraj byla konečně napojen na českou dálniční síť a přestal být odříznutým chvostem republiky.

České dráhy si drží dominantní postavení

Moravskoslezský kraj – Většinu vlakových spojení v Moravskoslezském kraji budou dalších deset let zajišťovat České dráhy (ČD). Dlouhodobou nabídku tohoto dopravce 18. listopadu přijalo krajské zastupitelstvo.

Letiště je po Ruzyni nejmodernější v zemi

Mošnov – O letišti v Mošnově se debatovalo také na říjnovém zasedání zastupitelstva Moravskoslezského kraje, které je jeho vlastníkem.

Dálnice bude zpoplatněna hned po otevření

Novojičínsko - Už za čtrnáct dní budou moci řidiči z tohoto regionu „pohodlně“ cestovat po nové dálnici dále do dalších koutů republiky. Kromě jednoho úseku k tomu budou hned od počátku potřebovat dálniční známku.

Po dálnici do Prahy už za měsíc

Moravskoslezský kraj - Přesně měsíc před Vánoci dostanou řidiči v kraji dlouho očekávaný dárek. Ostravsko už nebude dálničně odříznuto od zbytku republiky. Dálnice D 47 se spojí s autostrádou D 1 vedoucí přes Brno do Prahy.

Kraj schválil změny na mošnovském letišti

Mošnov - Navýšení základního kapitálu a změna v představenstvu společnosti. Dva body týkající se Letiště Leoše Janáčka měli ve středu na programu krajští zastupitelé a oba schválili.

Linka Ostrava - Mnichov má za sebou premiéru

Mošnov, Mnichov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Slavnostní přivítání a pamětní perníková srdce jako dárek čekaly na mnichovském letišti na pasažéry premiérového letu nové pravidelné linky mezi moravskoslezskou a bavorskou metropolí. Reportér Deníku tento let absolvoval a přináší exkluzivní reportáž.

Z Mošnova na Oktoberfest za hodinu a půl

Mošnov - Chcete se podívat na pivní svátek Oktoberfest? Pak můžete z Ostravy do Mnichova vyrazit letadlem. Do bavorské metropole začíná z Mošnova od pátku létat nový pravidelný spoj.

Konečná: Nejsem jen poslankyně, ale především žena

Ostrava, Nový Jičín - „Nejsem jen poslankyně, ale především žena“ říká v rozhovoru pro Deník Kateřina Konečná, jednička na kandidátce moravskoslezských komunistů.

Rok od tragédie ve Studénce: hrůzné vzpomínky zůstávají

Studénka - Magické osmičky visí jako memento nad vlakovým neštěstím, které se stalo přesně před rokem ve Studénce na Novojičínsku. Vlak Comenius EC108 narazil 8. srpna 2008 do zřícené mostní konstrukce. Zemřelo osm lidí.

V Mošnově vyroste lakovna letadel

Mošnov - Dohodu o společné výstavbě nové lakovny pro letadla, která bude stát u letiště v Mošnově, uzavřely v těchto dnech společnosti Central Connect Group (CCG) ze skupiny Geofin a francouzská Finaero.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT