VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VĚRA RŮČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Fotopasti jsou účinné

Bílovec - V tomto případě není řeč o fotopastích zachycující jinak plachá zvířata, ale naopak obyvatele, kteří si chtějí ulehčit život a rozšiřují černé skládky.

Na bíloveckém gymnáziu bude asistovat Američanka

Bílovec - Gymnázium Mikuláše Koperníka přivítá v nadcházejícím školním roce novou posilu. Je jí Mallory Elizabeth Slama z Nebrasky, která bude asistovat při výuce angličtiny na škole.

Víkend na Starém Jičíně bude pestrý

Starý Jičín - Kdo si myslel, že se na staré zřícenině nemohou konat kulturní akce, bude asi notně překvapen. Kastelán hradu Starý Jičín totiž připravil víkendový program, kterému nechybí adrenalin, romantika ani zábava.

Lidé na úřadě v Kopřivnici čekat nemusí

Kopřivnice - Radnice v Kopřivnici spustila internetový systém, kde si mohou zájemci objednat návštěvu na městském úřadě. Nemusí tak čekat dlouhé fronty, když přijdou v určený čas, úředníci je obslouží přednostně.

OBRAZEM: Slatina byla velkou cirkusovou manéží

Slatina - Po roce byla Slatina opět svědkem nevšední akce místního recesistického spolku Jako Za Mlada, tentokrát na téma cirkus.

Policisté navštěvují dětské tábory

Novojičínsko - Ne snad proto, aby pacifikovali nezbedné táborníky, ale aby jim ukázali, co obnáší policejní práce a s jakým vybavením se policisté denně setkávají.

Vandalové i zloději škodí po celém Novojičínsku

Novojičínsko - Policejní práce jako by neznala oddechu. Není dne, aby někdo někoho neokradl, něco schválně nezničil nebo někoho nezranil. Mezi případy, které museli policisté nedávno řešit, bylo i sprejerství a krádež dřeva.

Do lesa šel na houby, našel ale ruční granát

Hodslavice - Poslední válka, která se přehnala českým územím, je stále patrná. Blýská se v trávě na okraji lesa, ve stromech a občas vystrčí spáry i ze země. Tentokrát to bylo v podobě ručního granátu.

Úpravy řeky Sedlnice budou stát desítky milionů

Sedlnice - Povodí Odry tento týden zahájilo jednu z finančně nejnáročnějších akcí v letošním roce, a to rozsáhlá protipovodňová opatření na Sedlnici. Náklady by se měly pohybovat okolo 40 milionů korun.

Domov přišel o peníze, hledá pomoc

Odry - Pro rok 2012 přišel Domov Odry o více než milion korun na provoz. Ihned po tomto neblahém rozhodnutí požádalo zařízení o přehodnocení, a tak se tato částka snížila. I tak ale bude mít domov zřejmě problémy, které pocítí také jeho klienti.

PROMĚNA S DENÍKEM Ludmily Králové

Je tady další překrásné léto a s ním dorazila také další Proměna s Novojičínským deníkem. Také tentokrát jsme vybrali čtyři předplatitelky, které jsme svěřili do péče zkušených kadeřníků, kosmetičky a fotografa, aby v nich nalezli a vyzdvihli jejich přirozený půvab. 

PROMĚNA S DENÍKEM Miluše Floreové

Je tady další překrásné léto a s ním dorazila také další Proměna s Novojičínským deníkem. Také tentokrát jsme vybrali čtyři předplatitelky, které jsme svěřili do péče zkušených kadeřníků, kosmetičky a fotografa, aby v nich nalezli a vyzdvihli jejich přirozený půvab. 

Psí nalezenci hledají nový domov

Vážení čtenáři, redakce Novojičínského deníku si pro vás dovolila připravit malý prázdninový seriál o psích útulcích. V rámci této pravidelné rubriky budeme představovat jednotlivé útulky a také jejich psí obyvatele, kteří stále hledají nové majitele. Pokud se vám nějaký pes zalíbí, neváhejte kontaktovat správce útulku.

Diabetici zpozorněte! V Bílovci získáte komplexnější služby

Bílovec - Bílovecká nemocnice sice nepatří k největším zařízením v Moravskoslezském kraji, pro diabetiky je ale doslova životně důležitá. Nachází se v ní totiž Centrum léčby ran a podiatrické péče, které v letošním roce nabízí hned několik novinek.

PROMĚNA S DENÍKEM Anny Wöhlové

Novojičínsko - Je tady další překrásné léto a s ním dorazila také další Proměna s Novojičínským deníkem. Také tentokrát jsme vybrali čtyři předplatitelky, které jsme svěřili do péče zkušených kadeřníků, kosmetičky a fotografa, aby v nich nalezli a vyzdvihli jejich přirozený půvab.

Psí nalezenci hledají nový domov

Odry - Vážení čtenáři, redakce Novojičínského deníku si pro vás dovolila připravit malý prázdninový seriál o psích útulcích. V rámci této pravidelné rubriky budeme představovat jednotlivé útulky a také jejich psí obyvatele, kteří stále hledají nové majitele. Pokud se vám nějaký pes zalíbí, neváhejte kontaktovat správce útulku.

Sýčci odchovaní lidmi zahnízdili. Naděje neumřela

Novojičínsko - Sýček obecný patří mezi nejohroženější druhy sov u nás i v Evropě. Ve volné přírodě sice stále přežívá, teprve nyní však získala bartošovická stanice důkaz, že i uměle odchovaní jedinci jsou schopni zahnízdit a vytvořit další generace.

OBRAZEM: Swingový večer zahájil léto v Příboře

Příbor - O uplynulém víkendu měli Příborští jedinečnou možnost vychutnat si swingovou klasiku v podání Big Bandu Bedřicha Pukovce. S ním se na pódiu objevilo také pěvecké trio Melody Ladies a desetiletá vítězka letošního ročníku soutěže Koprstar Klára Šprochová. Swingový večer tímto způsobem odstartoval léto ve městě.

Studenti a vyučující církevní školy vydali pohádku

Odry - Svou premiéru měla v červnu na rádiu Proglas rozhlasová pohádka Panenka Šuplenka a panáček Kopíráček. Příběh vytvořili pedagogové a studenti Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách.

Násilí mívá mnoho podob

Novojičínsko - V současné době je v galerii střediska Europe Direct Nový Jičín otevřena výstava Řekněte NE násilí na ženách. Toto téma však není jen výplodem umělců, ale reálným problémem, který se týká také Novojičínska.

PROMĚNA S DENÍKEM Kateřiny Klapetkové

Je tady další překrásné léto a s ním dorazila také další Proměna s Novojičínským deníkem. Také tentokrát jsme vybrali čtyři předplatitelky, které jsme svěřili do péče zkušených kadeřníků, kosmetičky a fotografa, aby v nich nalezli a vyzdvihli jejich přirozený půvab.

Barokní schodiště se začalo pozvolna sesouvat

Fulnek - Přečkalo obě světové války a nakonec si ji chtěla vzít zpět sama příroda. Řeč je o barokním schodišti na Komenského náměstí, které je nyní pod dohledem odborníků.

Nemocnice přijde o lůžka

Bílovec - Ke shodě se zdravotními pojišťovnami dospěl Moravskoslezský kraj v rámci Novojičínska zatím jen u Bílovecké nemocnice. Rušit se tak budou zřejmě lůžka na oddělení chirurgie a na interně.

Dalibor Tomek: Unikátní zahraniční výměna studentů začala

Šenov u Nového Jičína - To, že jsou studenti vysíláni během studia střední školy do ciziny, aby nasbírali zkušenosti, není příliš ojedinělé. Většinou ale cestují na západ, šenovští studenti se nyní podívali také na východ do Ruska. Co tam české studenty čeká, a naopak, jakým činnostem se u nás věnovali ruští studenti, to přiblížil učitel ruského jazyka na Mendelově střední škole Nový Jičín, Dalibor Tomek.

Terčem šikany jsou i rodiče, týrají je vlastní děti

Novojičínsko - Nemluvíme zde tentokrát o dětech jako takových, ale o potomcích, kteří si vybíjejí svou zlost na starších a bezbranných rodičích. Na Novojičínsku by podobných případů mohly být desítky.

Odřivousovy slavnosti nahradily v Bílovci klasický den města

Bílovec - Poprvé s novým názvem, poprvé zpoplatněný a poprvé s atraktivní soutěží čtyř družstev z různých měst. Tak bude vypadat sobotní den města v Bílovci.

Výškovičtí hasiči vybojovali v dešti vítězství

Kujavy - Výškovice, Kujavy a Mniší. To jsou tři družstva dobrovolných hasičů, která ještě v pátek dominovala druhému kolu Novojičínské ligy v Kujavách.

Policejní mluvčí Petr Gřes: Dopadení je běh na dlouhou trať

Nový Jičín - Přednedávnem se novojičínským policistům podařilo najít a zničit pěstírnu marihuany v jednom z bytů. Co samotnému odhalení dealerů a výrobců drog předchází a jaká nebezpečí od nich hrozí, to v krátkém rozhovoru přiblížil novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes.

Bílovec si s odpadem umí dobře poradit

Bílovec - Dokazuje to například jeho účast ve finálovém kole soutěže O křišťálovou popelnici za rok 2011. Prvenství sice nezískal, ale dokázal se prosadit mezi dalšími šesti tisíci městy České republiky.

OBRAZEM: Od her je neodradilo ani deštivé počasí

Skotnice – Čtrnáctý ročník Her bez vesnických hranic se tentokrát uskutečnil ve Skotnici. Letos ale počasí pořadatelům příliš nepřálo a déšť smočil bez výjimky hosty i účastníky klání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT