První vloupání se stalo v Novém Jičíně na ulici Smetanovy sady. Neznámý pachatel se dostal nezjištěným způsobem na balkón přízemního bytu. „Tam pachatel po vypáčení balkónových dveří vnikl do bytu a odcizil z něj šperky ze žlutého kovu v hodnotě třiadvaceti tisíc korun a dvacet čtyři a půl tisíce korun vhotovosti,“ informoval novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík a dodal, že poškozením balkónových dveří způsobil škodu za dva tisíce korun.

K dalšímu vloupání policisté vyjížděli do Petřvaldu. „Neznámý pachatel tam v nočních hodinách přelezl oplocení pozemku a vnikl do objektu, který slouží jako kanceláře,“ nastínil Tomšík. Vkancelářích poberta vzal dva notebooky, dva mobilní telefony Sony Ericsson K 700i a Nokia 6288, kovovou pokladničku s dvaceti tisíci korunami, dvě peněženky s doklady a hotovostí v celkové výši 42 tisíc korun. Celková škoda se tak vyšplhala na téměř sto tisíc korun.

Třetím případem, který policisté zaznamenali, bylo vloupání do včelína u lesa na Červeném kameni vKopřivnici. Odvážný zloděj se ve včelíně pokusil vypáčit dveře skříně, což se mu nepodařilo. „Pachatel nakonec nic neodcizil a na zařízení způsobil škodu za tisíc korun,“ konstatoval policejní mluvčí.