VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL BURDA

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Valašská rally je tady! Žhavou novinkou je městská erzeta

Úvodní podnik Autoklubu MČR v rally 2018 zavede o posledním březnovém víkendu jezdce závodních speciálů na řadu míst Novojičínska.

Beskydská magistrála nabízí pětadvacet kilometrů strojově upravené stopy

Sněžení ve vyšších polohách v minulých dnech udělalo radost příznivcům běžeckého lyžování. Od pátku si běžkaři konečně užívají upravenou běžeckou stopu Beskydské magistrály: Soláň Vsacký Cáb Dušná Vsetín.

Vařiče pervitinu sledovala policie měsíce. Varnu měl i na Novojičínsku

Před soudem a následně ve vazební věznici skončil v závěru minulého týdne čtyřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm. Provinil se výrobou pervitinu.

Práce na obnově vyhořelého Libušína nepřerušila ani zima

Tesaři pracující na obnově chaty Libušín na Pustevnách si neodpočinou ani přes zimu. Přesunuli se do dílen, kde vyřezávají ornamenty na stropních trámech a dřevěných prvcích do interiéru stavby.

Pustevny na čtyři dny obsadí řezbáři

Třetí ročník řezbářského sympozia s názvem Dřevěné Pustevny začíná ve čtvrtek 18. května na Pustevnách v Beskydech. Potrvá čtyři dny do neděle 21. května.

VIDEO: Tesaři na Bystřičce opracovávají trámy pro Libušín

Údery seker se rozléhají areálem bývalého zemědělského družstva v Bystřičce na Vsetínsku. Řemeslníci firmy Teslice CZ tady začali opracovávat trámy určené na obnovu vyhořelé kulturní památky Libušín na Pustevnách.

Další miliony na Libušín, který už rozebírají řemeslníci

Pět milionů korun věnuje hejtmanství na obnovu vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách. O uvolnění peněz rozhodli na svém zasedání krajští zastupitelé.

Začala obnova Libušína

Do tří let by na Pustevnách měla znovu stát chata Libušín. Valašské muzeum již předalo památku firmě, která ji znovu postaví.

Soud případ Libušín vrací zpět státnímu zástupci

Okresní soud ve Vsetíně se prozatím nebude zabývat případem vyhořelé chaty Libušín. V neveřejném jednání se rozhodl vrátit kauzu zpět státnímu zástupci. 

Skanzen chystá unikátní výstavu krojů, bude stát dvacet milionů

/ZAUJALO NÁS/ Přípravu unikátní dlouhodobé výstavy valašských krojů a tradičního textilu zahájili ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Vznikne do podzimu ve výstavním objektu Sušák.

Libušín opraví Brňáci. Jurkovičův klenot vyroste znovu do tří let

Do tří let bude stát znovu klenot z Pusteven, vyhořelá chata Libušín architekta Dušana Jurkoviče. Slíbil to během pondělního odpoledne v ruinách Libušína ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

Hřebenovka na Radhošť je prý prašná a špatná

Kritika se snesla na pracovníky Lesů České republiky za způsob, jakým zrekonstruovali hřebenovou cestu vedoucí z Pusteven na Radhošť.

Na Libušín padne tři sta kubíků jedlové kulatiny

Rožnov pod Radhoštěm - Výšky několika desítek centimetrů dosahují svazky s projektovou dokumentací k obnově vyhořelé chaty Libušín, které leží na pracovním stole Milana Gesiericha ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

OHLÉDNUTÍ: Na Radhošť se navzdory vedru vydaly tisíce poutníků

Radhošť /FOTOGALERIE/ – Posvátná beskydská hora Radhošť je každý rok – vždy 5. července – cílem tisíců lidí z řad věřících i běžných turistů. Koná se zde tradiční Cyrilometoděj­ská pouť.

Kartel stavebních firem úřad potrestal milionovou pokutou

Pokutou bezmála šest milionů korun potrestal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) novojičínskou stavební společnost Nosta, s. r. o., a BS Vsetín, s. r. o., za uzavření kartelové dohody.

V Rožnově pod Radhoštěm začíná dlouho očekávaná stavba. Řidiče čekají omezení

Zúžené jízdní pruhy, nižší povolená rychlost, dočasné objížďky a jistě také zdržení čekají již brzy na motoristy projíždějící Rožnovem pod Radhoštěm.

Na Pustevny se vrátí ukradená kasička sbírky pro Libušín

Kasičku připevněnou na terase sousedního hotelu Maměnka nejprve na konci června vykradl osmačtyřicetiletý muž ze Zubří. Odnesl si několik tisíc korun, policisté jej však dopadli a letos v únoru z krádeže obvinili. Vloni v srpnu si ale pokladničku vyhlédl zloděj znovu.

