Sedmatřicetiletá žena si kabelku odložial na schodiště a nedaleko ní prováděla výzdobu. „Pachatel, který se pravděpodobně na čin připravoval, využil její nepozornosti a kabelku odcizil. V odcizené kabelce se nacházela černá plátěná peněženka s finanční hotovostí, doklady poškozené, platební karta MAX, mobilní telefon Sony Ericson, skládací deštník hnědé barvy, dámská kosmetika a tři svazky klíčů,“ vypočetl okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Žena vyčíslila škodu na téměř osm a půl tisíce korun.

Policisté již znají popis pachatele, kterého zaznamenala bezpečnostní kamera. „Jedná se o mladíka ve věku okolo osmnácti let, štíhlé postavy a středně vysokého. Na sobě měl modré rifle, hnědou bundu, bílou obuv a na hlavě tmavou čepici-kulich,“ upřesnil popis zloděje Tomšík.

Policisté žádají občany, kteří by mohli policii k totožnosti mladíka přispět jakoukoli informací, aby se obrátili na bezplatnou linku 158, kteroukoli policejní služebnu či přímo kopřivnickým policistům na telefon 974 735 731.