„Tuto akci jsme pořádali již potřetí v historii opět jako vzpomínku na úspěšné roky v nejvyšší soutěži. Letos je to 25 let od mistrovského titulu, takže to bylo také výroční utkání,“ řekla Deníku za organizátory Danuše Starečková, vedoucí Fanclubu BK Nový Jičín.

Basketbalová show měla také charitativní podtext. Výtěžek jde na pomoc pětileté Verunce, která již podruhé bojuje se zákeřnou nemocí. Akce byla zároveň věnována uctění památky Milana Dvořáka, dlouholetého vedoucího novojičínského mužstva.

Basketshow 2024 v Novém Jičíně (27. 4. 2024).Basketshow 2024 v Novém Jičíně (27. 4. 2024). Společné foto.Zdroj: BC Nový Jičín

„Na sbírku Donio pro pětiletou Verunku z Nového Jičína jsme odeslali již před akcí dvacet tisíc korun z předprodeje vstupenek. Další peníze z příspěvků návštěvníků budou zaslány a zveřejněny. Jsme moc rádi, že se akce vydařila a hráči i diváci se dobře bavili,“ uvedla Danuše Starečková.

„Děkuji hráčům, že na vlastní náklady přijeli, také děvčatům z cheerleaders, které si odskočily od svých ratolestí, trénovaly a celou show zkrášlily, a hlavně, týmu svých blízkých, kteří mě zastoupili, když jsem dva dny před akcí zůstala hospitalizovaná v nemocnici,“ dodala Danuše Starečková.

Z mužstva ligových mistrů se nakonec zúčastnilo pět hráčů - Pavel Klimeš, Jaroslav Kovář, Tomáš Krba, Dušan Medvecký a Petr Welsch. Tým byl doplněn místními mladými odchovanci, kteří všechny hráče pamatují ze svého dětství, kdy k nim vzhlíželi a zametali jim palubovku.

Basketshow 2024 v Novém Jičíně (27. 4. 2024).Basketshow 2024 v Novém Jičíně (27. 4. 2024). Hala byla zaplněná.Zdroj: BC Nový Jičín

Proti šampionům z roku 1999 se postavili ostatní bývalí hráči Nového Jičína. Ze zahraničí, konkrétně z Rakouska, přijel Američan Curtis Bobb, jenž si akci velice užíval. Ihned po návratu domů zveřejnil na svém facebooku poděkování a slova o úžasných vzpomínkách na angažmá v Novém Jičíně.

„Vrátil jsem se tam, kde to pro mě všechno před 21 lety začalo. V Novém Jičíně je stále jen láska, když jsem tam. Láska, kterou jsem od nich cítil, byla jako bych nikdy neodešel. Navždy jsem vděčný za to, že mě klub přivedl do Evropy a dal mi příležitost hrát za něj tři roky. Navždy bude v mém srdci. Nemám tady nic jiného, než skvělé vzpomínky,“ vyznal se Curtis Bobb.