Naposledy v neděli 27. května šlo v jednom z holobytů v domě skutečně o život. Kolem 17. hodiny tam jeden z nájemníků (49 let) napadl muže (41), kterému vyhrožoval zabitím a podřezáním. „Nejprve na něj zaútočil kopem bosou nohou, směřovaným na hlavu, a následně zavíracím nožem s délkou čepele pětaosmdesát milimetrů. Útoky, které směřovaly na krk a břicho se napadenému podařilo částečně vykrýt,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Mladší muž utrpěl řeznou ránu na levé straně krku v délce 70 milimetrů, řeznou ránu v pravé části břicha na třetím žebru zespodu v délce 45 milimetrů, a dvě souběžné řezné rány v pravé spodní části levé dlaně, o délkách 35 a 15 milimetrů. „Zranění byla bez nutnosti hospitalizace s dosud nestanovenou dobou léčení,“ doplnil mluvčí a dodal, že násilník při útoku opakovaně vyhrožoval své družce (35 let), která se nacházela v místnosti, že ji i poškozeného zabije. Žena následně z bytu utekla.

Policisté již útočníka obvinili z trestných činů ublížení na zdraví a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Navíc mu naměřili při dechové zkoušce 3,27 promile alkoholu. Na to podali návrh na jeho vzetí do vazby. Chlapík totiž není žádné neviňátko. Zhruba před šesti týdny rozlil necelý litr benzinu do zapalovače po koberci na podlaze a zapálil jej. Pak byt zavřel a odešel. Hasičům se, naštěstí, byt podařilo uhasit a škoda tak dosáhla jen čtyři tisíce korun. Tehdy měl pyroman v sobě 2,94 promile alkoholu.

Aby hrátek s ohněm nebylo málo, vyjížděli hasiči k domu asi čtrnáct dní poté. To, když někdo na zahradě domu zapálil starou šopu.