Přibližně pětatřicetiletý zvrhlík mladičkou školačku oslovil asi hodinu po poledni před panelovým domem na Slezské ve Frýdku-Místku. „Poté s desetiletou dívkou vešel do chodby a nastoupil s ní do výtahu. Spolu vyjeli do vyšších pater, kde pod záminkou vešel i k ní domů. Uvnitř děvče pohlavně zneužil a z místa utekl,“ potvrdil tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec s tím, že naštěstí znásilněna nebyla.

Podle informací redakce údajně uchyl děvče nejdříve osahával na intimních místech, načež se nad ní sexuálně ukojil. I když dívenka fyzicky zraněna nebyla, utrpěla velké psychické trauma. Zvrhlík byl asi 170 centimetrů vysoký, silnější postavy a měl hnědé vlasy: „V této souvislosti žádáme rodiče, aby své děti opakovaně upozorňovali na to, že nemají do domu vpouštět cizí lidi. Pokud k nim neznámý člověk přistoupí do výtahu, měly by z něj ihned raději vyjít. Ve chvíli, kdy je neznámý muž žádá, aby je vpustily do bytu, neměly by s ním raději vůbec komunikovat. Měly by ihned začít zvonit na všechny sousedy okolo, případně na sebe jinak upozornit,“ doporučoval okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec.

I když kriminalisté po pachateli intenzivně pátrají, zatím jim uniká. Občané doufají, že ho co nejdříve chytí, neboť obdobných případů je za poslední dobu ve městě prý více.