Libušín začnou řemeslníci stavět na podzim roku 2016

Rožnov pod Radhoštěm - Před rokem v noci na 3. března zachvátil rozsáhlý požár chatu Libušín na Pustevnách v Beskydech. Oheň národní kulturní památku, kterou navrhl slovenský architekt Dušan Samo Jurkovič, nevratně poničil.

Oprava Libušína se zpožďuje

Oprava požárem zničené památky Libušín na Pustevnách nabere zřejmě několikaměsíční zpoždění. Důvodem jsou administrativní problémy.

Arabové chtějí investovat v Rožnově, lidé se bojí

Rozporuplné pocity a obavy vyvolala v uplynulých dnech informace, že investor ze Saúdské Arábie získal do vlastnictví pozemky v Rožnově pod Radhoštěm.

Česká pošta vydala známky s velkými šelmami z Beskyd

Beskydy – Velké šelmy z Beskyd pronikly na poštovní známky. Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se v neděli 28. září uskuteční křest nového známkového archu nazvaného Beskydy – Kraj velkých šelem.

Ochránci přírody čistí hřeben Radhoště, o borůvky prý turisté nepřijdou

Radhošť, Beskydy – Ochránci přírody ze sdružení Salamandr v Rožnově pod Radhoštěm se pustili do obnovy horských pastvin v Beskydech.

Colours podpoří Libušín, na Pustevny zvou Planta

Rožnov pod Radhoštěm, Pustevny - Smutný osud Libušína, chlouby beskydských Pusteven, zasáhl také organizátory festivaluColours of Ostrava, a proto se chtějí na jeho obnově podílet.

Na Valašské zahradě se představí více než stovka prodejců

Areál Sport campu TJ Rožnov pod Radhoštěm od čtvrtku do neděle (1. – 4. května) hostí pátý ročník prodejně výstavních zahradnických trhů Valašská zahrada.

Ve Zvonici připomněli jarní zvyky karpatské oblasti

Soláň – Informační centrum Zvonice na Soláni na Horním Vsacku v neděli odpoledne doslova praskalo ve švech.

VIDEO: Skanzen žil po tři dny oslavou Velikonoc

Rožnov pod Radhoštěm /REPORTÁŽ/ – Fronta zájemců o vstupenky do Dřevěného městečka se táhne desítky metrů od budovy centrálních pokladen.

Odhad odborníků: Libušín lze znovu postavit za 60 milionů

Rožnov pod Radhoštěm, Pustevny - Od ničivého požáru, který zdevastoval národní památku Libušín na Pustevnách, uplynulo šest týdnů.

Dělníci Libušín zajistí a pak nadstřeší

Pustevny, Rožnov pod Radhoštěm - Před více než týdnem rozsáhlý požár nenávratně poškodil cennou národní kulturní památku Libušín na Pustevnách.

Pokladny pro sbírku na Libušín vyrábějí ve Valašské Bystřici

Valašská Bystřice, Pustevny – Rozsáhlý požár, který před týdnem zdevastoval Libušín na Pustevnách, vyvolal velkou vlnu solidarity.

Na účtu pro Libušín už je 620 tisíc korun

Vysokým tempem přibývají peníze na sbírkovém účtu na obnovu požárem zničené památky Libušín na Pustevnách.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Libušín k zemi nepůjde. Podepře jej ocelové lešení

Před patnácti lety se Vlastimil Škarpa se svými spolupracovníky ze vsetínské stavební firmy podílel na zásadní rekonstrukci Jurkovičových staveb na Pustevnách.

Z Alšových maleb Libušína nezbylo nic. Předpokládaná škoda je 80 milionů korun

„Jestli to někdo schválně zapálil, zasloužil by useknout ruce," rozčiloval se v pondělí dopoledne při pohledu na doutnající trosky Libušína Pavel Marek z Rožnova pod Radhoštěm. Podobné myšlenky se zřejmě honily v hlavách také ostatních turistů, kteří se na Pustevnách objevili.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Libušín na Pustevnách zachvátily plameny, střecha se zřítila

Historickou chatu Libušín od známého architekta Dušana Jukoviče na Pustevnách zachvátily v pondělí po půlnoci plameny. Vzhledem k rozsahu požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Začíná druhý ročník Valachy Tour, běžkaři vymění lyže za boty

Velké Karlovice – Letošní zima chudá na přírodní sníh ovlivní začátek druhého ročníku Valachy Tour, seriálu závodů v různých sportovních disciplínách, který pořádá Resort Valachy Velké Karlovice.

Výstava ve skanzenu připomíná fenomén rožnovské Tesly

Pětašedesátiletou historii národního podniku Tesla v Rožnově pod Radhoštěm a jeho vliv na vývoj města připomíná výstava v budově Sušáku v rožnovském Valašském muzeu v přírodě.

Místo sněhu pracovaly děti na Pustevnách s barvami

Pustevny, Beskydy – Na Pustevnách pokračoval o uplynulém víkendu šestnáctý ročník Mezinárodního sochařského sympozia Sněhové království 2014. Na programu byla tentokrát soutěž školních týmů.

Skanzen letos nabídne novinky, přibude i noční prohlídka

Pětačtyřicet pořadů cyklu Valašský rok nabídnou v letošním roce návštěvníkům pracovníci Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Zároveň vyhlásili celoroční fotografickou soutěž pro veřejnost nazvanou Valašský rok ve fotografii.

Na bále v Zašové rozdávali folkloristé tablety

Pravidelní návštěvníci valašských bálů pořádaných folklorním souborem Soláň z Rožnova pod Radhoštěm se vyznačují nebývalou dochvilností.

Skanzen v Rožnově naplnilo jarmareční veselí

Rožnov pod Radhoštěm – Živá lidská řeka se líně proplétá uličkami Dřevěného městečka skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.

Podívejte se, kam na Valašsku bez řetězů nedojedete

Valašsko – Zima klepe na dveře, silničáři proto jako každý rok zveřejnili úseky silnic, které nebudou udržovat. Také místa, kde musí řidiči počítat s povinnou zimní výbavou či sněhovými řetězy.

Valašská zahrada už od pátku

Rožnov pod Radhoštěm - Areál Sport Campu v Rožnově pod Radhoštěm se od nadcházejícího pátku do neděle promění v rozkvetlou valašskou zahradu. Na stejnojmenných zahradnických trzích tentokrát příchozím nabídne svůj sortiment přibližně stovka prozatím přihlášených prodejců.

Pastýři přihnali ovce na Pustevny, v sobotu je cílem Rožnov

Rožnov pod Radhoštěm – Budíček je kolem šesté hodiny ráno. Dvě, tři hodiny se ovečky popasou a kolem deváté je možné vyrazit na cestu. „Je to krásný pocit, opravdový návrat ke kořenům a také jistá forma relaxu," popisuje Michal Milerski z Nýdku na Třinecku své dojmy z účasti na mezinárodním projektu Karpatský redyk, který se v těchto dnech chýlí ke svému závěru.

Tajemná schránka z Radhoště ukrývala knihu a plakát

Radhošť, Frenštát p. R. - Knihu a propagační plakát ukrývala tajemná schránka z Radhoště, kterou za přítomnosti médií slavnostně otevřeli na frenštátské radnici.

Ve skanzenu se sejdou mistři ostrých dlát

Rožnov pod Radhoštěm – Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se v sobotu sejdou mistři řezbářského řemesla. Již posedmnácté se tady uskuteční akce nazvaná Hejův nožík na počest osobitého valašského řezbáře Josefa Heji z Halenkova.

OBRAZEM: Na Kohútce se setkali lidé dobré vůle

Kohútka – Areál horského hotelu Kohútka oblehly v sobotu po poledni stovky návštěvníků. Posedmé se zde konalo tradiční Setkání lidí dobré vůle, tentokrát navíc u příležitosti oslav 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje.

K cyrilometodějské kapli na Radhošti zamířili poutníci

Pustevny /FOTOGALERIE/ – Po hřebenové cestě z Pusteven na Radhošť se v pátek 5. července 2013 vydaly početné stovky poutníků a turistů. 

Výhled z Velkého Javorníku brzy lidem zpříjemní nová rozhledna

Beskydy – Seznam rozhleden v regionu bude ještě letos v srpnu bohatší o novou položku.

Hradišťan zahraje proti těžbě plynu

Rožnov pod Radhoštěm - Cimbálové muziky Hradišťan a Kotula podpoří koncertem boj proti těžbě břidličného plynu na Valašsku.

Lidé ze Schottu zřejmě znovu získají práci

Valašské Meziříčí, Meins – Částečná naděje svitla pěti stům propouštěným zaměstnancům firmy Schott Solar ve Valašském Meziříčí, která tento týden ve městě ukončuje výrobu solárních panelů.

Schott stopne výrobu tento týden

Valašské Meziříčí - Měla to být jejich derniéra. V úterý si měli naposledy odpíchnout a poprvé projít vrátnicí do světa nezaměstnaných. Přesto půjdou pracovníci společnosti Schott do fabriky i ve čtvrtek.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT