VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA CHLEBOUNOVÁ

Miroslava Chlebounová / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Za výbuchem v domě možná stála msta

Frenštát p. R. –   Bydlel v přízemním bytě a byl známý jako notorický stěžovatel, který znepříjemňoval život svému okolí. Redakci Deníku kdysi oslovil s tím, že mu nechce zaplatit jedna frenštátská právnička za práci, kterou u ní provedl.

Úleva pacientů. Žádné oddělení krajských nemocnic se neruší

Moravskoslezský kraj - Nemocnice se dohodly se zdravotními pojišťovnami na úhradách za péči a většina z nich už podepsala smlouvy.

Chlapci z Novojičínska vážně zranila obličej podomácku vyrobená petarda

Region – Při silvestrovských oslavách dvanáctiletému chlapci z Novojičínska vážně zranila obličej podomácku vyrobená petarda. Sedmačtyřicetiletý muž z Frýdku-Místku přišel o články dvou prstů, když mu po půlnoci explodovala v ruce zábavní pyrotechnika.

Podvyživení senioři? Přibývá jich

Ostrava - Mně stačí bílá káva a rohlík, slýchají stále častěji ostravští lékaři. V ordinacích se setkávají s podvyživenými seniory, přibývají i ti, o kterých se dá říct, že hladovějí.

Stále mladší děti končí u neurologa. Kvůli počítačům

Moravskoslezský kraj /TÉMA + ROZHOVOR/ - Do ostravské ordinace dětské neuroložky Andrey Zakoutové nedávno přišli zoufalí rodiče čtyřleté Terezky. Bezproblémová holčička se jim před očima měnila v nezvladatelné, neklidné, plačtivé a vzteklé dítě, které začalo ničit věci a ubližovat kamarádům ve školce.

Nemocnici dostane pod křídla Agel

Nový Jičín - Vyléčit novojičínskou nemocnici z bídného hospodaření má její pronájem zdravotnickému holdingu ocelářského magnáta Tomáše Chrenka. Pod křídla Agelu nemocnice přejde od Nového roku. Co to bude pro pacienty a zaměstnance znamenat?

Vyléčit nemocnici se pokusí Agel, kraj mu ji pronajme

Nový Jičín, Ostrava - Dluhy novojičínské nemocnice se vyšplhaly na téměř tři sta milionů korun. Jak se jich zbavit? Pronajmout nemocnici zdravotnickému holdingu Agel, míní krajští zastupitelé.

Pronájem nemocnice? Hledejte jiné řešení!

Nový Jičín, Ostrava - Ještě minulý týden bylo vedení kraje přesvědčeno o tom, že nejlepší možný způsob, jak vyléčit novojičínskou nemocnici ze špatné ekonomické situace, je pronajmout ji společnosti Agel. Ve středu, po návštěvě špiček ČSSD v regionu je to jinak.

Krize zažehnána, většina lékařů v kraji zůstane

Moravskoslezský kraj - Nemocniční lékaři na odchodu začnou stahovat své výpovědi příští týden. Alespoň to předpokládá vedení Moravskoslezského kraje a šéfové špitálů. Část z nich asi přece jen odejde.

Záchranáři otevřeli nové informační centrum

Moravskoslezský kraj – Lidé, kteří potřebují získat odpověď na otázky týkající se zdravotnictví, dostanou žádané informace v novém informačním centru. V pondělí 3. ledna ho zprovoznilo Územní středisko záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Chybějí zubaři i praktičtí lékaři

Moravskoslezský kraj - Nemocní lidé v kraji mohou mít brzy potíže. Kvůli ekonomické krizi nejspíš budou chybět ve zdravotnictví peníze, v regionu je nedostatek zubařů i praktických lékařů. Ubudou zřejmě akutní lůžka v nemocnicích.

Kraj přestal proplácet zdravotnické poplatky

Moravskoslezský kraj – Pacienti, kteří využili možnost nechat si v krajských zdravotnických zařízeních proplatit třicetikorunové regulační poplatky, o tuto výhodu přišli. Krajští radní rozhodli, že od čtvrtku je kraj už nebude ze svého rozpočtu proplácet.

Po povodních bude zřejmě více komárů

Moravskoslezský kraj – Zaplavené lidi zřejmě začnou v nejbližších dnech trápit také komáři. Hygienici očekávají jejich vyšší výskyt v okolí řeky Odry na Novojičínsku, v ostravských částech v Polance nad Odrou, Koblově a Antošovicích a v oblasti Bohumína. Na Karvinsku pak v okolí řek Petrůvky a Olše. Hygienici ve spolupráci se starosty postižených obcí začali ihned po opadnutí vody mapovat terén a vytipovávat možná líhniště komárů.

Lubomír Zaorálek: Strana potřebuje změny

Ostrava – Česká strana sociálně demokratická si v kraji udržela svoje pozice a parlamentní volby vyhrála. Její lídr Lubomír Zaorálek ale míní, že je to jen náplast.

Volit v kraji může přes milion občanů

Ostrava – Ve stálých seznamech voličů je v Moravskoslezském kraji zapsáno 1 015 737 občanů, kteří mohou volit v 1315 volebních okrscích.

Po dva dny je nyní občan králem

Moravskoslezský kraj - Kdo nám bude v příštích čtyřech letech vládnout? Co od státu dostaneme a co mu budeme muset dávat? Odpověď i na tyto otázky dostaneme po parlamentních volbách. Ty začínají právě v pátek 28. května.

Politické strany přerušily kvůli povodním kampaň

Moravskoslezský kraj- Volební kampaně v Moravskoslezském kraji některé politické strany kvůli povodním přerušily a vyzvaly své kandidáty, aby finančně pomohli postiženým obyvatelům.

Ministr dopravy: Není důvod rušit dálniční poplatky

Ostrava – Dálnice D1 v Ostravě bez poplatků? Není důvod je rušit. O tom je přesvědčen ministr dopravy Gustav Slamečka. Jasně to řekl ve středu 7. dubna na jednání rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny, které se konalo v Ostravě.

Strany mají jasno, kdo půjde do voleb

Moravskoslezský kraj - Kdo se bude koncem května ucházet o hlasy voličů v Moravskoslezském kraji? Strany sestavily pořadí svých kandidátů a podaly kandidátní listiny na krajském úřadu.

Lidé si mohou nechat zdarma vyšetřit ledviny

Ostrava, Bílovec - Preventivně si nechat vyšetřit ledviny mohou dnes všichni zájemci, kteří přijdou do všech dialyzačních center společnosti B. Braun Avitum v Česku. Na čtvrtek 11. března totiž připadá Světový den ledvin a společnost pořádá den otevřených dveří.

Úspěšnější v hubnutí bývají spíše muži

Ostrava - Zdravě jíst – to není dieta, ale životní styl. Naučit se ho můžete třeba v obezitologické ambulanci Interní kliniky ostravské fakultní nemocnice.

Rýma a kašel ustupují, řádí rotaviry

Moravskoslezský kraj - Lidí, které trápí rýma, kašel a další akutní respirační infekce, je v kraji méně. Sílu však nabírají rotaviry, přibyly proto průjmy a zvracení.

Lékař nabízí šetrnější vyšetření žaludku

Ostrava – Lidé, kteří mají potíže se žaludkem, se mohou nechat vyšetřit novou metodou – přes nosní dírku. Nemusejí se bát, postup je mnohem šetrnější než klasický přístup přes ústa.

Mošnovská zóna loni spolkla půl miliardy

Mošnov – Mošnovská průmyslová zóna má hotovou klíčovou infrastrukturu a nic nebrání tomu, aby sem mohli přijít noví investoři.

OBRAZEM: Dny NATO začaly v Shopping parku

Ostrava, Mošnov - Prezentací policejní, hasičské, záchranářské a vojenské techniky na travnaté ploše Avion Shopping Parku začaly 16. září Dny NATO. Na devátý ročník této letecké události, která vyvrcholí obří show o víkendu na mošnovském letišti, míří dvanáct zahraničních účastníků a také letouny českého letectva a základny Severoatlantické aliance.

Na třech místech se zhoršila voda ke koupání

Kraj – Hygienici odebrali tento týden vzorky vody ze sedmnácti koupacích míst v kraji. K nárůstu počtu toxických sinic, a tím i ke zhoršení kvality vody došlo v Těrlické přehradě na Karvinsku, ve vodní nádrži Čerťák na Novojičínsku a v nádrži Budišov nad Budišovkou na Opavsku.

V kraji klesá počet lidí s nemocemi z povolání

Moravskoslezský kraj - Lidí, kteří trpí nemocemi z povolání, je v Moravskoslezském kraji méně. Vloni bylo v České republice hlášeno 1403 nemocí z povolání, z toho 346 v Moravskoslezském kraji. Náš kraj se tedy podílel přibližně čtyřiadvaceti procenty na celostátním výskytu těchto chorob. V devadesátých letech minulého století byl však jeho podíl pětatřicetiprocentní.

Kvůli prasečí chřipce bylo v kraji vyšetřeno 35 lidí

Moravskoslezský kraj - Kvůli podezření z nákazy prasečí chřipkou bylo v Moravskoslezském kraji dosud vyšetřeno pětatřicet lidí. Většinou se vraceli z cest po USA a měli respirační potíže.

Po povodních mají lidé stále problém s pitnou vodou

Novojičínsko - Obyvatelům Novojičínska, které zasáhly povodně, stále chybí pitná voda. Voda ze zatopených studní pořád nevyhovuje.

Kraj vyplatil zaplaveným lidem skoro dvanáct milionů

Novojičínsko, Ostrava - Lidem, které postihla povodeň, vyplatil Moravskoslezský kraj už většinu peněz ze Zajišťovacího fondu – téměř dvanáct milionů korun.

Kraj bude mít v Bruselu opět jednoho europoslance

Moravskoslezský kraj - Kraj má v novém, více než sedmisetčlenném Evropském parlamentu opět jednoho svého zástupce. Komunistku Věru Flasarovou střídá občanský demokrat Evžen Tošenovský.

Vítězem eurovoleb je ODS

Moravskoslezský kraj /FOTOGALERIE/ - Kdo bude Česko zastupovat ve více než sedmisetčlenném Evropském parlamentu? Už je rozhodnuto. Vítězem voleb v Česku i v Moravskoslezském kraji je ODS, před ČSSD a KSČM. Jedním z nových europoslanců je i Evžen Tošenovský (ODS).

Evžen Tošenovský: ČSSD to tentokrát přehnala

Ostrava - Téměř sto pět tisíc preferenčních hlasů získal ve volbách do Evropského parlamentu bývalý hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský (ODS).

V Česku volby skončily, výsledky budou až v neděli

Moravskoslezský kraj - Kdo bude Česko zastupovat ve více než sedmisetčlenném Evropském parlamentu? Už je rozhodnuto. Všech 1318 volebních místností v Moravskoslezském kraji se úderem 14. hodiny uzavřelo. Hlasy se začnou sčítat v neděli po desáté hodině večer.

V pátek a v sobotu vybíráme europoslance

Moravskoslezský kraj - Přesně ve 14 hodin se v pátek otevřou i všechny volební místnosti v Moravskoslezském kraji. Začínají volby do Evropského parlamentu. Volit dnes občané mohou do 22 hodin, zítra od 8 do 14 hodin.

Krajští radní odvolali vedení mošnovského letiště

Ostrava - Krajští radní ve středu odvolali představenstvo akciové společnosti Letiště Ostrava, která spravuje mošnovské letiště.

Hygienici: Některá kadeřnictví odmítají zavšivené klienty

Ostrava - Hygienici zkontrolovali v průběhu loňského roku přes polovinu zařízení, která v Moravskoslezském kraji poskytují služby péče o tělo – holičství a kadeřnictví, pedikúry a manikúry, kosmetiky, solária, masáže, regenerační, rekondiční, tetovací salony a další. Za zjištěné nedostatky uložili pokuty za pětaosmdesát tisíc korun. Většinou to bylo za překročení expiračních lhůt desinfekčních prostředků a nedostatečný úklid zařízení.

Pěkný minerál můžete najít na haldě nebo u řeky

Ostrava - Sběratelé minerálů a milovníci neživé přírody z celého kraje měli v sobotu malý svátek – mineralogické setkání.

Vítkovická nemocnice rozšířila péči o diabetiky

Ostrava - Efektivnější komplexní léčbu, lepší možnosti diagnostiky a terapeutických postupů nabízí diabetikům Vítkovická nemocnice. Zdejší diabetologická ambulance byla „povýšena“ na diabetologické centrum a je také akreditovaným pracovištěm pro výuku lékařů.

Hygienici našli nebezpečné hračky i sprchové gely

Moravskoslezský kraj - Moravskoslezští hygienici loni kontrolovali kosmetiku, nádobí, potravinářské obaly, hračky a další výrobky pro běžné užívání.

Dar od kraje chtějí lidé hlavně v lékárnách

Moravskoslezský kraj - Skoro dva měsíce řeší pacienti krajských nemocnic a lékáren, zda zaplatí třicetikorunový poplatek za návštěvu lékaře a za recept, nebo zda podepíší dohodu a přijmou tak dar kraje. Jak si nakonec vybrali? Krajská zdravotnická zařízení sčítala.

Psycholog se zavřel do krytu, zkouší terapii tmou

Ostrava, Čeladná - /GALERIE/ Na deset dnů se včera nechal zavřít do protiatomového krytu v areálu bývalého dolu Jeremenko v Ostravě psycholog Beskydského rehabilitačního centra v Čeladné Andrew Urbiš. Zkouší terapii tmou.

Primářka krevního centra: Krev nemůže dávat kdokoliv z ulice

Ostrava - Dobrá brigáda, řeknou si mnozí mladí lidé, hlavně vysokoškoláci, a jdou za pár stovek do ostravského centra Sanaplasma na odběr krevní plazmy. Krevní centrum ostravské fakultní nemocnice také potřebuje pro pacienty „nejdražší tekutinu“, kterou zatím nikdo neumí uměle vyrobit.

Dinosauři pronikli do obchodního centra

Ostrava - Jako v Jurském parku si možná budou připadat návštěvníci Avion Shopping Parku v Ostravě. Nákupní centrum totiž oblehli obří ještěři.

Psycholog se nechá zavřít do protiatomového krytu

Čeladná - Na deset dnů se nechá do protiatomového krytu zavřít psycholog Andrew Urbiš, který se v prosinci 2006 zviditelnil více než osmiminutovým pobytem v extrémním mrazu.

Do kraje přichází nový zdravotnický řetězec

Moravskoslezský kraj - Pacienti v Moravskoslezském kraji dostanou další možnost vybrat si, kdo se bude starat o jejich zdraví. Do regionu přichází soukromá společnost MediClinic, budující síť praktických lékařů a ambulantních specialistů.

O Barunce z babyboxu rozhodne soud

Ostrava, Havířov - Tříměsíční Barborka, kterou její matka, osmnáctiletá Aneta Tokarčiková z Havířova, koncem ledna odložila do ostravského babyboxu, je nyní v ostravském Dětském centru Domeček. V pondělí by mělo skončit předběžné opatření soudu, podle kterého dítě musí být umístěno v ústavu. Pokud soud nerozhodne o jeho prodloužení, bude se moci holčička vrátit domů.

V potravinářských zařízeních našli hygienici špinavé ledničky, podlahu i pracovní stoly

Ostrava - Mnozí provozovatelé potravinářských zařízení nedbají na úklid provozoven a jejich běžnou údržbu. Pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje loni zkontrolovali přes čtyři tisíce potravinářských zařízení. Šestašedesát procent kontrolovaných provozoven nevyhovělo jejich nárokům.

Ministr Kalousek vydírá Ostravu

Ostrava - Kvůli tomu, že město Ostrava bude platit za pacienty fifejdské nemocnice třicetikorunové poplatky, nechce mu ministerstvo financí vrátit nemovitý majetek špitálu. Ostravskému primátorovi to řekl ministr financí Miroslav Kalousek.

Hygienici: Ideální čas na očkování proti klíšťové encefalitidě

Region - Přestože mnozí lidé teď na klíšťata nemají ani pomyšlení a bojují spíše schřipkou, kašlem a rýmou, hygienici upozorňují, že nyní je ideální čas nechat se očkovat proti klíšťové encefalitidě.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT