Na silnicích Novojičínska policisté zaznamenali od začátku roku do konce června letošního roku celkem k 1158 dopravních nehod, loni jich bylo o 156 víc. „Zatímco loni zahynulo při dopravních nehodách šestnáct osob, letos jich zemřelo šest,“ informoval novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a upřesnil, že nárůst policisté zaznamenali u zranění. Těžce zranilo 33 osob, což je o čtrnáct více, lehkých zranění bylo 147, loni 124.

Nejčastější příčinou dopravních nehod byly tradičně nesprávný způsob jízdy v 717 případech, vysoká rychlost, která měla za následek 177 nehod. „Policisté negativně vnímají fakt, že počet dopravních nehod způsobených pod vlivem alkoholu vzrostl oproti loňsku o osmadvacet procent,“ poznamenal Tomšík a upřesnil, že letos se alkohol podepsal již na 83 nehodách.

Na sledovaném úseku – průtahu Novojičínskem - jímž je silnice I/48 policisté zaznamenali snížení počtu nehod ze 182 na 118 za prvních šest měsíců letošního roku. Oproti loňským dvěma obětem na životech, letos nebyla ani jedna. O jedno, na celkové dvě, klesl počet těžkých zranění, počet lehkých zranění se snížil zloňských 27 na letošních 12.