VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA CHLEBOUNOVÁ

Miroslava Chlebounová / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Za výbuchem v domě možná stála msta

Frenštát p. R. –   Bydlel v přízemním bytě a byl známý jako notorický stěžovatel, který znepříjemňoval život svému okolí. Redakci Deníku kdysi oslovil s tím, že mu nechce zaplatit jedna frenštátská právnička za práci, kterou u ní provedl.

Podnikatelem roku v kraji se stal ředitel společnosti Gascontrol

Ostrava - Když před jednadvaceti lety Mieczyslaw Molenda začal podnikat, nenapadlo ho, že se jeho živnost tak rozvine. Práce v česko-dánské společnosti ho sice naplňovala, ale když hrozilo propouštění jeho lidí, ze zaměstnání odešel a postavil se na vlastní nohy. Začínal s jedním zaměstnancem, se kterým dopoledne pracoval, odpoledne pak „papíroval" a vytvářel vize.

Infarkt v nákupním centru? Pomohou defibrilátory

Ostrava - Správně provedená laická první pomoc zachránila před časem pana Vladimíra. Srdce mu vypovědělo službu na ulici, když šel do práce. K tomu, aby měly šťastné konce i další příhody lidí kolabujících na veřejnosti, by měly přispět také přenosné defibrilátory. Ty se budou v Ostravě rozmísťovat na místech s velkou koncentrací lidí.

Nejste spokojeni s léčbou? Stížnosti v nemocnici budou řešit ombudsmani

Kraj - Padesát stížností, připomínek, přes šedesát podnětů a dotazů, 580 pochval a poděkování za péči řešil v loňském roce právník Antonín Blahuta. V ostravské fakultní nemocnici zastává místo ombudsmana. Tato funkce má v této nemocnici více než desetiletou tradici.

Chřipka sílí, přibývá závažných stavů i úmrtí

Nový Jičín, Ostrava – Devět nových případů závažného onemocnění chřipkou evidují za poslední týden moravskoslezští hygienici. Dva lidé na komplikace způsobené chřipkou v kraji zemřeli. „Jednalo se o šestasedmde­sátiletou ženu z Karvinska s chronickým onemocněním plic a obezitou.

Krajští radní chtějí změnu zákonů i ombudsmany v nemocnicích

Ostrava - V čem hodlají krajští radní následující čtyři roky pokračovat, co chtějí změnit a nového vytvořit? Vládnoucí koalice ČSSD a KSČM se dohodla na programovém prohlášení

Půlka chleba? Hygienici nemají námitky

Ostrava /ČTENÁŘE ZAJÍMALO/ - Když čtenář Deníku přišel v porubské prodejně Hruška na Hlavní třídě k pultu s pečivem a chtěl si koupit půlku svého oblíbeného chleba, byl nepříjemně překvapen. Bochníky, které prodavačky dělily a poté je balily do mikrotenových sáčků, z regálu zmizely.

Darovat krev a získat dar? Záleží kde bydlíte

Ostrava - Darují krev, pomáhají ostatním. Mají z toho dárci krve i jiné výhody kromě úlevy na dani a volna v zaměstnání? Poskytování dalších odměn se liší město od města.

Úleva pacientů. Žádné oddělení krajských nemocnic se neruší

Moravskoslezský kraj - Nemocnice se dohodly se zdravotními pojišťovnami na úhradách za péči a většina z nich už podepsala smlouvy.

Chlapci z Novojičínska vážně zranila obličej podomácku vyrobená petarda

Region – Při silvestrovských oslavách dvanáctiletému chlapci z Novojičínska vážně zranila obličej podomácku vyrobená petarda. Sedmačtyřicetiletý muž z Frýdku-Místku přišel o články dvou prstů, když mu po půlnoci explodovala v ruce zábavní pyrotechnika.

S novým rokem začíná i Tříkrálová sbírka

Ostrava – My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám, s touto koledou vyrazí do ulic v ostravsko-opavské diecézi skupinky dětí v maskách tří králů a s kasičkami Charity. Na dveře domů napíší posvěcenou křídou zkratku K † M † B.

Jak si nezkazit svátky? Hlavně se nepřejídat

Ostrava - Záchranáři a lékaři na pohotovostech, kteří měli během loňských svátků službu, o klidných Vánocích rozhodně mluvit nemohli. Denně lékařskou pomoc potřebovaly stovky lidí. Bolely je zuby, měli žlučníkové záchvaty a průjmy, zvraceli, přepadly je deprese, nechyběly ani tradiční kosti v krku.

Lidé mohou zdarma zjistit, zda jim nehrozí slepota

Ostrava - Den prevence zeleného zákalu (glaukomu) pořádá dnes oční centrum ve Vítkovické nemocnici. Glaukomové onemocnění může vést k vážnému poškození vidění i ke ztrátě zraku. Hlavní příčinou je zvýšený nitrooční tlak, právě proto se lékaři v rámci akce zaměří především na jeho měření. Na preventivní prohlídku mohou zájemci přijít mezi 12. a 15. hodinou.

Podvyživení senioři? Přibývá jich

Ostrava - Mně stačí bílá káva a rohlík, slýchají stále častěji ostravští lékaři. V ordinacích se setkávají s podvyživenými seniory, přibývají i ti, o kterých se dá říct, že hladovějí.

Stále mladší děti končí u neurologa. Kvůli počítačům

Moravskoslezský kraj /TÉMA + ROZHOVOR/ - Do ostravské ordinace dětské neuroložky Andrey Zakoutové nedávno přišli zoufalí rodiče čtyřleté Terezky. Bezproblémová holčička se jim před očima měnila v nezvladatelné, neklidné, plačtivé a vzteklé dítě, které začalo ničit věci a ubližovat kamarádům ve školce.

Nemocenská? Nejčastěji kvůli dýchacím cestám. Přibývá úrazů a amputací prstů

Ostrava - Moravskoslezský kraj měl po Praze největší počet marodů, kteří kvůli chorobám nemohli pracovat. Onemocnění dýchacích cest a bolesti zad to jsou nejčastější důvody, proč si obyvatelé regionu letos brali nemocenskou.

Podepsáno. V kraji vládne koalice ČSSD a KSČM

Ostrava – Vítězové krajských voleb – sociální demokraté – se minulý týden rozhodli podělit se následující čtyři roky o vládu v Moravskoslezském kraji s komunisty. 

Nová krajská vláda? Jako před čtyřmi roky

Ostrava – S komunisty, nebo se o vládu v kraji podělit s občanskými demokraty a lidovci? Vítězové voleb – sociální demokraté se rozhodli pro první možnost.

Nová krajská vláda? Vyjednávači ještě neskončili

Ostrava - Ani po včerejším jednání špiček moravskoslezské sociální demokracie není jasné, s kým půjde vítěz krajských voleb v následujících čtyřech letech do „holportu".

Fasády domů nejen v Ostravě opět obsypala slunéčka z Asie

Ostrava – Na berušky z Asie, které se opět ve velkém množství „nalepily" na fasády domů a vkrádají se do domácností, Deník tentokrát upozornili sami čtenáři. Netrápí pouze obyvatele sídlišť, ale i rodinných domů, například v Krásném Poli a Těrlicku.

Pijete vodu ze studánek v kraji? Buďte opatrní

Ostrava - Hygienici zkontrolovali kvalitu vody ve třiadvaceti studánkách v Moravskoslezském kraji. Jen sedm z nich bylo bez závad.

AKTUALIZOVÁNO

Do zastupitelstva míří ČSSD, KSČM, ODS, KDU-ČSL a Nezávislí

Kraj - Sečteno, podtrženo! Vede ČSSD – má 27,40 procent, což by mělo znamenat 24 křesel v zastupitelstvu Moravskoslezského kraje. Druzí jsou komunisté s 22,78 procent a tedy 20 křesly. Třetí v pořadí je ODS s 9,92 procenty a 9 křesly. Nad pět procent jsou ještě lidovci s 8,60 procenty a tím 7 křesly a Nezávislí s 5,72 procenty a 5 křesly.

Prázdná obálka ve volební urně neobere politiky o peníze

Ostrava, Praha - Zavaříme politikům, když v pátek nebo v sobotu sice půjdeme ke krajským a senátním volbám, ale do urny vhodíme prázdnou obálku? Připravíme tak politické strany o peníze ze státního rozpočtu, jak tvrdí e-mail, který koluje na internetu a sociálních sítích?

Nemocnice: konec blafů z kuchyně?

Ostrava - Je to „blivajz" za stovku denně, nedá se to jíst, zlobili se mnozí pacienti ostravské městské nemocnice. Se stravou by nyní měli být spokojenější. Nemocnice si od minulého týdne vaří sama. Jak je to s jídlem pro nemocné jinde?

Předvolební speciál Václava Moravce očima redaktora Deníku a politoložky

Ostrava /DENÍK ZAUJALO/ - Předvolební speciál, který se natáčel koncem pracovního týdne ve studiu České televize v Radvanicích, přivítal šestici lídrů největších politických stran v kraji. Deník se pořadu zúčastnil a sledoval, jaká byla atmosféra a jak se diskutéři vyjadřovali a argumentovali.

LÍDŘI STRAN SE SHODUJÍ: „Nejdůležitější je dokončení silnice I/11“

Ostrava - „Postavte obchvaty měst, opravte rozbité silnice!" vzkazují lidé, které jsme oslovili v anketě k dalšímu dílu předvolebních témat Deníku. Jak problematiku dopravy vnímají lídři politických stran?

Skončit na ulici? Stačí dluhy. Smutné prvenství Moravskoslezského kraje

Ostrava - Nejvíce bezdomovců v Česku to je další smutné prvenství Moravskoslezského kraje. Na dno však padají nejenom „svérázné existence", ocitají se tam i vysokoškoláci či živnostníci. Stačí málo přijít o práci nebo se zadlužit.

Před čtyřmi roky voliči vybrali oranžovou. Která barva ovládne kraj za měsíc?

Ostrava - Masakr, katastrofa. Tak viděli výsledky krajských voleb před čtyřmi roky poražení občanští demokraté. Euforie, velké oslavy na straně vítězné ČSSD. Lidé chtěli změnu, po modré zvolili oranžovou. Která barva vyhraje v půlce října? Kdo bude hejtmanem?

Jedete na dovolenou? Dejte si pozor na exotické nemoci i obyčejné průjmy

Ostrava - Kontaminované jídlo a voda, špatná hygiena, infikovaní komáři, paraziti nebo zvířata nakažená vzteklinou. To jsou příčiny vleklých potíží, které museli řešit po návratu z exotických cest někteří turisté z regionu.  

Vedeme v počtu nemocenských z důvodu poruchy pohybového ústrojí

Ostrava - Bolesti zad, kloubů a další onemocnění pohybové soustavy to jsou nejčastější důvody, proč si obyvatelé Moravskoslezského kraje berou nemocenskou. Region měl loni nejvíce marodů s těmito chorobami v Česku.

Politici vytáhli do volebního boje o kraj a senát

Ostrava - Jednadvacet politických stran, koalic a hnutí půjde 12. a 13. října do krajských voleb. Krajský úřad v úterý zaregistroval jejich kandidátní listiny s více než tisícovkou kandidátů. Volit budeme i tři nové senátory.

Hlasování v kulinářské soutěži skončilo

Ostrava – Hlasování veřejnosti ve třech nových kategoriích kulinářské soutěže Jak šmakuje Moravskoslezsko, která má objevit původní recepty typické pro Moravskoslezský kraj, skončilo.

V regionu přibývá nemocných s průjmy po léčbě antibiotiky

Ostrava - Lékaři z nemocnic v Moravskoslezském kraji potvrzují, že přibývá nemocných s těžkými průjmy, které vznikly v souvislosti s léčbou antibiotiky. Více je i pacientů s bakteriální infekcí, kteří zemřeli. Podle doktorů však v žádném případě nejde o epidemii.

AKTUALIZOVÁNO

Smrt soudce Miloslava Studničky: zřejmě šlo o nešťastnou náhodu

Ostrava – Soudní pitva těla ostravského krajského soudce Miloslava Studničky neprokázala, že by ho někdo zavraždil.

AKTUALIZOVÁNO

Způsob smrti soudce z vítkovské kauzy šokoval nejen sousedy

Ostrava /INFORMACE Z MÍSTA ČINU, NÁZORY MÍSTNÍCH A SOUSEDŮ/ - Kriminalisté řeší smrt soudce Krajského soudu v Ostravě Miloslava Studničky, který byl údajně nalezen s podříznutým hrdlem ve svém rekreačním domě ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Hygienici: Nekoupejte se zatím v brušperské nádrži

Ostrava – Koupání v nádrži Brušperk na Frýdecko-Místecku by si měli lidé dobře rozmyslet. Moravskoslezští hygienici ho nedoporučují.

Krajští hygienici našli v nádobí olovo

Ostrava – Na bezpečnost kuchyňského nádobí z dekorovaného porcelánu a skla, které přichází do styku s potravinami, se zaměřili moravskoslezští hygienici.

Kraj zruší 159 lůžek v nemocnicích. Ve hře je ještě osud orlovské ortopedie

Ostrava - Ani po několika měsících jednání není jasné, kolik akutních lůžek a ve kterých odděleních krajských nemocnic bude zrušeno. Zdravotní pojišťovny se s vedením Moravskoslezského kraje dohodly jen částečně.

Kontrola hygieniků: špatně skladované maso ve fastfoodech

Kraj - Za jakých podmínek se připravují hamburgery, hot dogy, grilovaná kuřata, smažené sýry, hranolky, bramboráky a další rychlé občerstvení?

Důchodci potáhnou na Prahu

Ostrava - Už toho mají plné zuby. Odhadem dva tisíce seniorů z Moravskoslezského kraje se v sobotu chystá na protivládní demonstraci do Prahy. Protesty jsou i v Ostravě.

Kraj bude licitovat se zdravotními pojišťovnami o lůžka v nemocnicích

Ostrava - Zdravotní pojišťovny plánují zrušit 460 lůžek v krajských nemocnicích. Vedení Moravskoslezského kraje to nechce připustit, míní, že by to znamenalo snížení dostupnosti zdravotní péče pro pacienty.

Zamezit průjmům lze očkováním a hlavně hygienou

Kraj - Hygienici v současnosti zaznamenávají větší počet lidí s takzvanou střevní chřipkou. 

Nemocnici dostane pod křídla Agel

Nový Jičín - Vyléčit novojičínskou nemocnici z bídného hospodaření má její pronájem zdravotnickému holdingu ocelářského magnáta Tomáše Chrenka. Pod křídla Agelu nemocnice přejde od Nového roku. Co to bude pro pacienty a zaměstnance znamenat?

Vzpomínky osobností regionu na Václava Havla

Ostrava -Osobnosti z našeho kraje, které se s Václavem Havlem setkaly, vzpomínají na bývalého prezidenta jako na uznávaného člověka.

Krajský rozpočet: schodkový s vyššími investicemi

Ostrava - Moravskoslezský kraj příští rok utratí devět miliard korun. Protože však do krajské pokladny přiteče jen 6,9 miliardy, převážně z daní, bude ve středu přijatý rozpočet schodkový.

Žádostí o kontrolu lékařské péče přibývá

Kraj-Nechali jste si vystavit osobní účet u zdravotní pojišťovny a nevěřili vlastním očím? Stále více lidí se zajímá, jestli opravdu dostali to, za co pojišťovny lékařům zaplatily. A mnohdy objeví zajímavé nesrovnalosti.

Chceme přidat, žádají lékaři. Jaké jsou jejich průměrné platy v našem kraji?

Ostrava - Průměrně nemocniční lékaři v Moravskoslezském kraji měsíčně berou přes čtyřiašedesát tisíc korun. Je to moc, nebo málo? Doktoři chtějí přidat. Zaměstnavatelé a ministerstvo zdravotnictví je stejně jako všechny jejich kolegy v Česku vybízejí, aby nenatahovali ruku.

OBRAZEM: Splňte sliby, žádali zdravotníci na náměstí

Ostrava /FOTOGALERIE/ -Pět minut po dvanácté, s transparenty a megafonem v ruce. Asi osmdesát zdravotníků se na ostravském náměstí SNPv úterýdožadovalo slíbeného navýšení platů.

Dálnice v Ostravě bez známky po celý rok?

Ostrava -Po dálnici v Ostravě bude možné od Nového roku jezdit zadarmo v době smogu. To je málo, tvrdí iniciátoři petice. Žádají, aby se po ostravském úseku D1 dalo jezdit bez známky po celý rok.

Vyléčit nemocnici se pokusí Agel, kraj mu ji pronajme

Nový Jičín, Ostrava - Dluhy novojičínské nemocnice se vyšplhaly na téměř tři sta milionů korun. Jak se jich zbavit? Pronajmout nemocnici zdravotnickému holdingu Agel, míní krajští zastupitelé.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT