Obrovský důraz na design. Výroky v tomto duchu zazněly během slavnostní premiéry modernizovaných verzí modelů Cupra Leon a Formentor mnohokrát. Představitelé speciální značky začleněné do struktury španělské automobilky Seat jsou si totiž vědomi toho, že společně se sportovností jsou právě atraktivní tvary jejích vozů příčinou úspěchu u zákazníků.

Hlavně model Formentor - vůbec první v její teprve šestileté historii, o který se Cupra nedělila se Seatem, zaznamenal skutečně celosvětový úspěch - stal se totiž vloni nejprodávanějším crossoverem ve své velikostní kategorii.

Na to, jak nové verze Cuper Formentor a Leon, nyní budou vypadat, se můžete podívat do naší fotogalerie:

Facelift modelů Cupra Leon a Formentor (2024)

Od léta letošního roku si zákazníci začnou přebírat objednané Formentory a Leony s inovovaným vzhledem a technikou. Od verze před faceliftem se liší docela hodně.

Na videu si obě novinky můžete prohlédnout zde:

| Video: Youtube

Nový designový směr velmi akcentuje motiv trojúhelníku. Ten se v případě Leonu Cupra objevuje v podstatě jen jako grafický prvek v předních i zadních světlometech. Ovšem u Formentoru je zastoupen mnohem častěji. Trojúhelníková jsou totiž také mlhová světla a vlastně i otvory ve spodní části nárazníku, které mají na starosti odvod proudícího vzduchu do oblasti kolem předních kol.

Zcela jiná je jak u Leonu, tak Formentoru, celá maska chladiče i nárazník. Atraktivním prvkem je teď také svítící logo na zádi zasazené do rovněž světelné červené linky propojující obě zadní svítilny.

Zájemci o rychlou verzi smutnit nemusí

Uvnitř je změn méně. Lze si povšimnout zvětšené úhlopříčky multimediálního displeje, lehce upravené středové konzole a na některých místech také kvalitnějších materiálů.

Mezi atraktivní nové prvky výbavy patří například špičkový audiosystém Sennheiser s dvanácti reproduktory.

Nabídka motorizací zůstává velmi široká. Pod kapotu Formentoru se už sice nebude montovat ikonický čtyřsetkoňový pětiválec (i když podle mých informací možná není ještě definitivně odepsán), vrcholnou verzí tak bude přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr s výkonem 333 koňských sil. Pojí se s pohonem všech kol a samozřejmě automatickou převodovkou. U Leonu ho pak dostane jen kombík, hatchback si bude muset vystačit s méně potentní verzí téhož agregátu (nejvýše 265 koní). Zmíněná verze s 333 oři bude mít navíc šestipístkové brzdy Akebono.

Méně sportovně orientovaní zájemci o Cupru Leon nebo Formentor ale budou moci volit třeba také zážehovou patnáctistovku, dvoulitrový turbodiesel nebo plug-in hybrid. Jeho bateiri lze dobíjet také stejnosměrným proudem a čistě na elektřinu půjde ujet na jedno nabití až stovku kilometrů.

O tom, jak inovovaný Formentor jezdí, budeme informovat na našem webu již v závěru června. To se totiž zúčastním mezinárodní jízdní prezentace.