VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SIMONA MIKŠOVÁ

Simona Mikšová / Novojičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Průmyslová zóna v Šenově se zazelená

Šenov u Nového Jičína bude na jaře o něco zelenější. V Šenovské ulici, v okolí průmyslové zóny, obec vysadila, ve spolupráci s místními obyvateli, v rámci společného projektu pět stromů a více než dvě stě keřů. Výsadbu podpořila příspěvkem ve výši 65 tisíc korun také Nadace ČEZ.

Obec bude mít další muzeum

Kunín bude mít v příštím roce nové lákadlo pro turisty. Čestný občan obce, jenž žije v Německu, věnoval Kunínu expozici kunwaldského muzea.

Parkování je problematické

Automobilů je čím dál více, avšak parkovacích míst začíná být nedostatek. Situaci kolem parkování nyní řeší nejedno město, výjimkou nejsou ani Odry.

Domovy získaly prestižní ocenění

Domovy pro seniory na Novojičínsku poskytují svým klientům kvalitní služby. Svědčí o tom například prestižní ocenění, které v těchto dnech získaly dva z nich.

Rekonstrukce ulice Boženy Němcové je v plném proudu

O rekonstrukci ulice Boženy Němcové v Bílovci se dlouho jen mluvilo a řešily se různé problémy a komplikace. Po vleklých debatách o konečném vzhledu ulice se začalo o prázdninách konečně pracovat.

Nezaměstnanost na Novojičínsku opět poklesla

Několikaměsíční pokles nezaměstnanosti pokračoval také v měsíci říjnu. Během zimy však budou statistiky zřejmě stagnovat, nebo mírně vzrostou.

Frenštátský autokemp bodoval

Autokemp ve Frenštátě pod Radhoštěm patří dlouhodobě k nejoblíbenějším kempům nejen na Novojičínsku. Nyní to potvrdily i výsledky ankety Kemp roku.

Oderské dny budou kratší

Organizování a financování Oderských dnů 2017 a vyhodnocení Oderských dnů 2016 řešili nedávno také tamní zastupitelé.

Automaty ve městě stále nechtějí

Bílovečtí zastupitelé naposledy projednávali také žádost o změnu obecně závazné vyhlášky, která se týká výherních hracích přístrojů.

Kunínské výletiště bude mít zanedlouho novou podobu

Areál výletiště za kinem v Kuníně slouží tamním občanům již od roku 1964. Lidé tam tráví svůj volný čas a konají se tam také nejrůznější akce. Areál však postupem času přestává stačit nárokům dnešní doby.

Kostel dostane po letech nové zvony

Letos uplynulo sto let od dostavění kostela svatého Martina v Tošovicích. Farnost proto chystá na listopad oslavu, během níž do věže přibudou dva nové zvony.

Suchdol nad Odrou: Kvůli rekonstrukci čeká úřad stěhování

Úřad městyse Suchdol nad Odrou čeká brzy velké stěhování. Tamní zastupitelé totiž schválili rekonstrukci budovy úřadu. Nyní finišují přípravy stavební dokumentace a výběrové řízení na dodavatele stavby.

Bílovecká nemocnice: Oddělení bude již brzy hotové

Oddělení následné péče v Bílovecké nemocnici prochází kompletní rekonstrukcí a modernizací. Hotovo by mělo být do konce letošního roku.

V obci panuje čilý stavební ruch

V obci Bílov nyní probíhá několik stavebních akcí. V září začala stavba nových autobusových zastávek a chodníku, na kterou obec získala dotaci. Hotovo má být do konce roku.

Novojičínsko: Opravené mosty už fungují

Letošní rok zasvětili silničáři opravám několika mostů na Novojičínsku. Od dubna do září opravovali most přes potok Lubina v Mošnově. Stavební práce probíhaly za úplné uzávěry silničního provozu a pro pěší byla vedle vybudovaná provizorní lávka.

V opravené kapli se již konají pobožnosti

Kaple Panny Marie Pomocné v Bílovci se letos dočkala rekonstrukce. Nyní se tam každou neděli odpoledne konají tradiční říjnové pobožnosti.

Biskup ocenil novojičínské farníky

Biskup oceňuje farníky pravidelně od roku 2011, a to u příležitosti slavnosti sv. Hedviky, patronky ostravsko-opavské diecéze. I tentokrát putovalo několik ocenění na Novojičínsko.

Pomáhají zadluženým lidem

Problém občanů se zadlužováním má již delší dobu stoupající tendenci. Charita Odry proto před nedávnem zavedla novou službu odborné sociální poradenství zaměřené na dluhovou problematiku.

Novojičínsko: nezaměstnanost nyní stagnuje

Počet lidí bez práce byl na Novojičínsku v září téměř na stejné úrovni jako v předešlém měsíci. Podle odhadů by však nezaměstnanost mohla ještě do konce roku o něco klesnout.

Novým senátorem je Petr Orel

Volební obvod 67 – Nový Jičín má nového senátora. Stal se jím sedmapadesátiletý Petr Orel (SZ a KDU-ČSL), vedoucí záchranné stanice v Bartošovicích.

Začala sezona výlovu rybníků

K podzimu neodmyslitelně patří výlovy rybníků. Jeden z prvních se letos již tradičně konal v sobotu 15. října v Jeseníku nad Odrou na rybníku pod zámkem.

Město staví rozptylovou loučku

Koncem září začala na městském hřbitově ve Fulneku výstavba rozptylové loučky, jež vznikne mezi hroby u spodní brány hřbitova.

Město Bílovec už může oceňovat uniformované

Zastupitelé Bílovce schválili Zásady pro udělování zvláštních cen. Město tak nyní bude moci ocenit nejen městské či státní policisty, ale i hasiče a záchranáře.

Budou zasedání přístupnější?

Zveřejňováním zápisů, zvukových záznamů a předloh k zasedání zastupitelstva města se na svém posledním jednání zabývali oderští zastupitelé. A jak to funguje v jiných městech?

Novojičínsko: Týden knihoven je v plném proudu

Mottem letošního jubilejního dvacátého ročníku kampaně na podporu čtenářství a propagace služeb knihoven je heslo Braňte knihu! Do akce se zapojily také mnohé knihovny na Novojičínsku.

Město Bílovec bojuje s automaty

Město Bílovec již v roce 2012 schválilo veřejnou vyhlášku, jež zakazuje provozování výherních hracích automatů.

OBRAZEM: Bílovecká nemocnice má novou rehabilitaci

První část nákladné rekonstrukce oddělení následné péče a modernizace rehabilitace v Bílovecké nemocnici je u konce. Ve čtvrtek 29. září odpoledne si zhruba stovka hostů prohlédla nové prostory, jež budou sloužit k rehabilitaci pacientů.

Zámek Nová Horka se výjimečně otevře veřejnosti

Zájemci budou mít na státní svátek jedinečnou možnost navštívit interiéry málo známého zámku Nová Horka. Dřívější sociální ústav se za pár let promění v nové turistické lákadlo.

OBRAZEM: Hasiči z Luboměře mají nový vůz

Hasiči z Luboměře dostali opožděný dárek ke svému loňskému 120. výročí od založení.

Zemřel Max Mannheimer, rodák z Nového Jičína

Nový Jičín, Mnichov – Ve věku 96 let zemřel v pátek 23. září pamětník holokaustu Max Mannheimer. Rodák z Nového Jičína žil v Německu a proslul svým bojem proti nenávisti, antisemitismu a xenofobii.

Průmyslová zóna v Odrách bude

Dlouhé roky se o průmyslové zóně v Odrách pouze mluvilo. Nyní město konečně učinilo první kroky k jejímu vzniku.

OBRAZEM: Na rozhlednu běželi již podesáté

Páteční odpoledne 23. září patřilo již desátému ročníku Běhu na rozhlednu v Bílově.

Letošní část zámeckých oprav pomalu finišuje

Na zámku v Bílovci stále panuje čilý stavební ruch. Momentálně jsou realizovány dva projekty, díky nimž dominanta města zase o něco víc prokoukne.

Město Bílovec inovovalo vozový park

Městská policie, dobrovolní hasiči a technické služby v Bílovci budou nyní brázdit ulice města v nových, či modernizovaných vozech.

Nezaměstnanost na Novojičínsku v srpnu stagnovala

Druhý prázdninový měsíc se statistikami nezaměstnanosti na Novojičínsku příliš nezamíchal. Práci totiž hledal stejný počet lidí jako v červenci.

Na Novojičínsku se ve středu hodně bouralo

/FOTOGALERIE/ Během pouhých tří hodin vyjížděli ve středu 14. září profesionální hasiči z Bílovce ke třem dopravním nehodám, které ve všech případech provázelo zranění nejméně jedné osoby.

Revitalizace nádraží v Bílovci je na spadnutí

Město Bílovec připravuje podání žádosti o dotaci na revitalizaci autobusového nádraží. Po mnoha letech příprav se snad cestující konečně dočkají komfortnějšího cestování.

Hřbitov v Bílovci bude mít lapidárium

O něco dříve skončila rekonstrukce chodníků a cestiček na městském hřbitově v Bílovci. Novinkou navíc bude lapidárium tvořené starými náhrobky.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici na Novojičínsku se srazila autoškola s kamionem

Na dálnici D1 na Novojičínsku v úterý odpoledne havaroval vůz autoškoly. Srazil se s kamionem. Dva lidé, osmnáctiletá řidička a devětapadesátiletý instruktor, utrpěli zranění.

Gymnázium v Bílovci oslavilo sedmdesátiny

Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci má za sebou náročný víkend. Sobota na den přesně totiž patřila velkým oslavám 70. výročí vzniku školy.

Bílovec dnes slaví svůj den

Odřivousovy slavnosti, neboli Den města Bílovce, budou letos ve znamení 70. výročí založení Gymnázia Mikuláše Koperníka.

Městem Odry opět po roce zazní zvuk motorových pil

Zámecký park v Odrách, konkrétně prostor před obchodním domem, zaplní ode dneška až do následujícího pátku řezbáři. Koná se tam totiž druhý ročník sochařského sympozia.

V Oderských vrších vysází tisíce stromů

S následky několikaletého sucha nyní bojuje kdekdo. Vojenské lesy a statky (VLS) například letos na Libavé a v lesích v Oderských vrších vysází několik milionů listnatých a jehličnatých stromů.

Nový Jičín vyhlásil soutěž o nejhezčí dětský kostým

U příležitosti letošní Slavnosti města vyhlásil Nový Jičín soutěž o nejefektivnější dětský historický kostým. Jedinou podmínkou je, aby dobový šat nebyl z půjčovny.

Libušín je již téměř zbouraný a rozebraný

Vyhořelá chata Libušín na Pustevnách v Beskydech je již z většiny zbouraná a rozebraná. Práce na obnově památky, kterou předloni zničil požár, začaly v červenci.

Město Odry si určilo priority investic

Odry letos prostaví zhruba 14 milionů korun. Město rovněž představilo plán investic, které by chtělo v následujících letech zrealizovat.

Dobrovolníci docházejí do nemocnice již téměř deset let

Již od roku 2007 funguje v Bílovecké nemocnici na oddělení následné péče dobrovolnický program. Dobrovolníci tam pravidelně navštěvují osamělé pacienty, kteří potřebují povzbuzení či rozptýlení.

Prázdniny vyvrcholí tradiční Hradozámeckou nocí

Poslední prázdninová sobota bude patřit další Hradozámecké noci. I tentokrát se do ní zapojí také zámek v Kuníně, který pro návštěvníky připravil bohatý program.

Kvůli slavnosti vznikne v Novém Jičíně půjčovna šatů

Novojičínská Slavnost města se kvapem blíží. Ani letos nebudou chybět kostýmované průvody, proto město zřídí provizorní půjčovnu šatů.

Město Odry opět připravuje revitalizaci sídliště

Odry znovuobnovily plán na revitalizaci sídliště Míru. Předchozí snahy totiž ztroskotaly na domluvě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT