Po dlouhé době mohli policisté konstatovat, že v prvním měsíci roku nikdo nezemřel na následky zranění, které utrpěl při dopravní nehodě. „Loni za první měsíc zemřel jeden člověk,“ poznamenal novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Policisté zaznamenali v lednu 167 dopravních nehod, což je o 54 méně, než loni ve stejném období, a znamená to pokles o 24 procent. „Ubylo rovněž zranění. Těžce se zranily čtyři osoby, což je o tři méně, lehká zranění utrpělo dvacet osob, což znamená pokles o sedm,“ doplnil Tomšík.

Nejčastější příčinou byl tradičně nesprávný způsob jízdy, a to v 85 případech, nejvíce ubylo případů, kdy za nehodu mohla příliš vysoká rychlost. Loni jich bylo 67, letos 42, což je o 37 procent méně. Naopak mírně přibylo případů, kdy řidiči nesprávně předjížděli. Letos jich bylo zatím sedm.

Mírný pokles policisté zaznamenali i u nehod, na nichž se podílel alkohol. „Loni jich bylo deset, letos je to o jednu méně,“ upřesnil mluvčí.

S uspokojením mohli policisté konstatovat, že na silnici I/48, průtahu Novojičínskem, se snížil počet nehod z 22 na 15. „Ani jedna osoba při těchto nehodách neutrpěla zranění,“ uzavřel Tomšík.