Muž, který vstoupil kolem půl šesté odpoledne do prostor vpřízemí budovy na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm, si podle zjištění policie zakrýval obličej deštníkem. „Pachatel přeskočil stůl přepážky, a prohledal zásuvky. Když nenašel žádné peníze, přešel do prostoru pokladny. Tam ženě za přepážkou poručil, aby odložila mobil, který držela vruce,“ uvedla kpřípadu krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Lupič se prohrabal věcmi na stole, a když ani tam peníze nenašel, z kapsy vytáhl krátkou střelnou zbraň, namířil na ženu a požadoval peníze. „Po otevření zásuvky vybral papírové bankovky a odešel. Ke zranění osob ani použití zbraně nedošlo,“ doplnila mluvčí.

Podle informací Deníku si muž odnesl několik desítek tisíc korun. Jednalo se o muže ve věku mezi třiceti až pětatřiceti lety. Byl vysoký asi 185 centimetrů, měl robustní postavu. „Na sobě měl pachatel zimní červenou bundu skapucí a černé šusťákové kalhoty. Vhorní části kalhot byla značka bílou barvou. Při přepadení měl obličej omotaný průhlednou potravinovou fólii, ve které měl otvory pro oči a ústa,“ doplnil popis novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Policie žádá veřejnost, aby jakékoliv informace, vedoucí k dopadení pachatele, sdělila na bezplatné lince 158 nebo na nejbližším policejním oddělení.

Myslíte si, že přepadní peněžních ústavů přibývá z důvodu zoufalé finanční tísně lupičů? Nebo vidíte jiný důvod? Připojte se do diskuze, kterou najdete níže na stránce.