Policisté v okrese vyjížděli zatím k 777 dopravním nehodám, což je o 149 méně než loni. Při nich zemřely čtyři lidé, osmnáct osob bylo zraněno těžce a 92 lehce. „Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je pokles u smrtelných úrazů o pět, u zranění těžkých vzrostl o jedenáct a u lehkých rovněž vzrostl, o čtrnáct osob,“ uvedl okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Nejčastější příčinou nehod byl tradičně nesprávný způsob jízdy, a to ve 463 případech, což je o 80 méně. Nesprávná rychlost byla na vině 140 nehodám, loni těchto případů bylo o 82 více. Nedání přednosti figurovalo v 86 případech a nesprávné předjíždění v 19. „Počty jsou téměř shodné s těmi loňskými,“ doplnil Tomšík.

Se znepokojením policisté zaznamenávají nárůst alkohlu za volantem. Za první čtyři měsíce letošního roku jich bylo 51. „Ve stejném období minulého roku jich bylo o osmnáct méně, což činí nárůst o pětapadesát procent,“ upozornil Tomšík.

Naopak potěšitelný je pokles nehodovosti na průtahu Novojičínském, silnici I/48. Letos jich tam bylo zatím 80, loni 153, což bylo o 48 procent více. Zatímco loni zemřeli na následky nehod dva lidé, letos ani jeden, těžce se zranili dva účastníci dopravních nehod, stejně jako loni a lehká zranění utrpělo dvanáct lidí, což je o polovinu méně než loni.

„V dubnu se na této silnici stalo pětadvacet dopravních nehod, při nichž bylo sedm osob zraněno lehce a jedna těžce. Ve srovnáním s loňským dubnem policisté zaznamenali o devatenáct dopravních nehod méně,“ uzavřel Tomšík.