VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN PLEVA

Martin Pleva

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Ostravě zemřel muž na prasečí chřipku

Ostrava/AKTUALIZOVÁNO/ - Na komplikace spojené s prasečí chřipkou a na následný zápal plic zemřel v pátek v ostravské Fakultní nemocnici muž středního věku z Karvinska.

Dálnice bude zpoplatněna hned po otevření

Novojičínsko - Už za čtrnáct dní budou moci řidiči z tohoto regionu „pohodlně“ cestovat po nové dálnici dále do dalších koutů republiky. Kromě jednoho úseku k tomu budou hned od počátku potřebovat dálniční známku.

Mezi krajskou koalicí a opozicí to i po roce stále vře

Ostrava- Co je pro jedny bílé, druzí vidí jako černé. Současné vedení Moravskoslezského kraje složené z představitelů ČSSD a KSČM se se svými předchůdci ve vedení hejtmanství – bývalou koalicí ODS a KDU-ČSL – neshodne takřka v ničem. Poplatky ve zdravotnictví počínaje, výstavbou vědecké knihovny konče. Nynější oranžovo-rudá krajská vláda je v čele hejtmanství právě rok – co se jí povedlo udělat, a co naopak nevyšlo vůbec? Čtěte dvojrozhovor s hejtmanem kraje a jedním z hlavních opozičních zastupitelů.

Po dálnici do Prahy už za měsíc

Moravskoslezský kraj - Přesně měsíc před Vánoci dostanou řidiči v kraji dlouho očekávaný dárek. Ostravsko už nebude dálničně odříznuto od zbytku republiky. Dálnice D 47 se spojí s autostrádou D 1 vedoucí přes Brno do Prahy.

Kraj schválil změny na mošnovském letišti

Mošnov - Navýšení základního kapitálu a změna v představenstvu společnosti. Dva body týkající se Letiště Leoše Janáčka měli ve středu na programu krajští zastupitelé a oba schválili.

Linka Ostrava - Mnichov má za sebou premiéru

Mošnov, Mnichov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Slavnostní přivítání a pamětní perníková srdce jako dárek čekaly na mnichovském letišti na pasažéry premiérového letu nové pravidelné linky mezi moravskoslezskou a bavorskou metropolí. Reportér Deníku tento let absolvoval a přináší exkluzivní reportáž.

Z Mošnova na Oktoberfest za hodinu a půl

Mošnov - Chcete se podívat na pivní svátek Oktoberfest? Pak můžete z Ostravy do Mnichova vyrazit letadlem. Do bavorské metropole začíná z Mošnova od pátku létat nový pravidelný spoj.

Konečná: Nejsem jen poslankyně, ale především žena

Ostrava, Nový Jičín - „Nejsem jen poslankyně, ale především žena“ říká v rozhovoru pro Deník Kateřina Konečná, jednička na kandidátce moravskoslezských komunistů.

Rok od tragédie ve Studénce: hrůzné vzpomínky zůstávají

Studénka - Magické osmičky visí jako memento nad vlakovým neštěstím, které se stalo přesně před rokem ve Studénce na Novojičínsku. Vlak Comenius EC108 narazil 8. srpna 2008 do zřícené mostní konstrukce. Zemřelo osm lidí.

V Mošnově vyroste lakovna letadel

Mošnov - Dohodu o společné výstavbě nové lakovny pro letadla, která bude stát u letiště v Mošnově, uzavřely v těchto dnech společnosti Central Connect Group (CCG) ze skupiny Geofin a francouzská Finaero.

Pestrobarevný kolotoč jménem Colours se rozjíždí

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Událost, která nemá obdoby. Nejpohodovější festival nabízející nepřeberné množství hudebních žánrů, ale i divadelní lahůdky a další program, jenž nenechá návštěvníky ani na chvíli odpočinout. To je čtyřdenní maraton jménem Colours of Ostrava.

Mošnov dostane elektřinu, průmyslová zóna může růst

Mošnov, Ostrava - Společnost ČEZ a město Ostrava se dohodly s majiteli pozemků. Do konce roku bude mít díky tomu průmyslová zóna v Mošnově dostatek elektrické energie pro nové investory. Rekonstruovat se bude i železnice.

Hyundai má první kolektivní smlouvu

Nošovice - Historicky první kolektivní smlouvu podepsalo v pátek odpoledne vedení společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s odborovou organizací svou.

Dálnice hlásí zpoždění. Na Prahu ale letos bude

Moravskoslezský kraj - Pro řidiče i firmy na Ostravsku je potřebná jako sůl. Via Moravica neboli dálnice D 47. Její výstavbu však ohrožuje nedostatek financí. Termíny dokončení se tak posouvají a místní politici bijí na poplach…

Z Mošnova se bude létat do řecké Prevezy

Mošnov - Z mošnovského letiště začne od poloviny června létat dvakrát týdně pravidelná linka do řecké Prevezy. Létat se bude v úterky a pátky na křídlech SmartWings – nízkorozpočtových aerolinek provozovaných českou soukromou leteckou společností Travel Service.

Havarovaná letadla budou jako v peřince

Mošnov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Pilot nekočíroval na mošnovské přistávací dráze Boeing 737. Utrhl přední kolo a stroj se „čumákem“ zabořil do země. Na místo okamžitě vyjíždí tým letištních hasičů.

Policie hledá bankovního podvodníka

Moraskoslezský kraj - S žádostí o pomoc při hledání pachatele trestného činu podvodu se policisté obracejí na veřejnost. Pátrají po muži, který by mohl pocházet z Ostravska, popřípadě ze severní Moravy.

SMP: více zákazníků, ale méně prodaného plynu

Moravskoslezský kraj - Společnost Severomoravská plynárenská (SMP) svým zákazníkům v loňském roce prodala 13,4 milionu megawatthodin zemního plynu. To je o více než dva miliony megawatthodin méně, než v roce 2007.

Stát si na dálnici D 47 půjčí od evropské banky

Ostrava – Dvě a půl miliardy korun je potřeba získat, aby mohla být ještě letos aspoň částečně zprovozněna dálnice mezi Ostravou a Prahou. Vláda v demisi si chce potřebné peníze na cesty vypůjčit.

VIDEO: Zoo otevřela amazonský prales

Ostrava – V ostravské zoo byla v sobotu otevřena nová expozice. Kromě opiček jsou v ní k vidění i pestré žabky či trnucha – zástupce paryb.

Ohrožená dálnice D 47 na Prahu letos bude. Snad

Ostrava - Čtyřpruh z Bílovce do Hladkých Životic, dvoupruh pak dál do Bělotína. V takovém rozsahu by měly být letos v listopadu otevřeny dva rozestavěné úseky dálnice D 47, které spojí ostravskou část autostrády s dálnicí D 1 směrem na Prahu.

Kulináři v Klímkovicích vítali jaro

Klimkovice – Soutěž o nejoriginálnější kraslici, představení typických velikonočních jídel Slezska, vazby květin a také ochutnávky zdravých jarních salátů a povzbuzujících míchaných nápojů. To vše bylo součástí akce s názvem Vítání jara, která se v úterý uskutečnila v prostorách Klimkovických sanatorií. Gastronomickou akci pro tamní pacienty, ale i širokou veřejnost už potřetí pořádala Střední škola společného stravování z Ostravy-Hrabůvky.

Tragická srážka tramvají rok poté: zabezpečení jednokolejky je ve finále

Ostrava - Konečně bezpečnější by měla být už od pondělí jízda tramvají číslo pět po jednokolejce ze zastávky Vřesinská do Zatiší a zpět. Práce na instalaci zabezpečovacího zařízení na této trati totiž právě vrcholí.

Mošnov vyhlíží letní sezonu. Cestujícím připravil novinky

Ostrava - Do letní sezony už vstoupila letecká doprava v Mošnově. Pravidelné linky provozované z ostravského letiště mají od tohoto týdne nové letové řády, na cestující ale čekají i další novinky.

Chcete nový pas? Ukažte prsty

Ostrava - Jako při výslechu v americké detektivce si mohou připadat lidé, kteří si nyní přijdou vyřídit nový cestovní doklad. Ve speciální kabince je totiž nejen vyfotografují, sejmuty jim budou i otisky prstů.

Zažloutlými tisky lze listovat i na internetu

Ostrava - Na převodu starých dokumentů do digitální podoby pracuje nyní Moravskoslezská vědecká knihovna. „Bude to nekonečný příběh,“ říká k projektu ředitelka knihovny Lea Prchalová.

Superpočítač bude chránit obyvatelstvo

Ostrava - V parafrázi na populární seriál Návštěvníci by měl být v Ostravě v budoucnu umístěn „Centrální Mozek Lidstva“. Superpočítač, který bude umět řešit nejnáročnější problémy, nebude mít v republice obdoby.

Pokušení, lívanečky a obláček aneb Studenti připravovali tvarohové dezerty

Klimkovice – Studenti druhých ročníků oboru kuchařská práce ve středu předvedli své kulinářské umění na soutěži, kterou pořádala Střední škola odborná a speciální na Komenského ulici v Klimkovicích.

Sdružení BytyOKD očekává dosud utajovanou smlouvu

Ostrava - Do Prahy na ministerstvo financí se v těchto dnech vydali zástupci sdružení BytyOKD. Chtějí totiž dosáhnout například toho, aby byla zveřejněna smlouva mezi Fondem národního majetku a společností Karbon invest z roku 2004 o koupi akcií společnosti OKD.

Hyundai zase hledá lidi

Nošovice - Nošovická automobilka Hyundai obnovila nábor zaměstnanců pro druhou směnu. Podle mluvčího společnosti Petra Vaňka za to může rostoucí poptávka po vozech Hyundai i30 a i30 cw, které se vpodbeskydské továrně vyrábějí.

Na opravy do Mošnova bude mířit více boeingů

Mošnov - Opravárenské a servisní centrum společnosti Job Air– CEAM, jež se nachází se na mošnovském letišti, uzavřelo vtěchto dnech významnou smlouvu ospolupráci se společností GE Commercial Aviation Services (GECAS).

Prodloužená Místecká: stavba v plném tempu

Ostrava - Zhruba dva a půl kilometru dlouhý dálniční přivaděč napojí zjedné strany oblast Frýdecko-Místecka na dálnici D 47.Zdruhé strany svede řidiče ztéto autostrády do centra Ostravy. Vprovozu má být vlednu2011.

Ostravská vagonka nabírá zaměstnance

Ostrava - Pozitivní zpráva včasech krize přišla vtěchto dnech zostravské Škody Vagonka. Díky mnoha zakázkám na elektrické patrové jednotky začala stavět nový výrobní a skladovací areál srozsáhlým zázemím za 240milionůkorun.

Dálnice letos zřejmě nebude

Ostrava - Řidiči mohou zase začít zoufat. Tolik očekávané napojení tohoto regionu po dálnici směrem na hlavní město totiž nebude snejvětší pravděpodobností hotovo na podzim letošního roku, jak se původně předpokládalo.

Hyundai odhalil žhavé novinky

Nošovice, Ostrava - Původně měly být ještě pár dní zahaleny rouškou tajemství. Jejich linie měli jako první obdivovat až návštěvníci blížícího se autosalonu vŽenevě. Nakonec však byla krycí plachta ze tří nových vozů slogem automobilky Hyundai na kapotě stržena užvčera.

Kraj dotuje osvětu v životním prostředí

Moravskoslezský kraj - Rada Moravskoslezského kraje vyhlásila na svém únorovém zasedání dotační program na podporu aktivit voblasti životního prostředí. Vrozpočtu kraje je na jeho realizaci vyčleněno pro letošní rok celkem jeden a půl milionukorun.

Obrazy za miliardy lákají do galerie tisíce lidí

Ostrava - Sváry zření – unikátní výstava českého moderního umění přelomu 19. a 20. století – spěje do finále. Před sebou má už jen necelý měsíc. Padne nakonec magická hranice dvaceti tisíc návštěvníků?

Kontroly, stížnosti, pokuty aneb Nelehká ochrana ovzduší v praxi

Ostrava - Kontrolovat domkaře vypouštějící do ovzduší kouř nejhoršího kalibru není vůbec jednoduché. Potvrzují to informace zodboru životního prostředí ostravského magistrátu, který vloňském roce řešil zhruba pětačtyřicet stížností na smrad šířící se ze sousedova komínu.

Půvabné cvičitelky aerobiku se v Ostravě utkaly o titul Miss

Ostrava – V soutěži týmů se jí už podařilo vyhrát dokonce mistrovství světa v aerobiku. Teď slaví i velký individuální úspěch. Táňa Bednářová se v sobotu 24. ledna večer stala v Ostravě vítězkou soutěže Miss Aerobik 2008.

Filozofická fakulta se otevře veřejnosti

Ostrava - Pod pokličku Filozofické fakulty Ostravské univerzity mohou nahlédnout zítra a vsobotu zájemci ovysokoškolské studium.

Na Hyundai dolehla krize

Ostrava, Nošovice– Optimisté vnošovické automobilce po Novém roce vystřízlivěli a už realisticky začínají vnímat dopady celosvětové finanční krize. Oden zkrátili pracovní týden, zastavili nábor dalších zaměstnanců.

Na kraj dolehnou třeskuté mrazy

Moravskoslezský kraj - Že by v příštím týdnu roztál led na rybnících či sníh na kopcích – toho se děti, které mají rády zimní dovádění venku, nemusejí ani přinejmenším obávat. Teploty totiž půjdou hlouběji a hlouběji pod bod mrazu.

Anketa: Ježíšek drtivě porazil Santu Clause

Region - Nejkurióznější dárek? Kapr, nebo řízek? Stromek živý, nebo umělý? Na tyto a další otázky odpovídaly ve vánoční anketě Deníku mnohé známé osobnosti tohoto regionu.

Milionová pokuta pro dopravní podnik platí

Vřesina/Ostrava – Drážní inspekce trvá na milionové pokutě pro Dopravní podnik Ostrava, kterou mu udělila letos v červnu a proti níž se ostravský přepravce následně odvolal na ministerstvu dopravy.

Obchody zažily předvánoční nápor

Ostrava - Kolony aut sunoucí se knákupním centrům, přecpaná parkoviště, ale hlavně obchody praskající ve švech. Krize nekrize, předposlední adventní víkend brali Ostravané nákupy dárků doslova útokem.

Po sedmiletém útěku zadrželi vraha Švédové

Ostrava– Střelec, který před sedmi lety zabil vjednom zostravských barů jednoho muže a další dva lidi zranil, byl po útěku na Balkán vtěchto dnech zatčen. Osudnou se mu stala cesta do Švédska.

Realitní kancelář Rekin nadále mlčí

Ostrava - Trestních oznámení na zavřenou realitní kancelář přibývá. Lidé chtějí zpět své miliony.

Dálnice se rozrůstá o další úsek

Ostrava, Bílovec - Autostráda sprozatímním názvem D 47je od dnešního dne (25. listopadu) delší odalších patnáct a půl kilometru. ZOstravy do Prahy se ale řidiči po dálnici pohodlně dostanou až ve druhé polovině příštíhoroku.

Brownfieldů je dost, zájemci o ně však chybějí

Moravskoslezský kraj - Opuštěné továrny, vyhaslé pece nebo rozpadlé zemědělské usedlosti – takových míst je v Moravskoslezském kraji podle odhadů agentury CzechInvest až 1350.

Letadlo mělo problémy. Budou cestující odškodněni?

Ostrava, Mošnov - Nepříjemným způsobem začala vpátek po poledni dovolená zhruba sto dvaceti lidem, kteří měli zmošnovského letiště letět za sluncem do Egyptské Hurghady. Motor Boeingu 737patřícímu společnosti ČSA, na jehož palubě zprvu spokojeně seděli, totiž při startu poškodilpták.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT